На головну Новини НА  СЕСІЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ:  Бюджет-2019  і  ще майже чотири десятки питань

НА  СЕСІЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ:  Бюджет-2019  і  ще майже чотири десятки питань

139

  На хвилююче-щемливій ноті  розпочалась остання  у цьому році сесія міської ради  – відзнаку «За заслуги перед містом», якої посмертно удостоєний  полеглий  на Сході Василь  Крищук,  вручено його маленькому сину, який прийшов зі своєю мамою, молодою вдовою Лілією.Усі депутати  встали, долучаючись до вшанування світлої пам’яті Героя. Та коли сесія увійшла у  робоче русло, у багатьох питаннях одностайності міським обранцям явно бракувало. Мимоволі складалося враження, що на кінець року вони хотіли сповна вибрати ліміт полеміки і дискусій. Тому сесія, як ніяка інша протягом  року, затягнулася на шість годин. Правда, і питань на її  розгляд винесли майже чотири десятки, основним з яких було прийняття бюджету наступного року. Втім, навіть порядок денний прийняли не без суперечок.

Депутатські запити

- реклама -

Якщо їх, як правило, надходить два – три, то на цій сесії вони буквально сипалися один за одним. Особливою активністю протягом усього засідання вирізнялися депутати від «Самопомічі», де традиційно першість тримав Ярослав Жук. Він  запропонував прийняти міську програму профілактики онкозахворювань, бо лікування на пізніх стадіях малоефективне, а також проінспектувати  фірму «Енергозбереження Волинь», яка забезпечує теплом школу № 1 і педколедж, а згодом і розірвати з нею договір на такі послуги.  Останнього запиту більшість не підтримала. Як і пропозицій Руслана Мороза («Наш край») про розробку положень про призначення  керівників комунальних підприємств і встановлення індивідуального опалення. А от запит Олега Тимосевича про обладнання «відкритого вікна» і встановлення  електронної черги в управлінні соцзахисту населення, куди нині багато людей звертається за субсидіями, визнали  слушним. Василь Сусік просив інформувати про перспективу створення медичних амбулаторій за кошти Світового банку, що обіцяється з року в рік. Віра Сергеєва обурювалась нерівномірним розподілом бюджетних коштів між виборчими округами депутатів. Максим  Климюк звертав увагу на нерівномірність аптечних цін, завищення їх у ТМО з припущенням, чи не викликано це високою орендною платою у лікарні для таких кіосків. Останні три запити теж були підтримані.

Бюджетні  питання

Їх  було  два, бо перш ніж прийняти новий, вносили зміни у цьогорічний бюджет. Попри те, що проект цього рішення  прискіпливо обговорювали на засіданнях кількох депутатських комісій, на сесії Руслан Мороз обурився  виділенням коштів на капітальний ремонт контеєревоза  КП «Полігон», мовляв, ці витрати  мали би бути закладені у тарифі, на  що йому пояснили,  що в тарифі передбачають кошти на поточний, але аж ніяк на капітальний ремонт. Обурив депутат і факт повернення коштів за програмою «Доступні ліки», що  теж було аргументовано тим, що такі  кошти чисто «теоретичні», вони у місто не надходили.

Загальний фонд бюджету наступного року визначено у  367,4 мільйона гривень. Захищені його статті забирають 69 відсотків видатків,  а це плюс 16 мільйонів  до показника цього року. Дев’ять мільйонів гривень знову забере реверсна дотація, яку доведеться повернути державі через  бюджетну незбитковість. На  гривню наступного року збільшили видатки на харчування учнів – було 5 стало 6 гривень. Задовольнили 22 депутатських запити,  хоч їх надійшло більше, але на всі бюджетних ресурсів не вистачає. В обговоренні Ярослав Жук  пропонував перевірити штатні розписи з прозорим натяком на те, що у чиновників зависокі зарплати, Олег Венгер  назвав незадовільною діяльність робочої групи з формуванню бюджету, на що йому заперечили і голова бюджетної комісії Сергій Коба, і заступник міського голови  Лариса Кулікова: від липня відвідали бюджетні установи, провели 11 робочих засідань, громадське обговорення… Було ряд зауважень до цього фінансового документу у Віри Сергеєвої, секретар міськради Олег Свідерський натомість назвав його  грамотно підготовленим і збалансованим. Врешті міський бюджет було прийнято  – за нього проголосувало 24 депутати з 31 присутнього на сесії.

Не прийнятий  порядок надання земельних ділянок

З ініціативи  депутата Руслана Мороза  на цій сесії пропонували затвердити порядок надання земельних ділянок у  місті, суть його зводилась до того, що  першочерговість на їх отримання мають мати не лише учасники АТО, а й і нші  пільгові категорії у відповідній пропорції.  Відразу після того, як голова земельної комісії повідомив, що цей порядок погодили з головою спілки учасників АТО, у президії сесії  обнародували нещодавно отриманого листа від цієї спілки з проханням на приймати таке рішення. Такої ж позиції дотримувалась депутат  Надія Замрига, яка бачила у цім загрозу створення соціальної напруги. Член міськвиконкому Олександр Приступа категорично заявив, що такий порядок призведе  до темного розподілу, на що автор проекту  заявив, що це теж несправедливо, що з  2014 року земельні ділянки надаються лише  атовцям. Перепалка з цього приводу Руслана  Мороза з Миколою Гінайлом почала виходити за межі нормативної лексики, погасило її голосування – рішення  не було прийнято.

Регламентовані  і ініційовані  звіти

Якщо звітування голів  постійних комісій передбачено регламентом міської ради (на цей раз була черга голів земельної Григорія Цаль-Цалка та  комісії з питань соціального захисту Надії Замриги), то заступник міського голови Лариса Кулікоаї, начальники управління  ЖКГ Віктор Фіщук і  відділу культури  Роман Віслобокобов  звітували  за  персональною ініціативою Ярослава Жука. Першій з чиновниць поряд із зауваженнями до робочої групи з формуванню бюджету Сергій Радкевич дякував за бюджет участі, добрими словами оцінили роботу Олег Тимосевич і Максим Климюк. Вірі Сергеєвій на звинувачення у завищеній ціні на проморолик довелося роз’яснювати, що це не  сума завищена, а неправильно зрозуміла процедура,  справжня ціна цього проекту з бюджету участі 54,9 тисячі гривень. Щодо порядку асфальтування вулиць у наступному році  Віктор Фіщук повідомив, що це стане відомо після  визначення сум співфінансування з обласного і державного бюджетів. Роману  Віслобокову чи не найбільше  найбільше довелося відповідати  щодо ремонту історичного музею, чи точніше його затягування.

***

На сесії також було внесено зміни до структури виконавчих органів, зокрема  додано одне штатну одиницю у відділ реєстру виборців,  розглянуто  чималий бдок земельних питань,  прийнято звернення до керівників держави щодо співпраці з МВФ і скасування підвищення  ціни на газ.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × два =