На головну Новини На «передовій» у боротьбі зі сніговою атакою

На «передовій» у боротьбі зі сніговою атакою

45

Упродовж минулого тижня з території міста Володимира-Волинського було вивезено десятки тон снігу, яким щедро наділила нас небесна канцелярія в останній зимовий місяць. Із наслідками хурделиці і вдень, і вночі боролись місцеві комунальні служби спільно із підприємцями, котрі надали на підмогу комунальникам свою техніку. Працювати у вихідні та вже о 5 ранку виходити на роботу доводилось і двірничці міської управляючої компанії Олені Романюк (на знімку), адже аби мешканці могли безперешкодно вийти зі своїх під’їздів,  потрібно вчасно розкидати сніг. Жінка протягом п’яти років прибирає у дворах шести багатоквартирних будинків, що на вулиці Луцькій, і жодного разу не чула нарікань на свою роботу. Каже, що хоч і  важче працювати у сніжну погоду, проте дітлахи нарешті натішились зимовими розвагами, а дорослі досхочу намилувались білосніжною казкою. Не нарікає на важку працю пані Олена і тому, що на другому кінці України у бліндажі на передовій мерзне її син, на повернення якого вона з нетерпінням чекає разом із маленькою онукою, котрою опікується, доки тато на службі.

У дні негоди не було жодної скарги на роботу двірників

- реклама -

У штаті управляючої компанії Володимира-Волинського нині десять двірників, з них вісім жінок та два чоловіки віком від 52-х до 72-х  років. Щодня в їхні обов’язки входить утримання в чистоті дворів 67-ми багатоквартирних будинків – круглорічно прибирають сміття, навесні та влітку прополюють від бур’янів бордюри, восени збирають опале листя. А із початком снігопадів до звичних робочих інструментів двірників – віника та мітли, додались ще й лопата та відро з піском.

Зимовою казкою називає теперішню погоду двірничка Олена Романюк. Каже, що коли вранці поспішала на роботу, то по-справжньому милувалась краєвидами та закованими в іній деревами, котрі нагадували їй малюнки на поштових листівках дитинства. Вона з посмішкою розповідає про два найважчі дні, коли сніг падав особливо рясно, адже жінка ледве встигала впоратись зі сніговою атакою – варто було розчистити доріжки в одному дворі, як їх знову засипало і доводилось знову братись за лопату. Що для 55-річної жінки, звісно, не так просто.

«Працювала раніше двірничкою у Володимир-Волинському ТМО, де у моєму «володінні» були усі парадні входи. Коли повідомила керівництво, що міняю роботу на ту, що ближче додому, то мене навіть відпускати не хотіли. Слава Богу, уже п’ять років працюю в управляючій конторі і пишаюсь, що жителі будинків, котрі обслуговую, теж задоволені моєю роботою», – каже пані Олена.

Майстер управляючої компанії Ірина Франчук, котра курує роботу двірників, каже, що теперішній штат працівників, які стоять на сторожі порядку у дворах будинків, дуже хороший, тож тішить те, що навіть у дні негоди, коли сніг падав кілька днів поспіль, не  надійшло жодної скарги жителів щодо непочищених тротуарів. Сумлінно виконують свої обов’язки прибиральники прибудинкової території не лише взимку, а і протягом цілого року, проте прикро, зауважує Ірина Франчук, що жителі часто не цінують їхню важку працю. Особливо дошкуляють двірникам недопалки, викинуті з вікон та балконів, яких під будинками назбируються цілі купи.

 Хоч і працюють у різних організаціях, але виконують спільну справу як двірники управляючої компанії, так і комунального підприємства«Полігон». Пані Олена розповідає, що часто перетинається з колегами із комунгоспу, з якими нерідко виручають один одного.

 «На прибудинковій території двірники «Полігону» прибирають біля смітників, тож я, коли бачу розкидане біля ящиків сміття, прибираю  його, хоч це і не мій обов’язок. Адже якщо вітер перенесе сміття у двір, то це буде вже мій клопіт», – зазначає Олена Романюк.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

20 − 6 =