Новини

На сесії міськради: Звіт «Полігону» без оптимізму, місто без прапора ОУН-УПА

Архів
21 переглядів

Чергова сесія  міської ради  затягнулася на понад чотири години. За цей час депутати розглянули вісім депутатських запитів, майже чотири десятки питань, заслухали звіти прокурора місцевої прокуратури Вікторії Книш та директора комунального господарства «Полігон» Олександра Козичка, до яких виникло багато запитань. Не менше їх було і до народного депутата Ігоря Гузя, котрий розповів, які місцеві проблеми виносить на розгляд парламенту, як допомагає їх розв’язувати.

Уже традиційно не обійшлось без довгих дискусій, які розпалювали одні й ті ж депутати. Приміром, Ярослав Жук пропонував зняти з розгляду до десятка різних земельних питань, бо, за його словами, проекти рішень заздалегідь не оприлюднили на сайті, але більшість колег його не підтримали. Відтак чверть години затверджували порядок денний.

Із восьми депутатський запитів   не  підтримали лише одного –  Ярослав Жук  пропонував  притягувати до відповідальності за порушення депутатської діяльності. Також він звернув увагу на непривабливий санітарний стан госпрозрахункового ринку, там, за його словами, не відповідає нормам ширина проходів, а санвузол повинен бути  значно далі,  а не поряд з торговими місцями.  На необхідність нанесення дорожньої розмітки на вулицях Луцькій і Ковельській, зокрема  через дорогу від КПП бригади до зенітно-ракетного полку, звертали увагу  керівництва КП «Полігон» Сергій Радкевич і  Олег Тимосевич. Ігор Шевчук порушив питання встановлення енергоощадних вікон і дверей у ТМО, бо вони там замінені не скрізь, просив сприяння у ремонті фасадів будинків на вулицях Сагайдачного, 5 і 7. Руслан Мороз звернувся із запитом, аби з колегами провели навчання і детально пояснили земельне законодавство, адже, за його словами, більшість депутатів його не знає. За благоустрій міського пляжу на річці Луга біля зарічанського мосту виступив Олег Свідерський, який також зачитав звернення відсутнього на сесії Василя Сусіка,  яке стосувалося витребування коштів за оренду земель міської комунальної власності від нинішніх власників цукрового заводу. Ще звучали пропозиції навести порядок  з безпритульними тваринами, переглянути графік руху до масивів «Марс» і «Сонячний».

   Народний депутат Ігор Гузь розповів, які місцеві проблеми тримає на контролі, як їх розв’язує, просив активніше долучатись до них місцевих обранців, зокрема, висловлювати пропозиції щодо використання коштів, які отримає місто для соціально-економічного розвитку. У приклад поставив Максима Клим’юка, котрий  торік єдиний звернувся до нього з  проханням прокласти водопровід на вулиці Броварній, що  успішно зробили.

З проханням написати у газеті «Слово правди» інформацію про те, що найближчим часом об’їзної  дороги не побудують, звернувся до нардепа Ігор Мацюк. Його колеги з фракції «Самопоміч»  Ярослав Жук просив  звільнити місцевих депутатів від судового збору в тім випадку, якщо такі позови подаються до міської влади, а Олег Венгер запропонував включити у ремонт об’їздну дорогу від зимнівського масиву на виїзді з Володимира і до нововолинської траси. Про спортивні й дитячі майданчики, про вибір підрядників  говорив  депутат Олег Тимосевич.

   Два звіти керівників.  У місті в порівнянні з іншими роками, за словами прокурора  Вікторії Книш, менше вчинено тяжких злочинів і крадіжок, натомість збільшилася кількість шахрайств. Є проблема з патрулюванням вулиць, у поліції не вистачає кадрів.

Директор КП «Полігон» Олександра Козичко звітував без оптимізму: минулий рік минув без боргів, але і прибутків як кіт наплакав,  лише дві тисячі 400 гривень. Працюють комунальники на застарілій техніці, якій понад три десятки років. Тут дефіцит робітників, бракує 28 двірників, хоч і зарплата не найменша в місті – до семи тисяч гривень. Незважаючи на ці труднощі, підприємство справляється з роботою, зазначив міський голова. Директору, як і попередньому доповідачу,  депутати поставили кілька питань щодо прибирання вулиць, асфальтування, роздільного збору сміття.

   Використання прапора ОУН-УПА на території міста не підтримала більшість депутатів. Й втретє не вистачило голосів для прийняття рішення про припинення повноважень депутата Андрія Хілінського. Також зняли з порядку денного три  питання – щодо продажу ділянки несільськогосподарського призначення і частини нежитлового приміщення, та про порядок призначення на посаду та звільнення з неї керівників підприємств, установ та комунальних закладів, що належать до спільної власності громади. Не дали згоди на розробку положення про порядок складання і затвердження фінансових планів комунальних підприємств, про заслуховування звітів керівників виконавчих органів, першого і заступників міського голови  –  автором цих проектів  виступав  Ярослав Жук.

Протягом сесійного засідання депутати проголосували за ряд земельних рішень, заслухали звіт про роботу постійної бюджетної комісії, внесли зміни до бюджету і доповнили програму економічного і соціального розвитку, затвердили положення про організацію та проведення ярмаркової діяльності,черговість проведення ремонту вулиць, дали дозвіл на створення вуличного комітету на вулиці Степана Куцая.

У «різному» депутати Ірина Мельник і Руслан Мороз просили  впорядкувати до свят могилу воїнам УПА і пам’ятники загиблим у Великій Вітчизняній війні. Максим Климюк хотів знати, чому деякі керівники не виконують розпоряджень міського голови, про виділення коштів на лікування почесного громадянина міста Сергія Шишкіна, котрий перебуває у лікарні, просив «укропівець» Сергій Радкевич.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up