На головну Анонси На валах різьбярі виготовлять дерев’яний трон-рекордсмен

На валах різьбярі виготовлять дерев’яний трон-рекордсмен

104

З понеділка, 23 вересня на валах древнього городища у Володимирі вируватиме життя – тут стартуватиме перший пленер різьбярів у рамках мистецького заходу «Князівський шлях до трону», який цьогоріч переміг у всеукраїнському конкурсі культурно-мистецьких проєктів «Малі міста – великі враження», що був оголошений Міністерством культури. Місцеві та запрошені майстри працюватимуть над скульптурними зображеннями п’яти волинських князів та головною окрасою – величним  троном галицько-волинських правителів.

Автор проєкту-переможця – ДІКЗ  «Стародавній Володимир». Його директор Володимир Пикалюк   розповідає, що метою заходу є інтеграція пам’ятки археології національного значення городище «Вали» у громаду міста шляхом забезпечення належних умов для проведення культурно-масових, мистецьких заходів на території пам’ятки та включення її у туристичні маршрути.

- реклама -

Протягом наступного тижня усі бажаючі можуть завітати на територію валів, аби поспостерігати як над своїми роботами трудяться шестеро різьбярів – Сергій і Андрій Ничипоруки та Олег Дубинчук з Володимира та ще троє майстрів з Рівного, Івано-Франківщини і Одеси. Над «родзинкою» пленеру працюватиме володимирський майстер Сергій Ничипорук. Трон заввишки 3,2 та завширшки 2,6 метра символізуватиме велич Волинсько-Галицького князівства і претендуватиме на національний рекорд України.

У суботу, 28 вересня відбудеться святкове представлення пленерних робіт. Окрім цього, гості заходу матимуть можливість взяти участь у захоплюючих театралізованих екскурсіях містом та майстер-класах княжої доби. Любителів старовини зацікавить виставка сакрального мистецтва та металопластики ІХ-ХІІІ ст. з приватної колекції Миколи Матусевича. Додаватимуть настрою фотозони у стилі княжої доби та ярмарок майстрів хенд-мейду і продуктів бджільництва. Завершиться дійство феєричним вогняним шоу.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

6 − чотири =