Новини

На сесії міської ради: з новим депутатом і бюджетом-2021

Архів
8 переглядів

Друга позачергова сесія міської ради восьмого скликання розпочалася з приємного моменту: депутатам представили нового колегу. Оскільки Андрій Гудим, обраний до ради від ВО «Батьківщина», призначений заступником міського голови, що унеможливлює роботу у виборчих органах влади, то вакантне місце посів його колега по партії Сергій Литвин.

Загалом на розгляд депутатів винесено три десятки питань, але голосування відбулося швидко і практично без обговорення. «Далася взнаки ретельна й ефективна робота в комісіях», – пояснюють самі депутати. На початку засідання міський голова Ігор Пальонка надав можливість озвучити депутатські запити, але їх, на диво, не виявилося. Тому одразу перейшли до порядку денного.

Найперше затвердили ряд цільових програм. Зокрема, програму соцзахисту населення на 2021-2025 роки, Комплексну програму охорони навколишнього природного середовища, зелених насаджень, їх збереження і поновлення на 2021-2023 роки. Остання передбачає, зокрема, не лише турботу про зелені насадження та водні ресурси, а й створення безпечних умов життєдіяльності населення – будівництво каналізаційних мереж, реконструкцію очисних споруд, капремонт окремих ділянок водовідвідних мереж та каналів тощо. При розгляді цієї програми, яка включає також встановлення меж парків, депутатка Наталя Василець поцікавилася статусом споруд поблизу валів городища – колишнім закладом харчування «Пузата хата», на що отримала відповідь від начальника управління ЖКГ Віктора Фіщука, що ділянка, на якій він розташований, до паркової території не належить.

Були у депутатів невеликі зауваження, чи радше побажання, і до затвердженої програми безпеки дорожнього руху та безпеки громадян на 2021-2023 роки, яка, як підкреслив Костянтин Зінкевич, мала б з’явитися у місті ще років п’ять тому. Він же попросив при виборі підрядників для передбачених програмою робіт звертатися до вишів, які готують інженерів-дорожників, і запрошувати кваліфікованих фахівців звідти. Його колега по фракції Олексій Панасюк зауважив, що слід подбати про розмітку стоянок і парковок.

Без обговорень прийняли програми сприяння діяльності ОСББ, ЖБК та органів самоорганізації населення і розвитку земельних відносин, внесли зміни до програм сприяння збереженню і поліпшенню технічного стану житлового фонду міста та його безпечній експлуатації, підтримки та розвитку надання вторинної медичної допомоги, розвитку туризму.

Не без дискусій обійшлося прийняття бюджету. Так Сергій Коба закликав звернутися до довколишніх ОТГ, аби й вони взяли на себе зобов’язання щодо фінансування опорного медзакладу – Володимир-Волинського ТМО. Костянтин Зінкевич нагадував міському голові про озвучені перед виборами наміри провести незалежний аудит комунальних закладів громади і закликав зняти частину грошей, передбачених на реконструкцію стадіону і встановлення сучасних бігових доріжок (позаяк для цього все одно шукатимуть фінансування), і скерувати їх на те, щоб хоча б почати процес пошуку аудитора. На що почув заперечення від начальника відділу освіти В’ячеслава Петрука, мовляв, в такому разі, коли проситимемо про співфінансування, нам дорікнуть, що ми ж самі з цих видатків гроша забрали.

Наталія Василець обурювалася сумою, передбаченою на обслуговування парку на Риловиці і пропонувала зняти ці кошти у повному обсязі – до належного вивчення ситуації. Але запропоновані зміни колеги не підтримали і проголосували за бюджет у початковому вигляді. Ознайомитися з його основними цифрами ви можете на наступних шпальтах газети.

Далі депутати прийняли рішення про реорганізацію КП «Ритуальна служба» шляхом приєднання до КП «Полігон», затвердили положення про старосту, дали дозвіл на прийняття в міську комунальну власність частини приміщення районного будинку культури  та приміщення районної бібліотеки (симетричний дозвіл про передачу цього майна прийняли на сесії районної ради, яка відбувалася паралельно). Також звільнили підприємців від орендної плати та сплати ком\послуг за майно комунальної власності громади на час локдауну, прийняли ряд процедурних, майнових та земельних рішень.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up