На виборах у дві об’єднані територіальні громади кілька депутатів районної ради ввійшли до складу цих рад, тому й сесія розпочалась повідомленням про припинення їхніх повноважень. Після Петра Козлюка, Ярослава Тимчишина і Михайла Шостака «підсунулися» у партійних сприсках і увійшли до складу районної ради Ярослава Вознюк, Микола Онишкевич і Олександр Півнюк, які представлятимуть у ній «Свободу» і «УКРОП».
Про боротьбу зі злочинністю
Про стан законності, боротьби зі злочинністю доповідав на сесії начальник відділу поліції Михайло Бобик. Почав з кадрових проблем. З травня наш відділ реформований, і зона його дії охоплює місто Нововолинськ і Турійський район. Зі штату у 91 працівника 15 посад є вакантними. За словами начальника відділу, у нас зменшилася кількість кримінальних порушень, але є ріст рецидивної злочинності. Нема відділу боротьби з наркотиками, але робота у цім напрямку ведеться, провели шість оперативних закупок для виявлення тих, хто поширює наркотичні засоби. І досі не знайшли зниклого біля Бубнова у листопаді чоловіка, хоч для прочісування місцевості залучали навіть військових. Почастішали випадки незаконного володіння зброєю, хтось навіть викинув її на смітник у Вощатині, добре, що вчасно помітили і ця знахідка не наробила біди. І далі «головним болем» поліціянтів залишається митний перехід в Устилузі, де доводиться задіювати два наряди, хоч більше порядком там мала б перейматися прикордонна служба.
Запитання до Михайла Бобика мав лише Павло Карпюк. Місяць тому в Овадному поліціянти зупинили трактора і побили його кермувальника. Начальник відділу поліції на це зазначив, що ці громадяни діяли поза службою і перевірка законності їхніх дій здійснюється внутрішньою безпекою обласного управління. За її висновком і буде прийнято відповідне рішення.
Бюджетні питання
Внесення змін до цьогорічного бюджету було зумовлене надходженням додаткової державної субвенції, з якої 127 тисяч гривень спрямовано на довибори депутатів від Хмелівківської сільради, яка приєднується до Зимнівської ОТГ, і розподілом частини коштів від перевиконання бюджету. До нього додатково до запланованого отримали мільйон 10 тисяч гривень
Обмеженням ресурсів визначила специфіку районного бюджету наступного року начальник фінуправління РДА Олена Бондарук, зазначивши, що район першим розпочав процес децентралізації і першим пожинає його складнощі. Доходи районного бюджету визначені в 119 мільйонів гривень, видатки – у 118,9. Визначилися і щодо співпраці з ОТГ, тому начальник фінуправління розвіяла побоювання Івана Юрика з Оваднівської ОТГ, що їхня громада може бути обділена додатковою дотацією. При голосуванні за проект бюджету “проти” бути всі троє присутніх на сесії депутатів від «Свободи». Павло Карпюк пояснював це тим, що недоцільно фінансувати районну раду і делегувати повноваження РДА, як він вважає, коштом двох сільрад, які ще залишилися у районі.
Скільки коштує районна рада
Про структуру апарату районної ради доповідав її голова Роман Гук. У нім було 15 штатних одиниць, у числі яких три вакантні. Тепер скорочують трьох працівників. Тут знову мав зауваження Павло Карпюк, найперше з приводу того, що слухати це питання треба було перед прийняттям бюджету, де вже заклали 500 тисяч гривень на утримання апарату районної ради, яка залишилась з двома сільрадами. З приводу скорочення, то, на його думку, цьому найперше мав підлягати керівний склад, зокрема, можна було б обійтися без посади заступника голови. З приводу бюджетної суми, то, як зазначив раніше Роман Гук, вона мінімальна і фактично розрахована лише на півроку. А щодо заступника, то оскільки ця посада є вибраною, то звільнення з неї повинно відбуватися за виписаною у законі процедурою. Це переконало більшість депутатів і вони проголосувати за запропонований проект. Лище «свободівців» були проти.
Вісім програм
Прийняття різноманітних програм забрало майже третину порядку денного сесії, на який виносилося 24 питання. Тут були і освітня, і програми інформатизації району, і матеріально-технічного забезпечення військових частин, і вшанування працівників, колективів підприємств з нагоди державних і професійних свят. Переважно вони не викликали зауважень, тільки щодо останньої у Павла Карпюка було аналогічне: чому районна влада має робити це від імені двох сільрад.
Майно передавали
Невеликий кабінет на третьому поверсі адмінприміщення районної ради площею 14,1 квадратного метра райдержадміністрація попросила дати їй в оренду. Як пояснила її голова Наталія Василець, щоб переселити туди після оптимізації відділ освіти, молоді та спорту, приміщення для якого орендують. Проти знову були «свободівці» депутати. Павло Карпюк вважав, що для депутатів має бути спеціальний кабінет, де б вони могли зібратися. Але більшість його колег погодилися, що проблем з приміщенням, для того, щоб зібратися перед сесією, для них не виникає.
Окремими рішеннями оформлено передачу у власність територіальних громад, розташованих на їхніх територіях закладів освіти, медицини. Устилузькій міській раді передано і школу мистецтв з музеєм-садибою Ігоря Стравінського. На запитання, чи передбачені кошти на його утримання, голова цієї міськради Віктор Поліщук відповів ствердно.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.