Новини

На засіданні членів Правління Асоціації міст України

Архів
9 переглядів

22-23 жовтня перший заступник міського голови Володимира-Волинського Ярослав Матвійчук перебував з робочим візитом у Києві, під час якого взяв участь в зустрічі членів Правління Асоціації міст України із Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком, а також був присутній на публічній презентації змін до Конституції та пріоритетів Уряду щодо реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Як повідомив Ярослав Матвійчук, під час засідання представники АМУ порушували питання медичної і освітньої субвенцій, яких не вистачить до кінця року, акцентували увагу на формуванні бюджету 2020-го року, забезпеченні виконання державою делегованих повноважень в повному обсязі. Зокрема, йшлося про пільги, які держава надала громадянам, однак не виділила коштів для їх компенсування.

Також порушувалась тема продовження зарахування частини акцизу з пального у місцеві бюджети в 2020-му році, адже це дуже важливий ресурс для місцевого самоврядування. Розглядаючи питання пільгових перевезень, Олексій Гончарук наголосив на необхідності монетизації пільг.

«Прем’єр-міністр запевнив, що співпраця з органами місцевого самоврядування продовжуватиметься і в Києві будуть дослухатися до проблем, які існують на місцях. Він розуміє дискусію органів державної влади, які хочуть передати повноваження без фінансування видатків, та місцевої, що відстоює свої інтереси. Також Олексій Гончарук поінформував про своє бачення розвитку органів місцевого самоврядування. Ключовими питаннями стали зміни до Конституції і наповнення місцевих бюджетів. Позиція Прем’єр-міністра України – ні в якому разі не оподатковувати інвестиції, нараховувати менші податки на прибуток, а основне надходження має бути від власності – володіння на місцях, земельного податку і негативних явищ, пов’язаних з екологією. Тобто, якщо є проблемні підприємства, що забруднюють навколишнє середовище у місті, вони повинні сплачувати кошти в бюджет цього міста», – розповів перший заступник міського голови.

Найбільш актуальні питання продовжили розглядати 23-го жовтня під час публічної презентації змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Про завдання Програми діяльності Кабінету Міністрів України в частині реформування місцевого самоврядування проінформувала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up