Новини

На ярмарку майстрів: варення із шишок та автентичне середньовічне мистецтво

Архів
8 переглядів

   Етноприкраси, керамічний посуд, слов’янські обереги, варгани, дерев’яні мечі, натуральна екокосметика, текстильні іграшки та сувенірні пряники. Усе це та багато іншого буде  можливість придбати на «Княжому». Близько півсотні майстрів, що презентують свої самобутні вироби, працюватимуть протягом двох фестивальних днів від полудня аж до вечора.

   У містечку майстрів буде представлена ціла плеяда відомих волинських гончарів –  Микола Шавула, Валерій Ленартович, Віктор Дудко та Михайло Мажара. Останній торік вже тішив гостей фестивалю своїми чудовими глиняними виробами та захоплюючим майстер-класом. Чоловік присвятив життя цьому давньому ремеслу, працює у власній майстерні в селі Гаразджа Луцького району. Михайло Мажара дотримується старовинних способів обробки глини,  знає секрети чорнодимленої кераміки, часто використовує лляну олію, молочіння, бджолиний віск. За 25 років практики гончар навчився робити глечики навіть наосліп.

Коваль Сергій Шмідт , який досконало володіє знаннями про середньовічні ремесла, також приїде на фестиваль вдруге. Молодий майстер виготовляє щити, шестопери, стріли, на які є попит в історичних ре конструкторів. Робить також підсвічники, ложки, ножі, навіть ополоники, багато амулетів зі слов’янськими та скандинавськими символами.

Вперше побуває на фестивалі молодий майстер-каменяр із Закарпаття Юрій Вашкович, який окрім унікальних виробів із каменю та металу захоплюється виготовленням одного з найпоширеніших на земній кулі та найдавніших музичних інструментів – дримби. З незвичайними сумками та керамічними горнятками приїдуть на фестиваль майстри творчої формації «Ряба вош» із Луцька. З дерев’яними 3D пазлами на ярмарку буде молода володимир-волинська фірма «Міко».

   Обіцяє здивувати гостей «Княжого» своїм фірмовим варенням зі соснових шишок, що «підірвало» уже не один фестиваль, та стильними солом’яними капелюхами майстер із Києва Костянтин Симиліт.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up