Новини

На сесії міської ради: Чотири десятки бюджетних, майнових та інших питань

Архів
2 переглядів

З  вітального   слова  секретаря  Грубешіської міської ради міськради Павла Войцеховського  від імені  делегацій з цього міста розпочалася сесія міської ради. Той наголосив, що хоч у них нема традиції перебування при владі кілька скликань поспіль, як  у нас, але співпраця з Володимиром-Волинським скоординована і результативна, сусіди і надалі готові допомагати нам у досягнення  європейських стандартів,  ділитися досвідом реформ, хай і не  завжди позитивним, а такий мають  у здійсненні реформи освіти.

А далі  сесія  ввійшла у звичний робочий ритм.  Знявши  на пропозицію Віри Сєргєєвої  питання  щодо порядку  призначення керівників комунальних підприємств та додавши за  поданням  начальника управління  ЖКГ Віктора Фіщука ще два, якими  пропонувалося  затвердити розмір  середньої заплати, який враховується при визначенні  вартості об’єктів будівництва,   надати кредити  овердрафт  КП  «Полігон», депутати затвердили порядок денний з  майже сорока питань. Тоді традиційно перейшли до своїх запитів. Найбільше  їх на цей раз мав Сергій Радкевич. Він  пропонував (і демонстрував на екрані), як зробити вулицю Івана Франка пішохідною, залучивши фінансування з області, благоустроїти  територію біля собору Різдва Христового,  оскільки у травні  очікується візит патріарха Філарета, заборонити  діяльність установ грального бізнесу у нічний час, бо це унеможливлює його перевірки, радив придбати автовишку для  КП «Полігон», бо оренда її дорога. Ірина  Мельник  просила сприяння у виданні брошури Віталія Скальського про період УНР у місті, який  той досліджує, з  нагоди століття цих подій, і реконструкції  пам’ятників полеглим у ті часи бійцям на кладовищі. Віра  Сєргєєва  після депутатського обходу закладів культури вважала за потрібне передбачити кошти для відзначення  круглої дати художньої школи. Володимир Заєць подав звернення про допомогу  на лікування багатодітній мешканці міста.

Першим  із запропонованого переліку питань затвердили звіт про виконання міського бюджету за  2017 рік  (основні його показники газета друкувала у минулому номері). Громадський бюджет на наступний рік  збільшено до мільйона 300 тисяч гривень , оскільки   має становити відсоток від  загального фонду, змінено кількісний склад ради, положення і порядок голосування. Звіт про виконання  і зміни  до плану з підготовки регуляторних актів,  що  затверджені рішенням  сесії, публікуються у  сьогоднішньому номері газети.

Депутати більшістю голосів  відмовили у наданні пільг зі сплати земельного податку об’єднаному військовому комісаріату, внесли зміни  до цьогорічного бюджету, пов’язані з  розподілом субвенції з інших бюджетів  та розподілом вільних залишків.  Правда, при цьому депутат Ярослав Жук мав зауваження  щодо недостатньої відповідальності депутатів за прийняті рішення, що «не слухають аргументів, а можуть образити», з бюджетним звітом,  на його думку мала б ви  виступати бюджетна  комісія, на  що  йому заперечив голова останньої Сергій  Коба. Віра Сєргєєва розцінила як  завелику суму до 500 тисяч гривень на  закупівлю вогнегасників для навчальних закладів, хоч  фахівці їй і аргументували, що ці прилади нового покоління і не потребують затрат на обслуговування, що на безпеці дітей не варто економити…

Голова благодійного фонду “Матері Божої Неустанної Помочі” Микола Гінайло звернувся до міськради з клопотанням  про надання пільги з  оренди частини палати №  403  площею  25 квадратних метрів у  ТМО для зберігання устаткування для гемодіалізу (його, як  уже повідомлялося, передав німецький  благодійний фонд). Його обурило  зауваження  Віри Сєргєєвої, що  раніше  треба  було місту взяти на  баланс обладнання, а тоді шукати приміщення, як  і те, що депутати від “Самопомочі” не проголосували  за  такий проект рішення.

Встановлено мінімальну вартість  місячної орендної плати нерухомого  майна  фізичних осіб при передачі його в оренду чи житловий найм, яка залежно від планувальної  зони  для комерційної діяльності становить  відповідно 58,81, 44,11, 29,4 гривні за  кв. м, некомерційної – 19,6, 14,7, 9,8. Надання дозволу  на розробку технічної документації  з нормативно грошової оцінки земель міста було зумовлено тим, що  строк  дії попереднього такого документа, який визначається у сім років, вже спливає. Традиційно ряд рішень було прийнято з метою врегулювання  земельних та майнових відносин, затвердження містобудівної документації,  наданні дозволів,  укладення договорів оренди тощо. Нещасливим  у цім  списку стало  питання під номером 13, яким передбачалося  погодження вартості продажу об’єктів  комунальної власності. Попри те, що депутат  Руслан Мороз наполіг на переголосуванні  за  нього і наполегливо  переконував  у вигоді для міста за  умови його прийняття, депутати  не  підтримали цього проекту, не погодивши таким чином  вартість викупу орендарем  частини приміщення на  Ковельській, 79   площею 42,8 квадратного  метра за  115, 6 тисячі гривень, а на вул Шевченка, 11 (45,6 кв. м)  – за  136,8 тисячі. Лоти для цьогорічних земельних торгів  доповнено ділянками  на вул. Шевченка, 6/27 і Луцькій, 107б, які мають бути продані з аукціонів  для будівництва і обслуговування об’єктів торгівлі.

Внесення змін до програми  соцзахисту  населення  міста  викликало бурхливу дискусію  щодо  щорічних витрат на транспортні перевезення пільговиків, на що з бюджету виділяють 600 тисяч гривень у рік. А у  КП «Полігон» простюють автобуси, названі у народі «гармошками», які могли б надавати такі послуги.  Зміни  до програм соціально-економічного розвитку  і захисту  від надзвичайних ситуацій, а  також програму  на забезпечення рішень суду прийнято практично   без обговорень.

На сесії КП «Ритуальна служба» реорганізовано у однойменну бюджетну установу, збільшено статутний капітал “Теплокомуненерго”, ЖЕКу надано дозвіл на відчуження пилорами… За ініціативою Олега Тимосевича прийнято звернення депутатів щодо забезпечення незалежності та запобігання спробам перешкоджання діяльності НАБУ та прискорення проведення реформ у сфері боротьби з корупцією.

Прозвітували  про роботу постійних комісій ради з питань охорони здоров’я та екології, а також з питань законності і правопорядку, депутатської діяльності,  регламенту, зв’язків з громадськими організаціями та об’єднаннями громадян їх голови  Ігор Шевчук та Олег Тимосевич. Якщо перший звіт прийняли і  роботу комісії визнали задовільною, то другий не підтримали, висловивши чимало зауважень голові цієї комісії. Не набрав  більшості  голосів і проект  про заслуховування  звітів заступників міського голови.

Польська делегація, звичайно,  три години  не засідала,   поспостерігавши з півгодини за  ходом  проведення сесії, вона  поїхала  знайомитися з містом  і об’єктами   співпраці.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up