На головну Новини На сесії районної ради: Правоохоронні та бюджетні звіти з...

На сесії районної ради: Правоохоронні та бюджетні звіти з карантинними обмеженнями

83

Сесія районної ради  мала  відбутися ще у  березні, але, як і у багато що,  карантин вніс зміни у ці плани.  І лише з його пом’якшенням   минулого четверга депутати  з дотриманням усіх обмежень, хоч і з деяким запізненням, зібралися не у звичному для них залі засідань у приміщенні райдержадміністрації, а у значно просторішім районнім будинку  культури.  Їх прибуло на сесію18, а такого кворуму, як резюмувала заступник голови районної ради Алла Мельник, вистачило для її проведення.

Першим  і  вперше перед депутатами районної ради виступив  керівник місцевої прокуратури Олександр Бабенков, який  поінформував про її діяльність за минулий рік. Він зазначив, що після завершення кожного звітного періоду аналізується стан злочинності, вивчаються причини і тенденції у її динаміці, а впродовж минулого року внаслідок недоліків та прорахунків у діяльності відділу поліції спостерігалося збільшення злочинів певної категорії. Хоча поменшало  тяжких злочинів, крадіжок з квартир, злочинів з безпеки руху, незаконного заволодіння транспортними засобами, вчинених особами, які вже скоювали злочини, чи групою осіб. Рівень розкриття  кримінальних правопорушень у місцевому відділі поліції вищий  середньообласного.

- реклама -

Прокурор визнав, що в умовах незавершеності та інституційної неузгодженості  реформування органів правопорядку забезпечити належну протидію злочинності, зокрема її профілактику, не вдалося.  Рівень злочинності у розрахунку на десять тисяч населення у районі 184,5 відсотка  при середньому у 101.Побільшало особливо тяжких  та злочинів середньої тяжкості, вчинених проти власності, проти громадського порядку і моралі. Олександр Бабенков принагідно звернувся до депутатів і голів ОТГ з проханням застерігати  громадян від  надмірної довірливості, що стає на користь шахраям. Бо, попри всі застереження у засобах масової інформації,  саме від шахрайства при покупках через певні сайти, у користуванні банківськими картками страждають усе більше  наших земляків.

Про те, як  відділ поліції протидіяв злочинності і сприяв стабілізації криміногенної ситації у районі, доповідав нещодавно призначений  і поки що т. в. о. начальника відділу поліції Василь Майданюк. За минулий рік тут зареєстровано 8149 заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, тоді як попереднього року їх було на 35 менше. У середньому за добу надходить 23 таких повідомлення, що потребують відповідного реагування. У розшуку у відділі   перебуває 28 громадян, з яких 17 злочинців  та 11 безвісти зниклих. На профілактичному обліку дільничних офіцерів поліції  98 осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, та 85  сімейних кривдників.

Заслухавши ці правоохоронні інформації, депутати взяли їх до відома. Також одностайно проголосували за звернення районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів щодо недоцільності  передачі функцій протиепідеміологічного нагляду  на  фінансування з  коштів  місцевих бюджетів,  прийняте  у відповідь на занепокоєння  таким станом речей колективу  міжрайонного відділу  ДУ  «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я», який вважає, що таке рішення призведе до неконтрольованої епідемситуації у державі і масового звільнення працівників.

У необхідності розробки  схеми планування  частини території у межах Зарічанської сільської ради  переконував депутатів заступник начальника  відділу регіонального розвитку райдержадміністрації Петро Чуцький. Це  дозволить розширювати інфраструктуру, виділяти ділянки інвесторам  для  виробничих потреб за межами населених пунктів.  Виготовлення  такої схеми дуже дороге, але  Зарічанській ОТГ згодився допомогти у цім і оплатити розробку документацій потенційний інвестор – фірма «Суходоли-вест», яка  планує  налагодити на  цій території виробництво вітрової електроенергії.  Після коротко обговорення і заслуховування  інформацій і керівника цієї фірми, і голови ОТГ рішення  було прийняте.

Наступні чотири питання  порядку денного були бюджетними.  Підтримано запропоновану програму  фінансового забезпечення реалізації райдержадміністрацією делегованих районною радою повноважень. Також внесено зміни до цьогорічного районного бюджету, переважно  щодо  збільшення видатків, джерелом чого стали  залишки коштів  загального фонду районного бюджету на початок цього року  у 488,5 тисячі гривень. З них  204,9 тисячі виділили  на зарплату працівників та  оплату енергоносіїв районного будинку  культури, 77  тисяч – районній раді на видатки із зарплати, оплату послуг, 90,5 тисячі – на виконання програми реалізації райдержадміністрацією її повноважень, 20 тисяч – управлінню соціального захисту для забезпечення функціонування  «Мобільного соціального офісу», запропоновано направити цьому підрозділу і 85,8 тисячі гривень для погашення заборгованості  з оплати пільгового надання послуг зв’язку за 2016 рік.

Згідно з минулорічним бюджетним  звітом, власних доходів до районного бюджету при запланованих 443,1 тисячі гривень надійшло  429,1 тисячі.  Отримано субвенції з державного іншим місцевим бюджетам 71 мільйон 156,3 тисячі гривень,  а це 90,4 відсотка до бюджетного призначення на рік.   За перший квартал року надходження районного бюджету за власними доходами  становили 116 тисяч гривень (175,3 відсотка до запланованого), тоді як загалом  бюджетів  об’єднаних громад –  24 мільйони 409,5 тисячі гривень.

Решта питань, які були  розглянуті на сесії, мати фактично технічний характер, бо  стосувалися виправлень, уточнень щодо раніше прийнятих рішень, зокрема про  безплатну передачу майна зі спільної власності громад міста Устилуга і сіл району Зимнівській, Зарічанській сільрадам, передачі в оренду ОТГ двох кімнат у РБК, гаражів районної ради.

Наш кор.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

тринадцять + пятнадцять =