На головну Новини На Волині критична ситуація щодо імунізації дорослих від правця

На Волині критична ситуація щодо імунізації дорослих від правця

12

Про це повідомив головна державна санітарна лікарка Волині Наталія Янко.

Впродовж останніх двох  років реєструвалися поодинокі випадки кашлюка, правця, епідемічного паротиту.  Показники охоплення профілактичними щепленнями населення області нині  відповідають загальнодержавним. Однак, необхідного нормативного рівня (42%) не досягнуто по жодній з позицій.

- реклама -

Критична ситуація стосується щеплень проти дифтерії та правця серед дорослого населення – показник вакцинації у 2020 та 2021 роках не перевищив 40% при рекомендованому 95%.  Цього року на Волині щеплено лише 20% дорослих від запланованих.  В умовах воєнного стану, коли ризик поранень високий, а належна обробка рани не завжди можлива, загроза захворіти на правець зростає навіть при незначних травмах. Летальність від нього сягає 70%.

Особливу увагу слід приділяти вакцинації призовників. А при проведенні медоглядів звертати увагу наявність в них щеплень проти дифтерії і правця та при необхідності скеровувати на отримання необхідної вакцинації.

Окрім щеплень від 10 захворювань, передбачених Національним календарем, проводиться вакцинація від інших інфекційних захворювань, зокрема проти COVID-19. Всього на Волині вакциновано близько 45%  від загальної чисельності дорослого населення (352 тисячі 208 осіб).

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 × 2 =