Новини

На «прямій лінії» з міським головою

Архів
5 переглядів

Проведення «прямих ліній» практика не  нова,  а, скоріш,  трохи призабута стара. Але такі  діалоги  з владою забезпечують їх більшу гласність,  стають таким собі колективним інтерв’ю з жителями громади, показують, що їй «болить», а заодно і журналістам  дають можливість почути відповіді на запитання, які у них виникають.  Міський голова Ігор Пальонка  відгукнувся на пропозицію редакції і знайшов годину для такого зв’язку зі своїми виборцями. Кілька запитань до керівника  міста надійшло заздалегідь, інші вже  озивалися телефонними дзвінками минулого четверга  у визначену годину.

Ще майже за тиждень до цього прийшов до редакції Карпо Голівець зі  своїми скаргами, які він вже не раз озвучував: про  хащі, що утворилися  на рові, який тягнеться  неподалік його вулиці  від колишнього цукрового заводу, про зарості біля паркану  сусідньої школи, які вже «виходять» на дорогу, про потребу у підсипанні і грейдеруванні вулиць Івана Богуна та Нечуя-Левицького.  Та, як виявилося,  на той момент, коли на це мав відповідати  міський голова, на цій  вулиці вже побували працівники КП «Полігон»,зарослі ліквідували, а  підсипати дорогу їм не дали  самі ж мешканці, які побоюються, що після цього зросте загроза підтоплення їхніх будинків. Ігор Пальонка  пообіцяв залучити спеціалістів, аби грунтовно вивчили цю проблему.

Володимир Сидорук теж прийшов до редакції, щоб поспілкуватися  віч-на-віч з міським головою, заздалегідь до визначеної години. Чоловіка непокоїть небезпечна  ділянка дороги  від повороту з Луцької  на вулицю 20 Липня.  І таких «транспортних» звернень було кілька. Від пенсіонерів Львівської, аби біля магазину «Керабуд» встановили зупинку маршрутки «на вимогу», бо старшим людям і ті кілька сотень метрів, що треба вертатися, бувають важкими. Жителька, яка не захотіла себе називати,  нарікала, що важко добиратися до Федорівського кладовища з району  вулиць Зимнівської, Привокзальної.

Як зазначив Ігор Пальонка, у місті фахівці розробляють схему оптимізації руху, отож всі ці побажання  він їм передасть. Бо болючим є  і  питання безпеки руху біля міської гімназії, де добре було б розширити дорогу чи зробити хоча  б односторонній рух. Пообіцяв і відразу поїхати подивитися на місці, аби врахувати зауваження, що надійшло на вайбер від пані Зоряни щодо  неналежного утримання  дороги на розі Шевченка  і Гайдамацької, де  гілля дерев вже майже лежить на  дорозі, обмежує видимість, що кілька днів тому стало причиною  ДТП.

Та ж мешканка міста, яка не хотіла  себе називати, принагідно заявила, що вона проти перейменування  міста і будівництва готелю на вулиці Драгоманова, а також порадила не організовувати фестивалів в Успенський піст.

Валентина Орєхова з селища цукрового заводу теж порадила  меру велику роботу розпочинати заздалегідь і  прогнозувати наслідки, якщо та виконується  дуже повільно. А мала вона на увазі прокладання доріжки від переїзду у напрямку  школи № 5, бо стару зруйнували якраз перед  Першовереснем,  дітям нема кудою пройти, виходять на проїжджу частину дороги.

Людмилі Воробчук з Ковельської, 102,  де немає благоустроєної доріжки, мер,  відповів, що знає про цю проблему, але  разом з тим радив створити  ОСББ,  тоді б 60 відсотків  коштів на поліпшення будинку могла виділити міська рада. Планують виготовити проектну документацію, але гарантій, що  ці роботи  будуть  виконані цього року нема, затяжними виявляються подальші тендерні закупівлі.

Подібними були звернення від жителів  вулиці Річинського і Дулібської  Михайла  Чернецького і Ольги Асєєвої – здійснити на них  благоустрій.  Бо перша з них  фактично є об’їзною, але й досі не заасфальтована, хоч влада обіцяє це зробити вже 16 років.  Мер зазначив, що цього року активні ремонтні роботи ведуться  на вулиці Павлова, а ще хочуть благоустроїти вісім вулиць, де мешканці виготовили проектно-кошторисну документацію, яка відправлена на експертизу, оскільки є дворічної давності. Коли формуватимуть бюджет наступного року, управління інфраструктури напрацює  план  асфальтування вулиць з 2022 до 2025 року, тоді  буде відомо, коли дійде  черга  до цієї вулиці.  Проблеми другої  Ігор Пальонка теж добре знає, свого часу по ній  тягли водогін на Заріччя, але  цього року ніяких робіт на  вестимуть,  теж треба чекати  формування бюджету наступного року.

