Новини

На рекреаційній зоні “Риловиця” пропонують організувати толоку

Архів
10 переглядів

Минулого вівторка у ЦНАПі народний депутат  Ігор Гузь зустрівся із робочою групою, що працює над втіленням у життя проекту з організації рекреаційної зони острова на річці Риловиця. Наголосив, що завершити роботи слід встигнути до 1 червня.

У нього була розмова з нардепом  Ігорем Палицею, який не проти залучити гроші свого фонду для співфінансування проекту. Можливо, якусь частину витрат візьмуть на себе і місцеві підприємці. Треба їм це запропонувати, розбивши  острів на сектори, щоб кожен, за такої згоди, міг долучитись до облаштування певних ділянок.  В будь-якому випадку, слід підрахувати вартість усіх ще невиконаних робіт, щоб знати, на які суми спиратися.

Потрібно встановити містки, сходи, лавки,змонтувати заплановані конструкції, які мають бути досить міцними, завершити озеленення і вирішити, що буде з поливом. Київські фахівці, що консультують володимир-волинців щодо системи комунального поливу, вимагають детального плану острова і зелених насаджень, повідомив Володимир Полянський, який веде з ними перемовини.

Тож автору проекту Андрію Гнатюку нардеп доручив якнайскоріше продумати схему озеленення. «Щоб усе було красиво і класно, але і максимально просто у догляді».

Перший  заступник міського голови Ярослав Матвійчук сказав, що будуть залучати лісівників, поїдуть у Гаразджу чи у Павлівське лісництво – подивляться, що можна буде там придбати для озеленення зони.

Ігор Гузь підкреслив, що дуже втішений уже закупленими цікавими ліхтарями, але не треба відмовлятись і від старих електроопор, які є поблизу – їх треба відновити, щоб додати парку якомога більше світла. Чим більше його буде, тим краще: підсвітити містки, якийсь окремий хід тощо. Слід також попрацювати із зарослими схилами, все зайве подрібнити, вивезти, можливо, завезти туди хорошої землі, почистити річку. Це має бути об’єкт, на який можна буде рівнятись іншим населеним пунктам Волині, сказав він.

Потрібно подбати про пандуси для маломобільних груп населення, зауважив начальник ЖКГ Віктор Фіщук. Додав також, що поблизу буде встановлено біотуалет, контейнери для сміття. На території мають стояти і урни для сміття, і вони, і перила на містках – абсолютно усе має виглядати креативно й сучасно, наполягає нардеп.

Він пропонує зарибнити річку для рибалок, а також подбати про вже знайому не тільки володимир-волинцям нутрію Міккі, приручену Андрієм Гнатюком, він її давно підгодовує, а відео про цього водяного щурика в ютубі вже має понад мільйон переглядів. Безумовно, цю історію треба продовжувати, вважає Ігор Гузь, адже Міккі може не тільки чистити річку від рослинності, а й приваблювати відпочивальників із дітьми та усіх цікавих на острів.

Говорили про закличний сіті-лайт із вказанням, що це за місце, про wi-fi на острові, який уже там є, можливість онлайн-трансляції з наявних там відеокамер на якийсь конкретний інтернет-ресурс, також про обгороджену парканом ділянку поблизу – уже чотири роки підприємець нічого там не будує, а загальний вигляд з острова таки буде псуватися, тож хочуть якось зрушити ситуацію з місця. Ярослав Матвійчук дав доручення кожному активно доопрацювати свої ділянки роботи, щоб до середини лютого проект можна було віддати на комплексну державну експертизу. Він також підкреслив, що на майбутнє треба буде й думати про те, як передбачити кошти на догляд за островом, там слід буде прибирати і вивозити сміття, забезпечувати постійний полив, два чи три рази на місяць косити траву тощо.

Ігор Гузь переконаний, що цей парк в сучасному урбаністичному стилі буде місцем людним, він допускає, що, за можливості, і після здачі його в експлуатацію можна буде додавати якісь цікавинки, він гарантує всебічне сприяння. І вважає, що напередодні відкриття містян варто закликати сюди на спільну толоку, щоб разом завершити усі підготовчі роботи. Він також готовий приїхати.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up