Новини

На  позачергові сесії депутати  не зібралися

Архів
7 переглядів

   Лише одного обранця  не  вистачило  для  кворуму  у міській  раді

Позачергова сесія міської ради, на порядок денний якої було винесене одне питання – «Про звернення до Президента України щодо негайного скасування рішення Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення» – так і не розпочала роботу.

На засідання прибуло  лише 18 депутатів, для кворуму не вистачило одного міського обранця.

Ті, хто виявився дисциплінованими, нарікали на своїх колег, які з  різних причин проігнорували позачергову сесію. Так, на неї не прибули  двоє «свободівців», двоє депутатів з Радикальної партії Олега Ляшка, двоє «самопомічівців», четверо «укропівців». Лише двоє депутатів із восьми представляли БПП «Солідарність». Не прибули також Руслан Мороз із «Нашого краю» та позафракційний депутат  Сергій Коба.

Депутати почекали деякий час, але кворум так і не зібрався. Міський голова Петро Саганюк висловив сподівання, що це питання вдасться розглянути на черговій сесії міської ради, яка відбудеться вже завтра, 9 листопада.

***

   А  на  аналогічну сесію районної  ради  прийшло  лише семеро із 34 депутатів

Одночасно  з міською скликалась і позачергова  сесія  районної  ради  з аналогічним порядком  денним.

Але вона теж не відбулась. Після  десятої години у залі засідань райдержадміністрації зібралося  лише семеро депутатів.  Тут  майже  повному складі  була фракція «Свободи», яка ініціювала  проведення цієї сесії, Андрій Оніщук,  Вікторія  Середа з «Батьківщини» і В’ячеслав Цибах з БПП.

Пропонувалося, що депутати  районної ради у такому терміновому порядку   обговорять і приймуть  звернення до Президента України щодо негайного скасування  рішення Кабінету Міністрів України про підвищення  ціни на  газ  для населення.

Голова  «свободівської» фракції  Павло Карпюк, який  мав інформувати з  цього питання, не стримував обурення тим,  що його колеги-депутати так масово проігнорували  розгляд  цього наболілого  питання, а це, на його думку, мало би  послужити й інформацією для роздумів і для самих виборців, мовляв, мають бачити, як  їхні обранці  відстоюють їхні інтереси, аби зробити відповідні висновки.

У  зверненні, яке мало бути прийнятим  на  сесій районної  ради, зокрема зазначалося «Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість  українського газу  – від  1500  до 2000 гривень за тисячу кубічних метрів. Натомість існуюча до  19 жовтня 2018 року  ціна для українців у  (6957 гривень  за  тисячу кубічних  метрів) у 3,5 -4,5 раза  більше від оголошеного експертами.  Відтак, яке економічне обгрутнтування дозволило уряду вчергове підвищити  ціни  на газ для населення?

Після наведення таких  та інших аргументів  від  глави держави вимагалося  виконати свій конституційний обов’язок перед  громадянами його країни і зупинити  дію рішення уряду  від 19 жовтня  цього року  щодо підвищення цін на газ для населення.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up