Ще один  анонімний житель міста  звертав увагу, що на  ринку безкарно процвітає торгівля спиртом,  на що міський голова  пообіцяв дати доручення  начальнику відділу поліції для вжиття відповідних заходів.

Олександр Ванін теж прийшов до редакції зі скаргою: в опалювальний сезон холодні батареї у квартирі. Він звертався до голови  ОСББ, але безрезультатно.  Ігор Пальонка йому відповів, що дасть доручення перевірити, чи не втрутився хтось у систему теплопостачання.

Ряд зауважень, пропозицій висловила міському голові наша  колега Тетяна Адамович  від жителів будинку  на вул. Луцькій, 109, де  після дощів протікає покрівля, на подвір’ї на дитячому майданчику, який колись ще ставила сільгосптехніка, прогнили металеві деталі, а прибудинкова територія вся у вибоїнах.  Начальник управляючої компанії, якому відразу зателефонував керівник міста, сказав, капітальний ремонт цього будинку, потреба в якому справді є,  плануватимуть на наступний рік, для чого подаватимуть  відповідний бюджетний запит.

Відомо міській владі і про проблему із вбиральнею у  сквері на Риловиці, погоджується  її очільник з тим, що  там треба освітити пішохідний перехід і  розглянути пропозицію про встановлення обмежувальних знаків.

А  у перерві, коли  стихли  телефонні дзвінки, наші журналістки і  собі запитали  мера, чому так повільно ведуться роботи на міському стадіоні, за якими можемо спостерігати з наших вікон.  Ігор Пальонка зауважив, що підрядник обіцяв-обіцяв завершити хоча б частину робіт до Дня Незалежності, але   слова не дотримав. Після доволі жорсткої розмови запевнив, що до 15 вересня, якщо не буде затяжних дощів, вкладуть асфальтне покриття, а дещо пізніше, робитимуть поліуританове напилення доріжок.

– Ще й року не минуло, як  замість керування  сільською громадою  вам довелося очолити у рази більшу міську,  до того ж після об’єднання її  із Зарічанською.  Зрозуміло, що попервах на кожній новій посаді доводиться нелегко.  А що видалось особливо проблемним?

– От якраз ті об’єднавчі процеси створювали чимало труднощів, ми ретельно узгоджували і перевіряли всі процедури, щоб провести реорганізацію з дотриманням норм трудового законодавства і юридичного права. Не очікував, що в місті настільки сильний вплив має політика, що приналежність депутатів чи активістів до тої чи іншої політсили впливатиме на їхні рішення. Втім, маю відзначити, що на рівні міської ради нам вдається досягнути конструктиву, і в сесійній залі депутати переважно голосують, керуючись нормами права і здоровим глуздом, а не політичними амбіціями, відповів Ігор Пальонка.

   Можливо, трохи не вистачає досвіду і моїм заступникам: вони витрачають багато енергії, розпилюючись на дрібниці, а глобального бачення не мають.

Керуючи міською громадою, щодня маю справу зі значно більшим, потужнішим потоком інформації. Засмучує бюрократизованість деяких процесів: окремі керівники «старого гарту» хочуть, щоб людина до них попобігала, перш ніж отримає бажану допомогу.  Такі підходи будемо міняти.

– А що можете зачислити до успіхів і позитивних змін?

– Великим плюсом вважаю те, що нам вдалося об’єднати депутатський корпус в налаштованості до конструктивної роботи. Чимало вдалося зробити для поліпшення відкритості, прозорості: всі засідання міськвиконкому, сесії міської ради транслюються онлайн. Без проблем і спротиву ми змогли об’єднати колишню Зарічанську громаду і Володимир-Волинський.

– Владу завжди критикують. Але чи було у практиці, щоб хтось прийшов і запропонував  свою допомогу, щось порадив, по-доброму підказав?

Міський  голова пригадав лише один такий випадок, коли у його кабінет прийшли з доброю порадою.  При зустрічах люди інколи  висловлюють свої пропозиції і побажання, але куди частіше  сиплять звинуваченнями, особливо у соціальних мережах.

***

А вже після завершення «Прямої лінії» на  електронну адресу редакції надійшов лист від Інни Совальської,  де вона просить  допомогти із виданням, студійним записом пісень і віршів, бо це вимагає значних коштів, оскільки творів уже багато, а в неї такої можливості нема. А на вулиці Ольги  Кобилянської замінити  зношені комунікації газу та водопостачання, прокладені жителями міста більше 50 років тому від вул. Львівської, підключити каналізацію і після того заасфальтувати вулицю.

Наш кор.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up