На головну Новини НА  СЕСІЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ: Ділянка  під дім для поліціянтів, непродана червона...

НА  СЕСІЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ: Ділянка  під дім для поліціянтів, непродана червона школа і  ще більше сорока інших питань

248

 

Остання  чергова  у цьому році сесія міської ради, схоже, взялася  встановити рекорд за своєю тривалістю – розпочавшись о 10- годині  з півгодинною перервою тривала до  о пів на п’яту вечора. Усе це не тільки через  доволі насичений порядок денний, на який винесли 45 питань, а й бурхливі дискусії, якими супроводжувалося прийняття більшості  рішень. Вони, переважно, розгорялися з подачі кількох депутатів, у числі яких особливою активністю вирізнятися  Руслан Мороз, Ярослав Жук, Василь Сусік, Олег Тимосевич.  Щоб передати  виступи, репліки, перепалки, а то й  звинувачення, які  лунали  у ході розгляду тих чи інших питань, забракне  кількох газетних сторінок, отож у цім сесійнім репортажі  зробимо акцент на найголовніших прийнятих рішеннях.  Та поки не розпочався розгляд депутатських запитів, Ярослав Жук  сам від себе без пояснення причин зробив заяву: він виходить з фракції «Самопомочі». Хоч  це, за реплікою секретаря міськради  Олега Свідерського, за письмовою заявою  мав зробити головуючий на сесії.

- реклама -

 

Депутатські запити  посипалися рясно один за одним. Сергій Коба пропонував на останній рік каденції не створювати пропонованого фонду для допомоги виборцям, які опинилися у скрутному становищі, а додатково закласти у бюджет до мільйона гривень для допомог на лікування. Сергій Радкевич ставив завдання перевірити всі шкільні спортзали на потребу у встановленні вентиляції, як це зроблено у гімназії. Світлана Федонюк вимагала виконання закону про декомунізації стосовно перейменування вулиць, а одну з них пропонувала назвати іменем  відомого польського режисера, який народився і провів дитячі роки у нашому місті,Єжи Антчака. Василь Сусік обурювався вимогами релігійної громади церкви мучениць Віри, Надії, Любові про відшкодування  більше півмільйона гривень за поліпшення  виділеного для її священика будинку. Максим Климюк вкотре виступав за підтримку тих жителів, які хочуть встановити індивідуальне опалення, звертав увагу на благоустрій бічних вулиць, до яких хтозна коли дійде черга на асфальтування, а також згадав про підтриману іншими громадськими організаціями пропозицію  про повернення місту його історичної назви. Олег Тимосевич та Ярослав Жук цікавилися дозволами і дотриманням  санітарних норм при спорудженні супермаркету мережі АТБ.

 

Відмовивши у наданні допомоги для військового госпіталю, на  що планувалося 19 тисяч гривень, досить суперечливо надавали згоду на укладання  на безплатній основі  договору на оренду складського приміщення  на вул. Ковельській, 10-б для благодійного  фонду Матері Божої Неустанної Помочі. При прийнятті, теж не без депутатських «колючок» бюджетних змін (Олег Тимосевич заявив про непрозорість розподілу  коштів, Руслан Мороз сказав, що нема віри бюджетній комісії, Максим Климюк пропонував радитися з головами комісій) згадані  19 тисяч гривень переспрямували  на соціальний захист жителів міста.

 

Палка дискусія розгорілася при прийнятті рішення, де одним з пунктів  була і  приватизація приміщення так званої червоної школи  на  вулиці Драгоманова. Василь Сусік підняв документацію 2017 року, коли  було виготовлено проект на переселення туди художньої школи. Ігор  Мацюк спитав, хто таке придумав, бо лише опалити таке приміщення школі  буде дуже накладно. Міський голова Петро Саганюк у своє чергу додав, що навіть з перспективою центру повіту у місті, за бюджетні кошти не можна стільки майна утримувати, адже ще під знаками питання утримання будівель РБК, районної бібліотеки. Але для продажу з аукціону  цієї будівлі зі стартовою ціною понад 6, 2 мільйона гривень забракло голосів.

 

Уже не дискусія, а справжня сварка спалахнула  при визначенні  ціни  продажу земельної ділянки колишнього підприємства «Родючість». Його представник Володимир Савчук апелював до рішення  суду, який скасовував  попередню ціну  викупу у 140 гривень за метр квадратний. Депутати  на цей раз пропонували продаж у розрахунку 139 і 184 гривні, і  врешті  більшістю голосів підтримали  дорожчу пропозицію, яка відповідає нормативно  грошовій оцінці цієї ділянки.

 

    У блоці земельних питань не одностайно, але прийняли запропонований Русланом Морозом порядок надання земельних ділянок, суть якого зводилась до того, що право на їх отримання мають мати не лише учасники бойових дій, а й інші пільгові категорії населення. Надано дозвіл на виготовлення технічної документація для  будівництва багатоповерхівки Головному управлінню Національної поліції в області, яку планують зводити за кошти держ бюджету.  Начальник відділу поліції Михайло Бобик повідомив, що там планується 50 квартир, які розподілятимуть між правоохоронцями згідно з  чергою і з врахуванням їхніх заслуг

 

Про  роботу  місцевих поліціянтів за 11 місяців року їхній началник  окремо інформував на сесії. Заслуховування такого звіту стало 40-м питанням її порядку денного. Він  мешканців міста і району за цей період тут отримали  майже сім з половиною тисяч звернень.  Багато, але на 180 менше, ніж торік. Зареєстрували 536 кримінальних проваджень, з них 145 тяжких та особливо тяжких. Скоєно 39 квартирних крадіжок, з них 19 поки не розкриті.  У відділі поліції атестовано 96 працівників, ще 9 посад  неукомплектовані.

 

Затверджено  кілька програм  і заслухано ряд звітів. Перші стосувалися  соціально-економічного  та  розвитку туризму,  підтримки галузі культури і мистецтва на 2020 -2022 роки. А звітувати довелося  юридичному відділу, фінансовому управлінню міськвиконкому, головам  постійних комісій з питань соціального захисту та у справах учасників бойових дій Надій Замризі,  з питань містобудування, ЖКГ і земельних відносин Григорію Цаль-Цалку.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

один × 1 =