фото з http://bug.org.ua

На позачергову сесію міської ради винесли усього два питання – про функціонування школи-інтернат «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», але їх розгляд затягнули майже на годину. Зокрема, тут йшлося про те, щоб цей спеціалізований навчальний заклад долучити до міської мережі та на його утримання прийняти у міський бюджет субвенцію, яка надійшли з області.

Перш ніж, депутати приступили до цих розгляду питань, начальник управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому В’ячеслав Петрук нагадав, чим зумовлені такі зміни.

- реклама -

Уже майже два місяці точаться розмови про реформу цієї школи, де навчаються діти з області й нашого міста, і статутом передбачено їх співвідношення – 70 відсотків іногородніх і 30 місцевих, натомість їх є 54 і 46. Отож, зважаючи на це, обласні чиновники вирішили виключити «ЦОСПП» з мережі обласних закладів освіти і включити до тих, які фінансуються з міського бюджету. Ці рішення породили певні фінансові труднощі, адже процес затягнувся на два місяці. Рекомендація обласних депутатів не означає, що «ЦОСПП» позбавляють фінансування з обласного бюджету – область на його функціонування дала субвенцію, яка складає понад 18 мільйонів гривень та розрахована до 1 вересня 2018 року, але ці кошти ще треба прийняти у міський бюджет.

У ході обговорення проекту виступив і директор навчального закладу, депутат міської ради Валентин Вірковський, котрий розповів: є думка приєднати до «ЦОСПП» Сенкевичівську школу-інтернат, що у Горохівському районі. Вже зареєстровано відповідний проект рішення, який буде винесено на розгляд чергової сесії обласної ради. Якщо він буде схвалений депутатами, вочевидь, дітей у «ЦОСПП» збільшиться до понад півтисячі й тоді співвідношення зміниться. Якщо ж у новому навчальному році кількість учнів із міста зменшиться до 30 відсотків, освітній заклад може знову повернутись на обласне фінансування.

Може б депутати і оперативно розглянули ці питання, та від початку роботу сесії гальмував Ярослав Жук, котрий виступав з претензіями, отож довелося їх вислуховувати, а спеціалістам відділів – роз’яснювати. Спершу його обурило, чому не витримана процедура оприлюднення проекту на сайті міської ради, який  мав би бути розміщений за 20 днів до сесії, отож він пропонував дочекатися наступного засідання і там його обговорити. Йому заперечили кілька фахівців, котрі пояснили: це винятковий випадок, у школі і так фінансова скрута, яка породила певні борги і невиплату зарплати, отож чекати не можна. У свою чергу пан Жук звернувся до представника місцевої прокуратури, яка була у сесійній залі, щоб та здійснила прокурорський нагляд, адже, на його думку, тут порушується законодавство. А почувши, що у прокуратури змінились функції, і нині вона не контролює органи місцевого самоврядування, дорікнув: навіщо тоді прокурорам ходити на сесії? Також у цього депутата виникли зауваження до самого проекту рішення, який він назвав «сумнівним документом з ознаками кримінального правопорушення».

На захист спеціалізованої школи-інтернату, яка є найкращим експериментальним закладом в області, стали і батьки, котрі також прийшли на засідання, зокрема голова ГО «Берег надії» Олена Кандиба, донька якої навчається на інклюзивній програмі, а також міський голова Петро Саганюк, його заступник Лариса Кулікова, начальники управлінь В’ячеслав Петрук і Тетяна Шибирин, депутат Руслан Мороз, секретар міської ради, заступник міського голови Олег Свідерський.

У підсумку 21 депутат із 24-х ухвалили рішення – про включення «ЦОСПП» до мережі закладів середньої освіти міста на 2018 рік і про зміни до міського бюджету, зокрема, про прийняття субвенції з обласного бюджету в міський. Проте, лише Ярослав Жук проголосував проти цього, а двоє його однопартійців Павло Шлейн і Микола Смаль утрималися.

Директор школи-інтернату Валентин Вірковський подякував за правильне рішення депутатам, які більшістю долучились до розв’язання цих важливих проблем. Це дасть можливість закладу і далі розвиватися, бо він створений для громади та її майбутнього – дітей.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотири − 3 =