Понад чотири години з короткою перервою тривала остання у цім році сесія міської ради, на якій депутати розглянули понад три десятки питань.
Традиційно розпочали з депутатських звернень. Голова “укропівської” фракції Сергій Радкевич запропонував реконструювати сквер біля музею, відобразивши це у кількох проектах, які депутатам сподобалися, і вони підтримали запит. Але не схвалили пропозицію Ярослава Жука вставити на площі Героїв цифровий годинник, не погодились, аби юристи у правовому полі аналізували їхню діяльність, щоб не порушувалось законодавство. Зате дали добро на придбання четвертої версії системи голосування «Голос», бо нинішня (перша) часто виходить з ладу.
Чи варто допомагати «Теплокомуненерго»?
Думка депутатів розійшлася при обговоренні бюджетних змін, які, зокрема, передбачали надання додаткових коштів цьому комунальному підприємству, а це понад мільйон гривень, які воно планує спрямувати на сплату податків й єдиного соцвнеску. Якщо фінансово вирішили підтримати ПТМ, то чим гірші, приміром, водопровідно-каналізаційне господарствочи «Полігон»? – запитував Василь Сусік. А Руслан Мороз нагадав, що на засіданні профільної комісії депутати не погодились підтримати це підприємство, мовляв, туди часто спрямовують гроші з бюджету. Чи не вигідніше переобладнати багатоверхівки на індивідуальне опалення? Депутат запропонував розробити таку програму й поступового встановити у квартирах власні котли. Його підтримав і Олег Венгер з «Самопомочі».
Директор «Теплокомуненерго» Сергій Коба щодо цього зайняв власну позицію, аргументуючи, що тарифи на тепло і гарячу воду не змінювалися із 2009 року. Його підтримав депутат та головний інженер підприємства Ярослав Жук. А перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук пояснив: держава тепловикам не повернула різницю у тарифах та кошти вза надані субсидії, тому там є заборгованість.
Зовсім іншої думки була заступник міського голови Лариса Кулікова: у тарифах, які сплачують споживачі, уже закладені гроші на податки. А різниця у тарифах виникла через те, що на підприємстві запізнилися із розрахунками й подали їх у листопаді, а не у липні. Її підтримав Олег Тимосевич, але більшість депутатів проголосували на користь тепловиків й підприємству таки спрямують кошти.
Багато запитань до проекту бюджету
Начальник фінуправління Тетяна Шибирин навела такі цифри: у 2018 році доходи до міського бюджету передбачають у майже 383 мільйони гривень, у їх числі загального фонду – 376 мільйонів, спеціального – майже сім, бюджету розвитку – 613 тисяч гривень. Проект передбачає резервний фонд у мільйон 200 гривень. З видатків на реалізацію місцевих програм планують використати 23 мільйони 200 гривень.
Голова бюджетної комісії Сергій Коба просив прийняти бюджет без вагань, але Ярослав Жук нагадав, що на комісії не всі депутати проголосували за нього, двоє були проти. Руслан Мороз поцікавився, яка зарплата у працівників міської ради і структурних підрозділів та які премії вони отримали у 2017 році, запропонував формувати нову бюджетну комісію. Сергій Радкевич пояснив, що комісія і робочі групи працювали сумлінно і виїжджали на місця, аби побачити, куди краще спрямувати кошти, але з ним не погодився Ярослав Жук. Його підтримав Олег Венгер, зауваживши: ці виїзди більше нагадували екскурсії, аніж роботу. А Олег Тимосевич пропонував подавати детальніше інформацію, куди і на що спрямовують бюджетні гроші. Після довгої полеміки депутати прийняли бюджет.
Про програму економічного і соціального розвитку
Найперше Олег Тимосевич запропонував додати до її назви програми «і культурного розвитку». Депутати просили внести поправки – благоустроїти вулиці Кунцевича, Володимира Великого, дороги у селищі цукрового і цегельного заводів, очистити річку Смочу тощо.
Двічі голосували, коли приймали програму підтримки центру обслуговування платників ОДПІ, аргументуючи тим, що податківцям має допомагати держава, а не місцевий бюджет. Не без зауважень прийняли програму сприяння діяльності ОСББ, житлово-будівельних кооперативів та органів самореалізації населення. Програму охорони навколишнього середовища, зелених насаджень, їх збереження і поновлення доповнили поправкою, яку вніс Василь Сусік – упорядкувати територію за переїздом на Луцькій, бо заростає бур’янами. Проголосували ще за одну поправку до програми безпеки дорожнього руху та безпеки громадян, яка стосувалася ремонту вулиці Володимира Великого і Ганни Жежко.
Більше десятка майнових і земельних питань.
Депутати надали дозволи на підготовку лотів і проведення земельних торгів у 2018 році на продаж землі несільськогосподарського призначення, на пільги щодо земельного податку, створення кількох будинкових комітетів, затвердили містобудівну документацію, план роботи міської ради на півріччя, прийняли у міську комунальну власність об’єкт будівництва, внесли зміни до затвердженої раніше структури та деяких положень виконавчих органів міськради, виправили помилку в одному з попередніх рішень, яке стосувалось призначення стипендій для обдарованої молоді міста, дали добро на проведення конкурсу про призначення педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру.
На прохання депутата Віри Сєргєєвої, котре через її відсутність озвучив її однопартієць, не розглядали порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ та комунальних закладів, що належать до спільної власності громади міста, не проголосували за внесення змін до рішення міськради «Про затвердження у новій редакції регламенту».
У «різному» підтримали пропозиції – Олега Тимосевича про надання матеріальної допомоги на лікування та Сергія Радкевича – про заборону грального бізнесу. Як доповнення до останнього, заслухали звіт одного з представників поліції, котрий стисло розповів про боротьбу з цим нелегальним бізнесом
Тетяна АДАМОВИЧ.