Новини

На сесії міської ради: Свіжа депутатська кров, порушення регламенту та фестиваль з алкоголем

Архів
69 переглядів

Гострі дебати, палкі дискусії та взаємні звинувачення – такі неодмінні атрибути кількох останніх сесій міської ради сьомого скликання. Не стала винятком і вісімнадцята, під час якої депутати розглянули 28 питань. Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві та гострі питання.

Новий депутат. Сесійному засіданню передувала заява голови міської виборчої комісії Ірини Кравчук, під час якої вона озвучила рішення про виключення зі списків зареєстрованих депутатів міськради Олега Ковальчука, котрий представляв ВО «Батьківщина», у зв`язку із рішенням міської ради від 28 квітня про дострокове припинення повноважень депутата та реєстрацію натомість його молодшого однопартійця Андрія Гудима. Під оплески міський голова Петро Саганюк вручив новоспеченому депутату значок. Привітав у своїх рядах 31-річного вчителя трудового навчання Андрія Гудима і його однопартієць Ігор Шевчук.

Депутатські запити. Їх традиційно озвучують обранці ще перед відкриттям засідання. Першим зі своїми заявами виступив голова фракції «УКРОП» Сергій Радкевич. Він запропонував замінити однорічні рослини на зелених міських насадженнях на багаторічні, що, з його слів, зменшить видатки з міського бюджету та зробить наше місто привабливішим. Приклади оригінальних клумб із декоративним мохом було продемонстровано депутатам на слайдах. Другий запит «укропівця» стосувався встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. З його слів, багато суб’єктів підприємницької діяльності не сплачують цього податку, через що міський бюджет зазнає збитків, тож депутат вимагає від обласних галузевих структур провести відповідну інвентаризацію та перевірку.

Депутат від БПП «Солідарність» Григорій Цаль-Цалко озвучив запит до міського голови долучитись до Угоди мерів, котра сприятиме розвитку енергетичної стратегії міста та даватиме можливість залучати інвестиції. Депутат від партії «Самопоміч» Ярослав Жук звернувся із запитом дотримуватись та виконувати окремі положення регламенту міськради сьомого скликання, особливо тих, що стосуються порядку розміщення на офіційному сайті проектів рішень. Усне депутатське звернення озвучив і депутат від партії «Наш край» Руслан Мороз, до якого звернувся переселенець з Криму, котрому не вдається зняти із реєстрації автомобіль. Відразу «включився» у роботу і новий депутат Андрій Гудим, котрий запропонував облаштувати біля навчальних закладів міста велопарковки.

На завершення свій депутатський запит озвучив депутат від фракції «Самопоміч» Олег Тимосевич із пропозицією виділити у приміщенні міськради спеціальну кімнату для роботи депутатів, де вони зможуть проводити наради, роздруковувати необхідні документи та відпочивати. На це звернення одразу відреагував секретар ради Олег Свідерський, зазначивши, що для нарад депутатів чудово підходить конференц-зал, а вся необхідна оргтехніка знаходиться в організаційно-аналітичному відділі міської ради.

Саботаж роботи депутата чи просто непорозуміння? Під час голосування за порядок денний вісімнадцятої сесії у залі розгорілась перша палка дискусія, котра ледь не поставила під загрозу проведення усього засідання . Олег Тимосевич назвав перешкоджанням депутатській діяльності те, що ініційований ним чотири місяці тому проект рішення щодо фінансово-господарського стану підприємства теплових мереж, який було оприлюднено на сайті міськради, так і не включили до переліку питань, хоч він і нагадував про це на погоджувальному засіданні. Як зауважила начальник відділу з питань організаційно-аналітичної роботи Ірина Ліщук, за включення цього питання до порядку денного депутати не проголосували і на жодній депутатській комісії цей проект не розглядався. До того ж у ньому були неточності з датами та посадовими особами, адже у «Теплокомуненерго» нині інший керівник, на чім наголосив і секретар міськради Олег Свідерський. З цим Олег Тимосевич не погоджувався і спершу навіть обурювався, коли міський голова кілька разів виносив на голосування це питання, адже, на його думку, воно апріорі мало бути серед інших питань. Утім навіть з третьої спроби депутатам не вдалось дійти згоди, тож вирішили доопрацювати та відкласти це питання до наступної сесії.

Земельні питання. Ледь не половина усього порядку денного сесії – питання, що стосуються земельної сфери. Серед них і декілька скандальних – до прикладу, про виділення земельної ділянки на вулиці Зеленій учаснику АТО та члену виконкому Олександру Приступі. Нагадаємо, що на позаминулій сесії депутати виносили це питання окремо і не проголосували за нього після виступу обуреного з цього приводу голови міської спілки АТО. Утім, як повідомив Олександр Приступа, місяць тому це питання вирішене на зборах спілки, яка врешті дала «добро» на позачергове виділення ділянки. Відповідне звернення від учасників АТО, які одноголосно підтримали побратима, зачитав Олег Свідерський. У ньому учасники спілки закликали депутатський корпус відкинути усі політичні та особисті амбіції. Утім, деякі депутати все ж таки настоювали на винесенні цього питання на окреме голосування. Так, депутатка від фракції «Самопоміч» Віра Сєргєєва зауважила, що в той час, коли іншим учасникам АТО дають менш привабливі земельні ділянки в районі Льотничого, тут же «випливають» більш «ласі» шматочки. На захист побратима став «свободівець» та учасник АТО Андрій Хілінський, котрий зауважив, що прискіпливе ставлення до Олександра Приступи тільки через те, що він член виконкому, несправедливе. Врешті, депутати підтримали своїми голосами рішення про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення ділянок єдиним пакетом.

