Новини

На засіданні міськвиконкому – про бюджетне поповнення і шкільне харчування

Архів
35 переглядів

На черговому засіданні міськвиконкому начальник фінансового управління Тетяна Шибирин поінформувала про виконання бюджету за квартал, а начальник управління економічного розвитку та інвестицій Оксана Субицька  – про організацію харчування учнів у навчальних школах міста.

Уточнений план надходжень до загального фонду бюджету міста виконано на 107 відсотків, й при запланованих 102,8 мільйона гривень їх надійшло майже на сім мільйонів більше. План  власних надходжень виконано на 129 відсотків, із очікуваних 24,8 мільйонів маємо 32-а. У порівнянні з минулим роком на вісім відсотків збільшилися надходження від єдиного податку, , акцизного податку зібрали майже 800 тисяч, майнового – 300 тисяч. Окрім цього на 1 квітня надійшло 484 тисячі гривень плати за розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитному рахунку.

Відповідно до змін у законодавстві, до міського бюджету з лютого надходить акцизний податок з пального, яке ввозиться на митну територію. За три місяці його додалося майже на три мільйони гривень. Також на ріст виконання бюджету вплинув коефіцієнт індексації нормативної-грошової оцінки земель, який  становить понад один відсоток.

За цей період перераховано реверсну дотацію до держбюджету в розмірі 680 тисяч гривень.

Заборгованість з платежів до загального фонду за даними місцевої ОДПІ на 1 квітня становить майже 3,5 мільйона гривень. Найбільшими боржниками до бюджету є КЕВ, де борг із земельного податку 1,8 мільйона гривень, і управління водопровідно-каналізаційного господарства – 587 тисяч гривень.

Щоби перевірити харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста, згідно з розпорядженням міського голови  створена спеціальна комісія,   У цьому навчальному році у школах міста гарячі обіди отримують 1983 учні, або 48,6 відсотка  від загальної кількості. У їх числі 1859, які навчаються у 1-4 класах, 169 – пільгових категорій та діти учасників АТО. Для учнів початкових класів вартість обіду п’ять гривень, а для дітей пільгових категорій – вісім.

Для порівняння – у Ковелі учні 1-4 класів харчуються за три гривні, діти пільгових категорій – за п’ять, у Нововолинську відповідно – за шість і дев’ять, у Луцьку харчування пільгових категорій обходиться у 17 гривень.

Оксана Субицька, доповідаючи про це, звернула увагу, що при перевірці не усі страви, які попередньо обумовлені у договорах, були у перспективному меню. Зокрема, у ЗОШ №1 із 53-х їх включено 17,  у № 2 відповідно 60 і 23, у НВК № 3 та у гімназії – 42 і 23, у ЗОШ № 5 – 30 і 23, тому просила директорів навчальних закладів, аби ті більше контролювали дотримання перспективного меню.

Щодо бактеріологічної перевірки, то усі відібрані проби відповідали нормативним вимогам. Згідно з електронними  закупівлями, вартість харчування протягом року не змінювалася.

У членів комісії зауважень щодо організації харчування ще було небагато: у першій школі, хоч і є рукомийники, але вони стоять поодаль від входу у їдальню, у НВК №3 треба підремонтувати плитку і замінити на кухні мийку для посуду,  оновити рукомийник для персоналу в п’ятій школі.

Міський голова Петро Саганюк просив постійно тримати на контролі харчування учнів, похвалив директорів ЗОШ № 5 і НВК № 3, де у меню, порівняно з іншими, більший вибір страв. Але зауважив, що завітавши у їдальню однієї зі шкіл, побачив, що діти обідали «п’ятикопійчаними» котлетами, там, однозначно, порушені норми виходу продуктів.

На засіданні виконкому загалом розглянуто майже три десятки питань.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Теги: бюджет, міськвиконком, Оксана Субіцька, освіта, Тетяна Адамович, Тетяна Шибирин
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up