Новини

Надія Савченко представила нову політичну концепцію і відповіла на запитання

Архів
62 переглядів

Простий білий бусик, дві колонки, кілька помічників і кількадесят зацікавлених перехожих – так виглядала зустріч із Надією Савченко, яка відбулася      у суботу на площі Героїв. Народна депутатка приїхала, аби озвучити тези своєї нової політичної концепції, яка, на її переконання, здатна по-справжньому об’єднати Україну, а також поспілкуватися з жителями міста.

Привітавшись із володимирчанами, Надія Савченко назвала Володимир «містом миру», натякаючи на голубів, які оселилися на площі, і зазначила, що хоч у нашому місті не вперше, але досі спілкувалася лише зі знайомими й одного разу приїздила підтримати «атошників» на суді, а от публічно з людьми не зустрічалася.

Спілкування з гостею почалося із виступу, в якому вона озвучила концепцію, з якою й вийшла до людей. Депутатка пропонує змінити всю політичну систему – так, аби суттєво зменшити кількість депутатів усіх рівнів, позбутися політичних партій і запровадити ефективні механізми відкликання тих народних обранців, результат роботи яких не задовольняє громаду. Першими кроками у цьому напрямку має бути проведення всеукраїнського перепису населення й інвентаризації усіх ресурсів – промислових, земельних тощо, які були «вкрадені» в українців в період приватизації і пізніше.

Українці за своєю природою – індивідуалісти, переконана Надія Савченко. І якщо дати людині можливість спокійно працювати і розвиватися – вона розвине і державу: коли кожен зможе заробити на себе і свою родину, то зможе і меценатством займатися, і піклуватися про ближніх. Щоб досягнути цього, депутатка пропонує не багато не мало – змінити деякі державні інституції.

– Людям потрібні референдуми, зокрема й місцеві, – вважає Савченко. – Також слід поділити країну на нові адміністративно-територіальні одиниці, адже поділ на село, селище, район, місто давно застарів. І поділ цей треба робити за економічним принципом розвитку.

Що має на увазі депутатка? – цікавимося після виступу. Надія Савченко наводить приклад Канади – країни, де українцям «усе вдалося». Тамтешні емігранти об’єднувалися за принципом кооперації, який полягає у сприянні членам кооперації у сфері виробництва, торгівлі і фінансів. Якщо перенести це в українські реалії, вважає наша співрозмовниця, то маємо шанс «виростити» Україну такою ж успішною,як і Канада.

Також Надія Савченко каже, що кожна з таких адміністративних одиниць повинна мати право й механізми обирати і відкликати пропорційну кількість депутатів двох рівнів – ради громади й Верховної Ради. Відтак, у загальнодержавному розрізі кількість депутатів суттєво скоротиться. За задумом, кожен такий обранець має підписати суспільний договір зі своїми виборцями – план розвитку громади на певний період часу.

«І нехай вони отримують зарплату за свою діяльність, а не займаються нею на безоплатних засадах, як нинішні міські, сільські, районні й обласні депутати, – продовжує думку Савченко. – Але  хай і знають, що громада, яка їх обрала, пильнує за їхньою роботою і може у будь-який момент їх відкликати».

До Верховної Ради матимуть право балотуватися лише ті, хто досі нардепом не був. Що ж до Президента, то його посаду Надія Савченко пропонує зробити виключно представницькою.

Також депутатка висловила декілька інших ідей – наприклад, зробити так, аби суди, поліція і прокуратура не мали «вертикального» підпорядкування, а посади голови суду, начальника поліції і головного прокурора були виборними. Ще однією пропозицією було запровадження системи референдумів, на які потрібно виносити зміни до ключових законів. Для успішної реалізації цього необхідно поліпшувати правову культуру усіх українців, підкреслила Надія Савченко.

Усі ці тези є основою політичної програми партії «Громадсько-політична платформа Надії Савченко». «То ви закликаєте відмовитися від партій і водночас створюєте власну?» – «підловила» депутатку на такому протиріччі наша колега з АТМ «Володимир». На що Савченко відповіла, що попри видиму нелогічність таких дій, причина проста і зрозуміла: змінити чинну систему можна лише зсередини, а щоб у середовище законотворців потрапити, без партії наразі ніяк не обійтися.

Люди, які зібралися на площі, уважну слухали гостю, але запитували не про озвучену нею програму, а про наболіле: чому немає обіцяного підняття зарплат і пенсій, а ціни натомість ростуть, чому «атошники» не можуть отримати свої пільги, куди діваються гроші із закордонних траншів… Надія Савченко, відповідаючи на них, говорила непопулярні речі, але звучали вони принаймні чесно.

«Таких дурниць, як підняття пенсії, я б вам не обіцяла, бо здійснити це у країні, де пенсіонерів чи не більше, ніж працюючих людей, – нереально», – заявила Савченко.

Депутатка нагадала про те, що для того, аби нинішні пенсіонери отримували високі пенсії, сучасна молодь повинна мати високі зарплати, що податки не повинні «душити» всіх, хто легально працює, а щоб надати пільги одним, відбирають їх в інших. «Саме тому я й закликала тих «атошників», які живими і без ушкоджень повернулися з зони бойових дій, добровільно відмовитися від пільг. Так, як це зробила і я. Адже пільги нізвідки не беруться, і коли їх отримуєте ви, значить не отримує хтось інший – старенький хворий пенсіонер, інвалід дитинства чи навіть хтось із ваших побратимів, які зазнали важких травм, чи родини тих, хто загинув», – пояснила свою позицію Надія Савченко.

Не обійшлося і без традиційного запитання, яке хвилює українців ось уже три роки: як закінчити війну за два дні. «Це фантастика! – впевнено відповідає у минулому військова. – Війна починається і закінчується у кабінетах. Але якщо люди, які мають на це вплив, теоретично можуть зробити так, що завтра буде оголошено мир і формально встановлено кордони, постріли на Сході лунатимуть ще довго. Бо спершу війна припиняється у головах, а вже потім – у патронах. Втім, я впевнена, що політично її справді завершити можна досить швидко. Треба лише не боятися креативних і непопулярних шляхів. Я пропонувала декілька варіантів – від введення «блакитних шоломів» до проведення виборів. Але жоден із них не був підтриманий – очевидно, тому, що наразі це просто «невигідно».

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Теги: Надія Савченко, політика
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up