На головну Новини На сесії районної ради: навколомайнові дискусії і нестача коштів бюджету

На сесії районної ради: навколомайнові дискусії і нестача коштів бюджету

131

Під завісу року другу сесію новообраного скликання провели і у районній раді, котра цього разу зібралась у залі засідань райдержадміністрації. Хоча у порядку деннім передбачалось вісім питань, проте до їх числа додали іще ряд майнових рішень, документи на які представники громад надали перед самим сесійним засіданням. І якщо щодо регламенту чи районного бюджету на наступний рік у депутатів питань майже не виникало, то навколо безоплатної передачі майна із спільної у комунальну власність розпалювались суперечки.

Пройшовши температурний скринінг на вході, районні обранці у захисних масках на обличчях, узялись займати місця за столами, яких, попри те, що присутніми були 35 із 42-х депутатів, вистачило не для всіх, тож дехто сів на бічні сидіння під стінкою. Після традиційного гімну та хвилини мовчання за полеглими на Сході, голова районної ради Віктор Хиць розпочав засідання із вручення почесної грамоти облради депутату з Іваничівщини, військовослужбовцю Віктору Вілентку, котрий нещодавно повернувся на чергову ротацію з Луганщини.

- реклама -

Перш ніж приступити до розгляду питань порядку денного, Віктор Хиць озвучив запит депутатки Людмили Лазаренко-Штикало щодо включення дороги Клопочин-Білопіль-Копитів, зокрема відрізку сіл Риковичі-Топилище, протяжністю 5 кілометрів, до програми президента «Велике будівництво» у 2021 році. Цей запит депутати підтримали одноголосно.

Кілька зауважень внесли депутати до регламенту районної ради восьмої скликання. Цей документі ще називають «конституцією райради», адже за затвердженим регламенту вона працюватиме упродовж своєї каденції. Олександр Юринець зауважив, що формулювання «дистанційних засідань» потрібно уточнити, адже незрозуміло, чи відбуватимуться вони у форматі відеоконференції чи просто на відстані один від одного у сесійній залі. Це та інші зауваження депутатів були враховані.

Бюджет району на 2021 рік кардинально відрізняється від попередніх у зв’язку із завершенням адмінреформи. Джерелами доходів районної казни лишаються надходження від надання адмінпослуг  ЦНАПів, податок на прибуток комунальних підприємств та платежі від передачі в оренду майнових комплексів. Відтак районний бюджет на наступний рік нині становить  289 тисяч гривень, яких вистачить лише на заробітну плату працівників апарату райради за один місяць.

Як пояснила начальниця відділу фінансів РДА Олена Бондарук, така ситуація нині в усіх районних радах нашої області, тому очевидно, що до державного бюджету у наступному році внесуть зміни, аби новоутворені районні ради мали змогу функціонувати. А доти виживатимуть за рахунок залишків  за 2020 рік. Цих коштів, а це близько мільйона гривень, вистачить приблизно на 9-10 місяців функціонування. Депутат Вілентко висловив побоювання, що майбутнє районних рад аж занадто невизначене, бо ж працювати вони мають, а за які кошти – невідомо.

Зміни до районних бюджетів на 2020 рік, які представили очільниці відділів фінансів Іваничівської та Локачинської РДА депутати прийняли без обговорення, проте коли дійшла справа до майнових питань, висловитись захотіли чимало районних обранців. Першим розглянули питання безоплатної передачі майна спільної власності територіальних громад сіл та селища Іваничі у власність Нововолинської міської територіальної громади – навчальних закладів сіл Гряди, Грибовиця та Низкиничі, сільських ФАПів, амбулаторії та закладів культури цих населених пунктів. Тут депутати цікавились, чи передаються у власність і земельні ділянки, уточнювали певні юридичні моменти.

Не всі депутати були згідні із рішенням щодо безоплатної передачі майна і виходу із співзасновників районного будинку культури. Зокрема, Юрій Динько зазначив, що не підтримує вихід із співзасновників головного культурного закладу району, адже тепер, аби провести якийсь захід у райцентрі, потрібно буде сплачувати кошти за оренду приміщення РБК у казну міської територіальної громади.

Як пояснив головний спеціаліст юридичного забезпечення райради Микола Тихий, передача спільного районного майна, яке знаходиться на території громад, неминуча і відбудеться вона до 1 липня 2021 року. Тож здійснити передачу вже у січні необхідно, аби зберегти робочі місця людям, які працюють в цих установах. Адже якщо вони і далі лишатимуться у власності району, працівників доведеться розрахувати у зв’язку із відсутністю коштів.

Присутній на сесії перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук зазначив, що проблеми із фінансуванням РБК тягнулись роками, через що будівля, котра знаходиться у самісінькому центрі міста, тепер потребує значних капіталовкладень, які готова здійснювати міська влада. Також заступник очільника міста запевнив, що заклад і далі функціонуватиме, як районний будинок культури, а його працівники не втратять роботу. Проте ці аргументи не для всіх депутатів були переконливими, тому п’ятеро районних обранців утримались під час голосування за це рішення. Один депутат утримався і під час голосування за передачу у власність Володимир-Волинській міській громаді приміщення районної бібліотеки.

Суперечка серед депутатів виникла і навколо переліку об’єктів, котрі мають перейти у власність Іваничівської селищної ради, адже, як з’ясувалось, селищна рада наразі готова прийняти лише  приміщення терцентру, райради, будинку дитячо-юнацької творчості, гаражі районної ради і ФАПи. Хоча у попередньому списку були і інші заклади, у тім числі і районна лікарня. Зрештою, депутати вирішили передати Іваничівській селищній раді всі бюджетні установи, котрі потребують фінансування. За передачу майна Локачинській селищній раді депутати проголосували одноголосно без дискусії.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

14 − десять =