Новини

На Волині говорили про розвиток громад

Архів
2 переглядів

    Представники об’єднаних громад, закордонні партнери, експерти та грантодавці зібралися на III Форумі розвитку громад Прибужжя. що відбувся у Литовежі на Іваничівщині.

Головними темами панельних дискусій та дебатів стали методи налагодження діалогу між Верховною Радою та органами місцевого самоврядування, моделі успішного розвитку ОТГ, а також розкриття потенціалу місцевих депутатів.

Директор Програми USAID РАДА Ігор Когут розповів, що вони активно підтримують ініціативи нардепа Ігоря Гузя щодо розвитку місцевих громад.    До форуму долучився керівник Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг. «У Ради Європи в Україні є новий план дій, і головне – фокус на децентралізацію. Ми хочемо почути від вас про проблеми, з якими ви стикаєтеся в роботі, і про історії успіху».

Як відзначив парламентар Ігор Гузь, для розвитку громад важливо навчати та активізувати новообраних місцевих депутатів:«Через навчання, зустрічі, ми частково досягнули того, що голови громад їздять один до одного переймати досвід, комунікують між собою. Проте, якщо в апарати ОТГ людей призначають на посади, то депутатів люди обирали. І саме депутати повинні бути зв’язком між виборцем і керівництвом громади».

Завдяки історіям успіху, про які розповіли голови ОТГ України, учасники дізналися, як можна розвивати підприємництво та кооперацію в сільських громадах, залучати інвестиції у молочну галузь, логістику, переробку сільгосппродукції, а також захищати свої здобутки від економічних монополістів.

А під час роботи в групах та Оксфордських дебатів учасники дискутували, як місцевим депутатам, ЗМІ, громадським організаціям та окремим громадянам будувати ефективну роботу із нардепами та реально впливати на них.

Партнери та співорганізатори форуму були  Програма USAID РАДА, Волинський центр місцевого самоврядування, Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя, Фонд Ігоря Гузя «Прибужжя», а також Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Взяла  у нім участь і команда народного депутата Ірини Констанкевич.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up