«Подивившись на ваших депутатів, зрозуміли, що наші ще не зовсім погані», – так висловили свої перші враження про володимирських колег гості з міста-побратима Коростеня, котрі побували тут минулого четверга. Ознайомлення з нашим містом у коростенських депутатів та чиновників розпочалось з міської ради, де цього дня відбувалось засідання 21-ї чергової сесії. Тут делегації з Житомирщини було на що подивитись та що послухати, адже наші депутати як завжди поводили себе щиро та безпосередньо – приперчували свої виступи «красним слівцем» та не гребували попорпатись у брудній білизні. Додавала нервозності і електронна система голосування, яка постійно давала збій.
А починалось усе на приємній ноті – міський голова Петро Саганюк привітав працівників АТМ «Володимир» із професійним святом, Днем телебачення, радіо та зв’язку та представив присутніх на сесії гостей. Секретар Коростенської міської ради Володимир Вигівський подякував колегам за запрошення, зазначивши, що подібні зустрічі надзвичайно корисні для обміну досвідом.
Далі настала черга депутатських запитів – голова фракції «УКРОПу» Сергій Радкевич запропонував передбачити у бюджеті на наступний рік кошти для придбання автоматизованої системи контролю за вуличним освітленням; представник франції «Самопомочі» Ярослав Жук вніс пропозицію створити депутатський фонд, а також зауважив, що депутатам міськради варто дотримуватись законодавства при прийнятті рішень на сесії; секретар міської ради Олег Свідерський вважав за доцільне відкрити на базі ЦПО гурток, де дітей навчатимуть основам фотомайстерності; депутат з фракції «Батьківщини» Андрій Гудим озвучив запит із пропозицією реконструювати та добудувати спортивно-ігрові майданчики в усіх школах міста.
Своє занепокоєння демонтажем пам’ятної дошки прикордонникам з будівлі, де нині знаходяться приміщення ВПУ, висловив депутат від «Нашого краю» Руслан Мороз. «Якийсь дебіл обмазав її фарбою, а потім її здерли», – так емоційно висловився міський обранець, вимагаючи повернути дошку з радянською символікою на місце. Депутат від «Самопопомочі» Олег Тимосевич нагадав, що дошку демонтували згідно з рішення виконкому. Запит Мороза підтримали лише семеро депутатів. Наступні запити Руслана Мороза стосувались збереження школи-інтернату «ЦОСПП», яка може зникнути у зв’язку із освітньою реформою, та необхідності приведення до належного стану автостоянок на Ковельській.
Розгляд порядку денного розпочався з питання, яке стосувалось змін до міського бюджету-2017. Під час обговорення депутат Олег Тимосевич запропонував спрямувати півмільйона гривень, передбачених на ремонт вулиці Академіка Глушкова, на облаштування спортивного майданчика у військовому містечку, мотивуючи це тим, що погодні умови не дозволять до кінця року доброякісно прокласти новий асфальт. На цю пропозицію Петро Саганюк відповів, що наразі понад мільйон гривень, який передбачений на майданчики, залишається неосвоєним, оскільки фірми-підрядники не встигають виконувати замовлення. В свою чергу начальник управління ЖКГ Віктор Фіщук зауважив, що за нормами асфальт можна класти при температурі не нижче 5 градусів.
Політичну складову помітив депутат Ярослав Жук у виділенні субвенцій з бюджету на ті чи інші об’єкти, адже, з його слів, капітальні ремонти вулиць проводять саме там, де живуть депутати від БПП. У підсумку за зміни до бюджету проголосували 24 депутати із 35-ти присутніх.
Після нетривалої дискусії місцеві обранці проголосували за рішення відмовити у наданні пільги з орендної плати за користування приміщенням комунальної власності міськрайонній організації ветеранів і ГО «Союз українок». Тож ці організації і надалі сплачуватимуть оренду у розмірі 1 гривня за квадратний метр на рік, а не гривню за усе приміщення, як вони просили. Без обговорення і майже одностайно депутати підтримали рішення про затвердження ряду цільових програм: підтримки галузей культури, туризму, соцзахисту населення, освіти, молоді та спорту. Детальніше зупинились на земельних питаннях, голосуючи окремо за кожен пункт рішення про містобудівну документацію. Найбільше питань щодо земельних ділянок виникало у Руслана Мороза та Ярослава Жука.
