Новини

На сесії районної ради: Успішні підсумки року

Архів
13 переглядів

Перша у цьому році, а 16-а у цім скликанні сесія районної ради відзначилась оперативністю. На ній за неповні дві години розглянули до двох десятків питань з «різним». Майже не обговорювали звіти голів – районної ради Романа Гука і райдержадміністрації Наталії Василець про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2017 рік та делегованих повноважень, як і звіту про виконання районного бюджету за минулий рік, бо їх попередньо слухали на засіданнях постійних комісій.

    З депутатським зверненням до місцевої прокуратури і до начальника департаменту інфраструктури та туризму  ОДА Івана Мирки звернулася Вікторія Середа з проханням про захист її прав як пасажира.  Торік наприкінці грудня  вона, поспішаючи на дитячий ранок у школу,  мала  неприємний інцидент з контролерами на автостанції. Відео з камер спостереження опублікувало одне з місцевих інтернет-видань і воно набуло розголосу.  Депутат просила колег її підтримати. На її захист став голова райради Роман Гук, котрий, переглянувши нашуміле відео, також обурився поведінкою працівників автостанції. Запит підтримали одностацйно.

    У районі знизився рівень злочинність.  Кількість кримінальних правопорушень в області також  торік була значно нижчою, ніж в інших регіонах – про  це інформувала керівник місцевої прокуратури Віталіна Книш. У 2017 році у районі зареєстровано 151 злочин, або на 31,4 відсотка менше, ніж попереднього. Поменшало  правопорушень проти життя та здоров’я, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, неповнолітньої та групової злочинності. За рік викрито 12 злочинів у бюджетних сферах, чотири – корупційні. Уперше за останні роки досягнуто спаду кримінальних правопорушень проти власності – крадіжок, у тому числі з квартир, грабежів і розбійних нападів. Але у місті домінують тяжкі й особливо тяжкі злочини. Почастішали телефонні шахрайства щодо вимагання грошей – застерегла прокурор.

Не усі депутати проголосували за звіт голови РДА Наталії Василець про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2017 рік та делегованих районною радою повноважень, але більшість його підтримали. «Голою статистикою» назвав звіт депутат Павло Карпюк, котрий у нім бачив «дубляж»  колишніх попередників,  через що фракція «Свободи» за нього не голосуватиме. Районна очільниця пояснила, звіт – аналіз не її роботи, а виконання програми. Все, чого досяг район, – результат плідної співпраці управлінь і служб, Устилузької міської та сільських рад, депутатів усіх рівнів. Така спільна робота й надалі дасть можливість розвиватися й сповна використати внутрішні резерви в інтересах жителів краю.

Депутат Вікторія Середа поцікавилась у голови РДА, чи переробні підприємства прийматимуть молоко від селян, чи молочну продукцію не заборонять продавати на ринку?  Зміни у молочній галузі відтермінували до 1 липня, зазначила Наталія Василець. У районі й далі розвиватимуть агропромисловий комплекс, є спеціальні програми на 2016-2020 роки, на це передбачено 141 тисячу гривень з бюджетів різних рівнів.  Торік на дотацію  виділили  104 тисячі гривень: 50 – з обласного бюджету, 54 – з районного. Виплачено 88 тисяч гривень дотації особистим селянським господарствам – її отримали 80 таких господарств, які загалом мають 295 корів. Нині  працюють над створення молочних кооперативів, які зможуть здавати заготівельним підприємствам високосортну продукцію вищого гатунку.

   Давно не було  такого успішного бюджетного виконання, як торік.  Як повідомила начальник управління фінансів РДА Олена Бондарук, зведений бюджет району з урахуванням трансфертів з державного   становив 195 мільйонів 311 тисяч гривень. Місцеві бюджети за власною доходною базою виконані на 112,9 відсотка, районний – на 113. Серед сільрад найуспішніші Галинівська, Оваднівська, Білинська, Красноставська, найбільше видатків на людину – в Зарічанській. Податків та зборів на доходи фізичних осіб з надійшло 19 мільйонів 613 тисяч гривень, або 113,8 відсотки до запланованого. Земельного податку від  юридичних осіб зібрано понад три з половиною мільйона гривень, найбільше у  Білинській і Оваднівській сільрадах, понад план його надійшло  146 тисяч гривень. Орендної плати від юридичних осіб  тримали понад три мільйони гривень, або 110 відсотків до наміченого.  Завдання зі сплати земельного податку від фізичних осіб виконано на 105,2 відсотка, замість запланових 570 тисяч гривень надійшло 600.

   У Березовичах і Хобултові хочуть скоротити посади медиків? До цього несподіваного кроку, вочевидь, вдасться керівництво ТМО, бо на їх утримання не вистачає півмільйона гривень. Це викликало запитання у депутатів, котрі просили зберегти посади. Головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Катерина Чубок звернулася до березовичівського і хобултівського сільських голів, аби  знайшли кошти на утримання медпрацівників молодшої ланки, бо санітарок, очевидь доведеться  скоротити. Голова районної ради Роман Гук рекомендував зняти це питання з розгляду і проаналізувати його окремо.

Одноголосно підтримани пропозицію  про використання у районі чорно-червоних прапорів ОУН, що  ініціював голова фракції ВО «Свобода» Павло Карпюк, котрий рекомендував вивішувати такі стяги у пам’ятні дні, пов’язані з героями ОУН-УПА. Таке рішення  вже прийняли десять районних рад на Волині.

На сесій внесли зміни до кількох програм – соцзахисту населення на 2018-2019 роки, комплексної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, розвитку архівної справи, дозволили змінити адресу і затвердили статут для районного меткабінету, збільшили розмір орендної плати у РБК, передали майно закладів охорони здоров’я, освіти, культури зі спільної власності територіальних громад району в комунальну власність Зимнівської сільради, затвердили технічну документацію на грошову оцінку кількох земельних ділянок.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up