На головну Новини На сесії міської ради: прийняття бюджету і демарш депутата Клим’юка

На сесії міської ради: прийняття бюджету і демарш депутата Клим’юка

187

Минулої п’ятниці відбулась остання у році, позачергова, сесія міської ради, на якій більшістю голосів прийняли бюджет на 2020 рік.

Доповідала заступник начальника фінансового управління, начальник бюджетного відділу Ірина Томашук. Запевнила, що бюджет, над яким працювали пів року, максимально збалансований, хоч, звісно, і до нього є запитання. На четвер минулого тижня річний план доходів міста був виконаний, тож надходження від п’ятниці – уже залишки.

Депутат Ярослав Жук назвав виплату частини заробітної плати працівникам міськвиконкому «нецільовим використанням коштів», оскільки і зарплати там високі, і штат, мовляв, роздутий.

- реклама -

Йому відповіли, що штат затверджено рішенням міської ради. Депутат також звернув увагу на те, що бюджет участі у місті переріс у так званий сімейно-родинний бюджет, оскільки за деякі пропозиції голосувало по 20-30 чоловік, а це менше 0,1 відсотка мешканців міста. То чи логічно виконувати такі проголосовані проекти? Слід до громадського бюджету міняти підхід.

Депутат Олег Венгер пропонував замість закупівлі нових МАЗів для вивезення сміття купувати вживані авто – можна відчутно зекономити. Руслан Мороз поцікавився, на що ідуть кошти від кавомату, харчових точок, аптек, що розташовані на території лікарні, чи раціонально вони використовуються. Йому пояснили, що 70 відсотків збору іде в міський бюджет, а 30 – балансоутримувачу. Головний лікар Олександр Клачук доповів, що отримані з названих об’єктів кошти за оренду у сумі 300 тисяч гривень ідуть на медикаменти, харчування та ін. На що депутат Мороз вимагав конкретного звіту: яка сума і на що витрачена. Він також звертався до присутнього у залі представника народного депутата з тим, щоб збільшили виділення коштів на лікування пацієнтів. Бо нині один ліжкодень державою оцінюється в 9,5 гривні, а харчування пацієнта в стаціонарі – у 8. Руслан Мороз також цікавився організацією «Спорт для всіх», для чого вона, «чи не пора її вже подіти», як там працюють приватні тренери. Начальник управління освіти, молоді та спорту В’ячеслав Петрук пояснив, що «Спорт для всіх» – це міська комунальна установа, яка утримує спорткомплекс, басейн тощо. А приватники зарплати там не отримують, навпаки, сплачують оренду, кошти з якої ідуть на оплату комунальних послуг. Загальним словам депутат і тут не повірив, вимагав конкретного звіту на наступний раз.

Спортивної теми торкнувся і депутат Максим Клим’юк, він думає, що дитяча юнацька спортивна школа і «Спорт для всіх» дублюють одне одного. Чи не пора їх оптимізувати? На що В’ячеслав Петрук знову-таки пояснив, що ДЮСШ займається підготовкою талановитих дітей від 6 до 18 років, а «Спорт для всіх» обслуговує всі інші категорії громадян, там є і шаховий клуб, і басейн, туди ходять дорослі, ветерани тощо.

Депутат Сергій Радкевич непокоїться, що в бюджет надходять мінімальні податки на нерухоме майно, мовляв, не все майно обліковується, не всім приходять квитанції. Тому варто створити робочу групу, яка би цей процес дослідила і відрегулювала.

Депутат Клим’юк порушив тему недофінансування лікарів, адже якщо так буде далі, їх, очевидно, доведеться скорочувати? Міський голова відповів, що мав розмову із Міністерством фінансів, вони додадуть мільйон гривень, тож цього року ця проблема розв’язується. Принагідно Ірина Томашук пояснила, що оптимізації не уникнути, адже вже прийнято рішення про закриття шкірного відділення. Максим Клим’юк також питав, чи вистачить наступного року грошей на безплатну видачу ліків для пільгових категорій. Так, вони заплановані. Петро Саганюк додав, що ніхто не збирається економити на медикаментах, а- на таких речах, як енергоносії, тощо.

У світлі нещодавніх трагічних подій у Одесі говорили і про забезпечення навчальних закладів засобами протипожежної безпеки. В’ячеслав Петрук пояснив, що виділено чималі кошти на встановлення протипожежної сигналізації у школах, чим займатимуться вже на канікулах, за відсутності у приміщеннях дітей.

Депутати, окрім бюджету, також затвердили деякі проекти землеустрою та зміни і доповнення до програми поліпшення функціонування Центру обслуговування платників податків.

На завершення, коли депутатка Світлана Федонюк уже була кинула репліку про те, що «на сьогоднішній сесії скучно», до трибуни підійшов Максим Клим’юк і заявив про складання своїх депутатських повноважень.

Під час недавніх поїздок із групою депутатів до інших міст вони з колегами побачили, як розвиваються міста. Такої можливості у Володимирі, стверджує депутат, на жаль, немає, бо у «нашому місті і далі кладуть бруківку на асфальт, облаштовують двір, тільки у якому живе високопосадовець, хочуть продати історичну будівлю замість того, аби там відкрити садок чи школу; досі немає крапки у давній темі повернення місту історичної назви, ведеться боротьба за центр повіту, хоч такої не повинно бути апріорі, інвестори нас оминають» і т.д. Усі ці «гріхи» депутат закинув конкретно міському голові, сказавши, що навчився у нього, «як не треба робити». Пригадав меру, що він, мовляв, причетний до формування міських штабів Віктора Януковича, на що не забарилась відповідь і від самого Петра Даниловича. «Це не я очолював організацію «Молоді регіони», – нагадав він Максиму факт із його біографії. На завершення Клим’юк подякував депутатам за чотирирічну співпрацю, за те, що голосували за його ідеї, у них він багато чому навчився. «Для того, щоб бути корисним місту, не обов’язково бути депутатом, тим паче мером», – поділився Клим’юк своїм висновком і висловив сподівання, що місто розвиватиметься не тільки як історичне, а й буде сучасним, адже «Володимир – це більше, ніж історія», побажав усім щасливого року, «року змін» і покинув приміщення.

Міський голова, закриваючи сесію, також привітав усіх із прийдешніми святами.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Про основні  фінансові показники, прийнятого на  цій сесії міської ради   міського бюджету читайте  у наступному номері  газети за 2 січня 2020 року. 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

один × три =