Час від часу депутатам доводилось повертатись до голосування, адже у багатьох не спрацьовувала його система. Депутат Олег Тимосевич навіть запідозрив можливі махінації, мовляв, він навіть не зміг увійти у систему, аби проголосувати, а на табло висвітило, що утримався. На це Петро Саганюк зауважив, що свого часу депутатам варто було підтримати його пропозицію і придбати дорожчу систему, а тепер «маємо те, що маємо».
Нову хвилю суперечок сколихнув звіт голови постійної депутатської комісії з питань соціального захисту населення, у справах учасників бойових дій та членів їх сімей Надії Замриги. Після озвученої інформації про роботу комісії на адресу її очільниці посипались звинувачення. Найбільше претензій було від представників фракції об’єднання «Самопоміч», які запропоновували визнати роботу комісії незадовільною. Ярослав Жук поцікавився, чи відомі Надії Замризі її повноваження як голови комісії, яка, з його слів, не завжди проводить засідання і не вносить жодних пропозицій для розгляду на сесію. Словесна перепалка відбулась і між очільницею комісії та її секретарем Павлом Шлейном, який звинуватив голову у тому, що в міжсесійний період вона не контактувала з рештою членів і не ініціювала жодного зібрання. На це Надія Замрига зауважила, що і секретар комісії не зовсім добросовісно виконує свої обов’язки щодо ведення протоколів. Віра Сєргєєва також розкритикувала роботу комісії соцзахисту, на засідання котрої вона кілька разів приходила, але воно так і не відбувалось через відсутність кворуму. Депутатка поцікавилась, чому очільниця комісії не склала свої повноваження, якщо у зв’язку із своєю роботою прес-офіцера 14-ї бригади та не може відвідувати засідання. Крім цього Віра Сєргєєва назвала робочі відрядження своєї колеги її «особистими проблемами».
На захист Надії Замриги виступив міський голова Петро Саганюк, який нагадав, що депутатка вже другий рік працює військовослужбовцем і несе службу у зоні АТО, тому і не могла бути присутньою на усіх засіданнях комісії. Ще один член цієї комісії Іван Омельчук зазначив, що частково згідний з критикою, адже багато членів пропускають засідання без поважних причин та безвідповідально ставляться до своїх обов’язків. Секретар міської ради Олег Свідерський нагадав, що комісія соцзахисту на відміну від бюджетної та земельної, не є настільки “популярною”, тому небагато депутатів виявляють бажання працювати в ній. А щодо теперішньої очільниці, то вона не змогла бути присутньою на усіх засіданнях через об’єктивні причини, тим не менш комісія працювала і, зі слів секретаря міськради, налагодила контакт з усіма відповідними структурними підрозділами та громадськими організаціями. Однак, не зважаючи на палку дискусію, більшість депутатів таки прийняли звіт голови комісії соцзахисту до відома та проголосували позитивно.
При прийнятті в міську комунальну власність майна в рамках проекту «Скринька добра» питання виникли знову ж таки у депутатів «Самопомочі» Ярослава Жука та Віри Сєргєєвої, які поцікавились у начальниці відділу проектної діяльності та міжнародного співробітництва Любові Саць, скільки коштувала реалізація цього проекту і для чого було писати проект на конкурс «Прибужжя», зайвий раз піарячи Ігоря Гузя. Мовляв, і міська рада могла б знайти в бюджеті 20 тисяч гривень для цієї справи.
Насамкінець місцеві обранці ухвалили рішення про звернення депутатів до Президента України та інших вищих гілок влади щодо антикорупційної реформи, антикорупційних судів, боротьби з корупцією та щодо недопустимості скорочення фінансової спроможності місцевого самоврядування у 2018 році. Згадали також і про проблему грального бізнесу, який підпільно працює у нашому місті.
Тетяна ІЗОТОВА.