На головну Новини На Волинь завітали литовські партнери

На Волинь завітали литовські партнери

115

На запрошення Центру українсько-литовського партнерства, що був заснований при Агенції регіонального розвитку «Прибужжя», до Володимира та Нововолинська прибули  Jolanta Margaitienė, директор Радвілішкіської адміністрації, та представниця Расейнської адміністрації Irma Juknevičienė.

Іноземних гостей радо зустріли очільники громад і ознайомили із майбутніми містами-партнерами Литви. Відтак, упродовж ознайомчого візиту вдалося оглянути визначні туристичні місця, зосередити увагу на спортивних локаціях, відвідати конкурентоспроможні підприємства та обговорити основні напрямки співпраці. Зокрема, у планах українських та литовських очільників міст налагодити та забезпечити підтримку закладів, в яких наразі тимчасово перебувають переселенці із різних куточків України. Литовці були глибоко вражені патріотизмом волинян, що вже другий місяць поспіль надають прихисток біженцям. Окрім цього, вдалося домовитися про надання гуманітарної допомоги у Володимир та Нововолинськ та про подальшу передачу через міста потреб для українців в умовах воєнного стану і в інші області. У результаті першого візиту також між партнерами визначено, в який спосіб у Володимирі відбуватиметься розвиток молодіжного спорту, та  напрямок збереження туристичних пам’яток, які тісно перегукуються із культурною спадщиною Литви. Також партнери визначили, у який спосіб у Нововолинську вдасться здійснювати обмінні молодіжні поїздки у найближчому майбутньому та яким чином ефективно досягти співпраці у сфері ринку збуту.

- реклама -

Загалом литовські гості залишилися приємно враженими візитом та зауважили, що міста Володимир та Нововолинськ доволі схожі із їхніми населеними пунктами до входу в ЄС. Таким чином, обидві сторони досягли попередніх домовленостей та наразі займаються підготовкою та узгодженням відповідних угод. Очільники литовських міст-партнерів перед від’їздом наголосили, що відкриті до партнерства і діалогу, а ще захоплені громадами Волині, які у складний час наближають перемогу України.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девять + 5 =