Будинок для священика. Передавати покинутий будинок по вулиці Шахтарській у безоплатне користування релігійній громаді церкви Віри, Надії та Любові чи ні – наступна суперечка депутатів. Ініціативна група громади церкви звернулась до депутатів підтримати настоятеля храму отця Євгена Рябця, чия родина була змушена уступити свою службову квартиру керівнику єпархії та залишилась без житла.

Як зауважив депутат від фракції «Самопоміч» Ярослав Жук, йому необхідно почути беззаперечні докази, що особа, якій буде надане житло, справді нужденна. «Нашокраєвець» Максим Климюк нагадав про сім квартир у гуртожитку на вулиці Луцькій, які місто може виділяти під житло тим, хто цього потребує найбільше. А Віра Сєргєєва зазначила, що справді нужденних у місті вистачає, і навела приклад родини ліквідатора аварії на ЧАЕС, інваліда Павла Марходея, яка тулиться в орендованій малосімейці. Лунали також пропозиції винаймати житло для священика, оренду за яку сплачуватиме громада. Утім депутати таки проголосували за безоплатну передачу будинку релігійній громаді.

ЖБК прирівняли до ОСББ. Відтепер з міського бюджету виділятимуть кошти не лише на підтримку об`єднань співвласників багатоквартирних будинків, а і житлово-будівельних кооперативів. Розглянувши звернення голови правління ЖБК «Травневий» Олександра Бліндарчука, міська рада вирішила внести зміни до програми сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення у м. Володимирі- Волинському на 2015-2017 роки, додавши у нову редакцію і ЖБК.

За заслуги перед містом. Підтримали депутати, хоч і не без дискусії, і рішення про нагородження відзнакою міської ради «За заслуги перед містом Володимир-Волинський» окремих володимирчан. Незабаром таку відзнаку отримають директор ПП “Аватон” Анатолій Ревін, вчитель хімії гімназії ім. О. Цинкаловського Наталія Козік, начальник штабу – перший заступник командира 14-ї ОМБр підполковник Ігор Іванов та лікар-рентгенолог ТМО Анатолій Галун.

Чи буде новий фестиваль безалкогольним? Ще перед початком сесійного засідання до депутатів звернулись представники оргкомітету нового фестивалю «Княжий», який має відбутись 19-20 серпня за сприяння нардепа Ігоря Гузя на території парку села Заріччя поблизу Володимира. Так як концепція фестивалю безалкогольна, оргкомітет просить про тимчасову заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв у місті на час проведення дводенного дійства в закладах торгівлі. Утім неочікувано депутати не підтримали це рішення. Категорично проти цього виступив депутат від БПП «Солідарність» Андрій Принда, мовляв, кращої реклами «точкам» годі робити. Цікавились депутати, чому заборона поширюється на все місто, а не на певний радіус навколо місця проведення фестивалю. А також зауважували, що згідно з регламентом це рішення мало бути оприлюднене за 20 днів до початку сесії.

Помічник нардепа Андрій Бокоч зазначив, що відповідні листи, окрім міської ради, надіслані також зарічанському та зимнівському головам. Подібний фестиваль із безалкогольною концепцією «Бандерштат» уже багато років поспіль з успіхом проводиться у Луцьку. Тож організатори розраховують на приїзд до Володимира декількох тисяч туристів. Утім, озвучені аргументи не переконали місцевих обранців, адже рішення не набрало достатньої кількості голосів.

Податок на нерухоме майно. Спроба № 2.Двічі повертались депутати до питання про внесення змін та доповнень до рішення міськради «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Чи не найбільше схвильованим з цього приводу був Руслан Мороз, який робив емоційні зауваження та обурювався плутаниною із проектами рішень у своїй папці. Зрештою емоції вгамувались і депутати своїм рішенням встановили на 2018 рік ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в розмірі 0,2% від мінімальної заробітної плати за квадратний мeтр бази оподаткування як на житлову нерухомість, так і для юридичних та фізичних осіб. При цьому, як зазначила начальник фінансового управління МВК Тетяна Шибирин, внаслідок прийняття такого рішення міський бюджет недоотримає близько 600 тисяч гривень.

Звіт про роботу «Теплокомуненерго», який представила колишня очільниця, а нині заступник директора комунального підприємства Анна Рубанова, став завершальним акордом сесійного засідання. Утім до кінця виступ так і не було заслухано, адже депутати вирішили, що почули достатньо і хочуть перейти до запитань. Чи не найбільше питань до своєї колишньої керівниці було у Ярослава Жука. Він звинуватив Анну Рубанову у численних порушеннях та збитках підприємства. Депутат Валентин Вірковський назвав ці закиди некоректними та поцікавився в свою чергу собівартістю гігакалорії. Новий керівник підприємства теплових мереж депутат Сергій Коба зауважив, що нині у них проводяться ревізії і запросив усіх депутатів ознайомитись з роботою «Теплокомуненерго».

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: сесія міської ради, Тетяна Ізотова
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up