Новини

НА  СЕСІЇ  РАЙОННОЇ  РАДИ: Відставка  голови  і  знаки питання  щодо  Устилузької  міської лікарні

Архів
4 переглядів

 

Вже навіть важко пригадати, яка з чергових сесій районної ради  відзначалась  такою оперативністю.  Депутати, кворум яких таки  зібрався, всі  11 винесених на розгляд питань розглянули  менш як за  півтора години.  Але на цей раз не  було ні традиційних запитів, ні  дискусій у «Різному».

Першим  прийняли  фактично формальне  рішення – про припинення  діяльності комунального  закладу – територіального медичного об’єднання шляхом ліквідації. Насправді ж лікарняний заклад  ніхто не закривав, але  медична реформа, що триває, диктує свої вимоги і  до структури,  і до порядку фінансування. І з початком наступного року Національна  служба охорони здоров’я  укладатиме  угоди і  фінансуватиме  тільки  комунальні установи згідно з актами  виконаних робіт. Тому  й  законодавчо ліквідовують  цю юридичну  особу, щоб  на її місці вже з першого  жовтня, за словами головного лікаря Олександра Клачука, запрацювало  КП.  Та раніше  цей заклад  був спільний  для  міста і району, комунальне  підприємство ж  за  місцем свого розташування стає міським. Але при цьому поза рамками цього  реформування  залишається  Устилузька  міська лікарня, на  захист якої і став голова тамтешньої громади  Віктор Поліщук. Нагадав, що очолювана  ним ОТГ,  яка і територіально  і  за кількістю населення – третина  району, тому не гоже  залишати її  жителів без вже звичного для них медичного обслуговування у місцевій  лікарні. Посилаючись на  досвід Ковельського  району,  де аналогічна ситуація склалася з Голобською лікарнею, пропонував  звернутися  до  Володимир-Волинської  міської ради, аби та включила у структуру некомерційного  медичного комунального  підприємства  Устилузьку  міську  лікарню, створивши на  її базі терапевтичне відділення № 2.ОТГ  готова дофінансовувати  цю установу, де  вже проводиться оптимізація, брати на себе її комунальне  забезпечення. Нині ж річні видатки на  її утримання  у межах двох мільйонів гривень.

Віктор Поліщук  нагадав, що і  вони багато  у чому своєму міському сусіду сприяють, бо це на території громади  і полігон твердих побутових відходів, на  ній же і місце для цвинтаря.  Згодом окремим  рішення  прийняте  звернення  устилужан  до  Володимир-Волинської  міської  ради, яке  підтримали  районні  депутати. У нім висловлено сподівання  на  підтримку і  те, що колеги зрозуміють важливість позитивного вирішення цього питання  для  жителів громади.

На сесії затверджено план роботи ради на наступне півріччя, перелік базової мережі закладів культури району, в  якому із завершенням  децентралізації у районі їх залишилося тільки два – будинок культури та центральна  районна бібліотека,  до положення  якої теж окремим рішенням внесено відповідні зміни. Розглянуто  і хід виконання районної програми «Екологія 2017 – 2020».

Звітуючи  про квартальне  виконання  районного бюджету, начальник фінансового управління  РДА Олена Бондарук зазначила, що  за перший квартал   він виконаний за всіма показниками і з доброю динамікою:  із  запланованих  на  рік 400 тисяч за три місяці отримали 110 тисяч гривень власних доходів, і  визнала, що з  початку року районний бюджет  фактично  працює  на  ресурсах ОТГ. А зміни  до нього, які теж затверджували на  сесії, зумовлені насамперед врегулюванням міжбюджетних відносин.

Рада  внесла зміни  до  свого попереднього рішення  про використання революційного прапора ОУН на  території  району, якими визначила  перелік  з дев’яти дат, у якім дні народження голів проводу Степана  Бандери  1 січня і Євгена  Коновальця 14 червня, головнокомандувача  УПА  Романа Шухевича  30 червня, а ще 3 лютого  – створення ОУН,  5 березня  – річниця смерті Романа Шухевича, день пам’яті жертв політичних репресій у третю неділю травня,  створення  Української військової організації 3 липня  і день УПА  14  жовтня.

Голова  районної  ради Роман Гук  вирішив  скласти  свої повноваження. При цьому він подякував  депутатам за роботу, за досвід, який з ними набув, а свою відставку мотивував життєвими обставинами, застерігши, що ніякої політики у цьому  немає.  Обов’язки голови  ради при цьому перекладалися на  його заступника  Аллу Мельник. Більшість рішення  підтримала, а прокоментував  його  депутат Павло Карпюк,  за твердженням  якого нинішнє керівництво району стало чи не найбільш недієвим, двоє його очільників, які були в владній  партії БПП, не скористалися  цим і, на його думку, недостатнього лобіювали інтереси громади. Голова  РДА  Наталія Василець заперечила це, назвавши солідну суму інвестицій, які в останні роки  були залучені  у район.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up