Новини

На міжнародному музичному симпозіумі виступив Богдан Жулковський

Архів
140 переглядів

У національній музичній академії України імені Петра Чайковського відбувся міжнародний музичний симпозіум і практикум «Musica moderna: XV – XXI (до 450-ліття з дня народження Клаудіо Монтеверді)», на який з’їхалися науковці з різних міст України та ближнього зарубіжжя. Його організувала доктор мистецтвознавства, професор, академік Ніна Герасимова-Персидська).
Серед доповідачів був кандидат мистецтвознавства, викладач музичного мистецтва та культурології Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського Богдан Жулковський, який котрий розкрив тему «Кондак у богословських, літургічних, філологічних і музикознавчих студіях: історіографічний аспект дослідження».
Вивченням архаїчного кондакарного співу музикознавець займається понад вісім років. Жанру кондака в сакральній монодії Київської митрополії XV – XIX ст. присвячено низку його наукових публікацій і кандидатську дисертацію (науковий керівник – кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Шевчук).
З початком роботи у педколеджі розширилася сфера зацікавлень митця. З-поміж його нових доробків, статті педагогічної тематики «Актуальність релігійно-дидактичної концепції єпископа Володимир-Волинського Фадея (Успенського) для сучасної української та європейської педагогіки» і «Православний богослужбовий спів як засіб рецептивної музикотерапії школярів». Обидві праці невдовзі будуть видані у науково-методичному часописі «Початкова школа» Міністерства освіти і науки України.

Коментарі
Теги: Богдан Жулковський, музикознавство, наука, освіта
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up