На головну Інтерв'ю Нагорода від «Перодактиля» за «Скарб Блакитного Місяця»

Нагорода від «Перодактиля» за «Скарб Блакитного Місяця»

67

Лише двоє волинян стали переможцями всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Перодактиль». Серед них – третьокласниця школи-інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» Олександра Літвінова, яка посіла друге місце в номінації «проза» у наймолодшій віковій групі. 6 травня на церемонії нагородження переможців, яка відбувалася у старовинному Залі органної музики у місті Біла Церква, дівчинка отримала диплом переможця і нагороду з рук письменниці, художниці і журналістки Галини Невінчаної.

   – Сашо, яку роботу ти подавала на конкурс?

- реклама -

– Пригодницько-фантастичне оповідання «Скарб Блакитного Місяця», всі герої якого – книжка, але дуже різні. Старенька книга Історія потрапила у полон до книг-піратів і мусила допомогти їм знайти скарб, про який вони дізналися з давнього пророцтва. Цей скарб захований на острові, а з’являвся він з-під землі лише тоді, коли на небі сходив Блакитний Місяць. Але щоб отримати його, треба було пройти три випробування і знайти відповіді на загадки Чорної сови.

   – Чи довго писала це оповідання і що було найважче?

– Писала майже місяць, по кілька сторінок. Найскладніше було вигадати цікаві випробовування для героїв. Для того, щоб придумати загадки, користувалася дитячими енциклопедіями.

   – Чому ти вирішила взяти участь у конкурсі «Перодактиль»?

– Бо він може наблизити мене до моєї мрії – стати відомою письменницею і художницею.

   – Де ти шукаєш натхнення для своїх творів?

– Мене надихають книжки, які я читаю. Натхнення – це коли тобі в голову приходить якась ідея і ти так  хочеш її втілити, що аж не можеш всидіти на місці. Натхнення можна знайти в різних місцинах, які тобі подобаються, або в книжках, в музиці.

   – Хто твій улюблений літературний герой?

– Це Герміона Грейнджер. По-перше, тому що вона – дівчинка. А по-друге, тому що вона крутіша чарівниця, ніж її однокласники. Якби мені треба було вибрати, яким героєм стати на годинку, то я б стала саме нею.

   – У твоєму оповіданні йдеться про скарб, захований на далекому острові. А якби ти сама потрапила на безлюдний острів, які пять речей туди взяла б із собою?

– Саджанець яблуні, щоб вирощувати яблука, ніж, вудку і лук, щоб полювати і ловити рибу,  і сірники, щоб готувати їжу. Ще я багато чого взяла б із собою, наприклад, цікаву книжку. Але ці п’ять речей найпотрібніші, щоб вижити.

   – Чи маєш якісь захоплення, крім літератури?

– Люблю малювати і хочу вступити до художньої школи. Ще співаю в хорі, граю на сопілці. Пробую себе в різних видах спорту. Хочу опанувати бойові мистецтва, щоб завжди вміти постояти за себе.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

десять + дванадцять =