Новини

НА СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ: Голові військової адміністрації довелося звітувати в укритті

Архів
44 переглядів

Перед початком сесії районної ради раптово залунала повітряна тривога і депутатам довелося спуститися у підвальне приміщення райдержадміністрації, де й вирішили у таких тіснуватих умовах провести засідання.

Найперше мали заслухати звіт голови районної військової адміністрації Юрія Лобача, але оскільки  це було зроблено на депутатських комісіях, то обмежилися форматом запитань-відповідей. Керівник РВА вибачився, що не звітував минулого року  через захворювання на коронавірус, назвав основним акцентом  підтримку військових  і захист енергосистеми, подякував депутатам за плідну співпрацю. Запитання до нього від Алли Лісової стосувалися  ситуації у вугільній галузі Нововолинська, яка за теперішніх енергетичних проблем мала б не занепадати, а розвиватися, Ярослав Гись назвав недостатньою поінформованість депутатів про роботу ради, зокрема щодо виконання їхніх запитів, зазначивши, що досі не отримав відповіді на  своє торішнє звернення щодо  незадовільного стану нововолинського моргу, Юрій Динько питав  про нашумілу справу щодо незаконного тютюнового виробництва у селі Бегеті, яке побачили львівські правоохоронці, а на місці ніби ніхто нічого не знав, зробив зауваження  за недостатньо, на його думку, обладнане укриття у будівлі РВА. Після такої недовгої дискусії звіт голови  РВА депутати прийняли до відома.

Запрошеного на сесію начальника філії «Волиньобленерго» Сергія Приходько через тривогу кликали нагальні справи, отож він коротко поінформував: при потребі  у 35 мегават мають ліміт у сім, кілька днів  додавали до 16, по можливості дотримуються графіка 4х4, а як буде далі за частих ударів росії по об’єктах інфраструктури передбачити важко. До нього висловив претензії лише депутат Юрій Динько, який нині працює заступником директора Нововолинського наукового ліцею, і ця установа  часто стикається з безпідставними, як він вважає, попередженнями про призупинення подачі електроенергії, що не пов’язано з вимушеним відключенням.

До головного лісничого держлісмисгоспу Миколи Іваницького від депутатів була пропозиція-вимога: дати людям можливість у лісі самим заготовляти дрова, принаймні ті, що  валяються на землі, щоб пережити цю нелегку зиму. На що він пояснював, що у лісників є свої правила і щодо заготівлі лісоматеріалів, і щодо дотримання правил техніки безпеки при цьому, є визначені види рубок, а заговляти деревину будь-де не можна.

Практично без обговорення на сесії затвердили  ряд програм, які стосувалися захисту населення від надзвичайних ситуацій, висвітлення діяльності  органів влади, соцзахисту населення, забезпечення діяльності районної ради і трудового архіву.

Підтримали також передачу в комунальну власність Іваничівської селищної ради майна, що перебувало під оперативним управлінням одного з підрозділів РДА, заслухали звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців року, погодили внесення до нього змін. Наприкінці проголосували про присвоєння чергового рангу голові райради, затвердили план роботи районної ради на перше півріччя наступного року, але із пропозиціями внести до нього звіт про роботу місцевого відділення ДСНС та аналіз виконання депутатських запитів, які були подані протягом двох років каденції райради.

У «різному» Ярослав Гись пропонував підготувати і направити звернення до керівництва держави щодо  нового закону про містобудування, який  фактично позбавляє органи самоврядування впливу на забудовників.

Завершилась сесія на приємній ноті – районними та обласними подяками і грамотами відзначені депутати, котрі в час війни несуть службу в лавах Збройних сил та ті обранці, які ведуть активну депутатську діяльність.    Грамотою голови ОДА  нагороджений начальник другого відділу Володимир-Волинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, підполковник Олександр Кондисюк. Подяки голови облради отримали Віктор Вілентко, Андрій Оніщук, Микола Матусевич, Віктор Якубський.  За активну депутатську діяльність, внесок у розвиток місцевого самоврядування та з нагоди Дня місцевого самоврядування оголошені подяки  районної влади депутатам Руслану Голодюку, Світлані Гук, Анні Нестеряк, Миколі Квашуку, Володимиру Савчуку, Світлані Семченковій.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up