Новини

На полігоні посадовці стріляли і приклад резервістам подавали

Архів
11 переглядів

Так дружно одним строєм посадовці області, району та міста давно не марширували. А крім того – виконували команди, слухали інструктажі та вправлялись у стрільбі з автомата, кулемета й пістолета, тим самим мотивуючи до військових навчань дві сотні резервістів, що приїхали на полігон поблизу Володимира з усіх куточків області.

   З самого ранку й далеко за обідню пору тривав єдиний стрілецький день, в ході якого цивільні громадяни, які долучаються до військової служби у складі резерву армії, тренували основні навички, необхідні в умовах реального військового стану. Укласти договір на цю службу можна у будь-якому військкоматі Волині, а в нашому районі також функціонує центр підготовки територіальної оборони, що займається набором та підготовкою резервістів. Крім того, визнають військові, наш полігон таки найкращий для проведення подібних тренувальних зборів, а менш масовий захід планують незабаром на Маневиччині.

   Інструкторами, які на усій території Західної України мають право проводити навчання зі стратегії та тактики військової підготовки, є представники громадського формування з охорони порядку та державного кордону «Буг», яке очолює Олександр Калюжний. Саме ці хлопці, учасники бойових дій та ветерани нинішньої війни, проводили заняття. Окрім них на всіх локаціях забезпечували організаційні моменти заходу службовці обласного комісаріату на чолі з комісаром Романом Куликом. Центр підготовки тероборони  району представляли його директор Ігор Бойко та заступник голови райради Андрій Оніщук, який у одному з навчальних павільйонів полігону організував виставку різноманітної зброї, розповідаючи усім зацікавленим про її будову, призначення, та особливості застосування.

    Протягом навчань групи резервістів по черзі курсували поміж далеко розташованими один від одного пунктами, на яких відбувались лекції та практичні заняття з топографії, надання домедичної допомоги, стрільби із різних видів армійської зброї, збирання та розбирання АК-74 на швидкість. На виставці техніки усі охочі могли зазирнути  під капот броньованого КрАЗу або посидіти перед величезними моніторами пересувної установки прикордонників, яка за допомогою тепловізорів визначає присутність та пересування ворога навіть у темну пору доби, ознайомитись із спорядженням рятувальників чи наповненням машини медичної служби. 

  Поряд із чоловіками вправлялись на полігоні і двадцятеро жінок. Зовсім юна Анна Зеркуа із Каменя-Каширського,(ФОТО ) сміючись, кілька разів повторює журналістам своє незвичне для наших країв прізвище і охоче демонструє стійки з автоматом, які щойно вивчила. «Ніколи не знаєш, що може статись в країні у наступний момент, та й для себе цікаво. Уже самостійно спробувала перезаряджати автомат, освоїла основні стійки. На навчання приїхала, бо планую укласти договір на службу за контрактом, стати професійною військовослужбовицею», – ділиться планами дівчина.

  Загалом вік резервістів – від 18 і до 60 років. Усі вони різні, кожен зі своєю життєвою історією, але з однією метою – стати корисними державі у випадку воєнної загрози. А вона таки потенційно існує, кажуть присутні на зборах військові-«айдарівці», бо біля українсько-білоруського кордону, що проходить територією Волині, час від часу спостерігається посилений рух російської техніки та військ. Втім, запевняють, у області є чіткий план дій і ресурси, аби дати ворогу відсіч, якщо він все ж надумає вторгнутись на цю територію. «Далі поліських боліт не просунуться», – запевняють хлопці, які пройшли пекло війни на Донбасі, а тапер навчають інших військової справи.

  

    Поспостерігати за резервістами теж дуже цікаво. Хтось із них пригадує та розповідає про особливості  строкової служби  іще в радянському війську, хтось вперше несміливо бере до рук зброю. «О, як для кухаря, то непогано!», – вигукує немолодий чоловік, який засікає секундоміром час, поки його товариш виконує збирання автомата. А поруч із пунктом, де навчають навичкам домедичної допомоги, розгортається дискусія – хлопці навперебій розповідають, як доводилось діяти в критичних ситуаціях, коли рятували односельців після автоаварії, обговорюють досвід з інструктором, емоційно при цьому жестикулюючи. Але як тільки звучить команда, всі вишиковуються своїми групами, уважно слухають і виконують накази.

  У одній з таких груп – заступник голови ОДА Анатолій Костик, голова Володимир-Волинської РДА Юрій Лобач зі своїми колегами з Каменя-Каширського і Ковеля Ольгою Ващук і Ольгою Черен, очільник райради Віктор Хиць і міський голова Ігор Пальонка. Тут же й інші посадовці з усіх чотирьох новостворених районів краю. Ці люди не просто долучились до заходу щодо його безпосередньої організації, довезення резервістів на полігон тощо, а й випробовують власні сили у військовій справі. Найбільш охоче виконують вправи зі стрільби із пістолета Макарова. Тутвідмінне володіння зброєю демонструє Віктор Хиць, за плечима якого багаторічна служба у органах внутрішніх справ, на озброєнні яких ПМ є основним. Але й інші справляються із завданням та раз за разом вцілюють у мішені. Не відстають і журналістки та представниці пресслужб, що приїхали висвітлювати подію. Ой, недарма таки членам Нацспілки журналістів України закон надає право на придбання та носіння певних видів зброї.

   Щодо законів, то нині в парламенті дискутується проект нормативного акту, що повинен врегулювати питання територіальної оборони – її завдання, засади побудови та організації підготовки, повноваження суб’єктів та інших складових сил безпеки і оборони держави у цій сфері.

    «Проект передбачає, що керівництво та управління теробороною держави у мирний час та в особливий період здійснює міністр оборони через головний цивільно-військовий орган ТрО, а на місцях, як і зараз, керуватимуть голови обласних і районних адміністрацій через штаби відповідних зон. Усі ухвалення цього закону – лише питання часу, але його не слід втрачати вже зараз, доклавши зусиль до підготовки тієї бази, на якій згодом будуть створені окремі бригади, що складатимуться з батальйонів тероборони, а також  загони оборони та безпеки територіальних громад.  Тому локальні навчальні збори резервістів області відбуватимуться практично щомісяця, а на осінь у нашому районі заплановані масштабні десятиденні тренування для тисячного війська резерву», – прокоментував подію голова РДА Юрій Лобач.

    А обласний військовий комісар Роман Кулик звернувся до представників ЗМІ, аби вони висвітлили мотиваційні чинники, що напрацьовуються саме для тих, хто обере службу у військах територіального резерву. Зокрема, йдеться про можливість отримати професію подвійного призначення за рахунок держави, забезпечення військовою формою та екіпіруванням, обов’язкове страхування за рахунок держави життя і здоров’я військовослужбовців та резервістів під час виконання завдань тероборони, пільги при вступі до будь-яких державних та недержавних навчальних закладів України. Крім того, вирішується й питання про те, що резервісти, які матимуть вислугу у ВТрО не менше року, не матимуть дисциплінарних стягнень, здали передбачені нормативи з фахової підготовки та пройшли спеціальну перевірку, отримають право на зберігання індивідуальної зброї та боєкомплекту до неї за місцем проживання.

Юлія ПАШКОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up