Новини

Нагороди у День Конституції України та понад пів сотні прийнятих рішень

Чергова сесія  Володимирської  міської ради відбувалась у День Конституції України, тому і її початок був відповідним –  з такої нагоди подяки та премії вручено членам ГО «Крила матері» Вікторії Ландар і  «ВетеранХаб» Володимиру Оніщуку. Таку ж відзнаку отримає Валерій Осіпович, який також входить до складу цієї ветеранської спілки. Подякував  міській громаді за допомогу в облаштуванні кордону полковник прикордонної служби Роман Космін та вручив відзнаки ДПСУ “Хрест пошани” міському голові Ігорю Пальонці, а “За сприяння в охороні державного кордону України”  – депутату Миколі Юнаку.

Оголошено про зміни у складі депутатської фракції «Сила і честь», куди тепер входить  депутат Володимир Атаманчук, який замінив у складі ради Сергія Кобу.

Депутатських запитів, яким відводиться час перед початком розгляду питань порядку денного, на цей раз надійшло мало, а їх оголошення супроводжувалося почасти гарячими суперечками.  Депутатка Наталія Василець  поцікавилася ситуацією щодо боротьби з борщівником, зокрема на узбіччях об’їзної дороги у районі села Шистова. Частина її пролягає територією міської громади, тому, як повідомив міський голова, з відповідними листами зверталися до Служби доріг, яка має вести таку боротьбу і яка обіцяла це зробити. Депутатка наполягала, що з цим треба поспішити, бо ця отруйна рослини вже розсіває своє насіння. Олексій Панасюк з властивою йому емоційністю закликав міського голову менше обіцяти, а більше діяти, звертаючи увагу  відсутність дорожньої розмітки на окремих вулицях, облаштування кільця у центрі міста, ймовірну небезпеку дорожнього руху через невпорядковане, на його думку, паркування авто поблизу магазину «Маяк», на що йому відразу заперечив депутат Андрій Принда.

Лише після цього  сесія увійшла в робочий ритм – на її розгляд виносилося 54 питання, одне з яких, що стосувалося змін до програми підтримки військових, додалося безпосередньо на самій сесії, зважаючи на його гостру актуальність. Згодом згідно з прийнятим за ним рішенням  виділено 3 мільйони 7 тисяч гривень бюджетних коштів на потреби одного з підрозділів сил безпеки та оборони на придбання зарядних станцій EcoFlow, генераторів, тепловізорів, квадрокоптерів DJI Mavic, STARLINK, військових біноклів та однострою.

Депутати затвердили програму підтримки індивідуального будівництва на селі «Власний дім», внесли зміни до комплексної програми охорони навколишнього середовища на 2024-2027 роки, відповідно до яких, у зв’язку із закінченням першої черги полігону побутових відходів і потребою рекультивації, за запитом екологічної інспекції,  кошти на це перенесли із запланованих на 2026 рік на нинішній. Згідно зі змінами до програми соціального захисту, на  мільйон гривень збільшено суму для виплат одноразових допомог мешканцям громади, які потрапили у скрутне матеріальне становище.

При внесені бюджетних  змін розподілили вільні залишки коштів, а  також проголосували за виділення мільйона 900 гривень на придбання житла мешканцям аварійного будинку № 35, що на вул. Драгоманова, де залишилося дві квартири. Депутати  Микола Юнак, Костянтин Зінкевич зазначали, що долю цього будинку давно пора вирішити, бо на його місці вивільниться інвестиційно приваблива ділянка для нової забудови

Надано дозволи  на розробку детальних планів територій – обмеженої вулицями Устилузькою – Володимирською  річкою та кладовищем, де три ділянки в оренді «Пан продукту», яким має плани забудови;  частини вулиці Ковельської біля будинку 181, де ділянку площею 30 квадратних метрів  планують продати на аукціоні для підприємницької діяльності.  До переліку земельних ділянок для підготовки лотів для продажу на земельних торгах у формі електронного аукціону включено ділянку на вулиці Ковельській, де планується АЗС. Дано дозвіл на продаж орендованої ділянки несільськогосподарського призначення на вулиці Наталії Ужвій, 3. Погоджено продаж ділянки на вулиці  Цинкаловського, 6. А от у продажі  ділянки у центрі  міста, на вул. Данила Галицького, 22, за результатами голосування відмовлено. Міський голова  свою позицію щодо відмови мотивував  розміщенням у історичній частині міста і створені транспортних незручностей.  Наталія Василець звинуватила колег у двоякому підході, коли «одним можна, а інщим – ні», Андрій Гнатюк зазначив, що на комісії не  підтримали це рішення, Олег Тимосевич  закликав дбайливо зберігати залишки історичності нашого міста.

Проти проголосувала більшість депутатів  й щодо надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою для відведення земельної ділянки на вулиці Марусі Богуславки, 18.

Рішення з більшості інших земельних питань, а їх  було до трьох десятків, прийнято  переважно без обговорення.  Виникло воно лише при  поновленні  ТзОВ «Володимир-Волинський хлібозавод» договорів оренди землі, зокрема йшлося про три ділянки, де розміщені торгові павільйони. Депутатка Анна Радкевич зауважила, що  такий ларьок неподалік парку на Риловиці у непривабливому стані, хоч його обіцяли благоустроїти, і пропонувала продовжити щодо нього право оренди не на рік, як пропонувалося проєктом рішення, а на пів року. Однак  більшість цю її пропозицію не підтримала.

Внесли  на сесії і зміни до статуту КП «Володимирводоканал», зумовлені потребою збільшення статутного фонду, та  при  цьому виникла дискусія щодо процедури призначення керівника. Костянтин Зінкевич пропонував, аби  ця посада проходила через проведення конкурсу, Олег Тимосевич зауважив, що незрозуміла роль ради, якщо  вона не бере участі у призначенні керівника створеного нею ж комунального підприємства.

Проєкт рішення про створення комісії з розгляду скарг щодо прийнятих адміністративних актів, процедурних рішень, дій чи бездіяльності виконавчого комітету, виконавчих органів міської ради депутати відхилили, не зійшовшись у питанні складу комісії,  куди мали включати працівників виконкому, мовляв, самі себе контролюватимуть.

33-м полеглим мешканцям нашої громади  рішенням міськради присвоєно звання «Почесний громадянин Володимир-Волинської міської територіальної громади» (посмертно),

А також  «узаконено» рішення про призначення стипендії міської ради для обдарованої молоді «Майбутнє Володимира». Щомісячно по 1242, 23 гривні такої стипендії отримуватимуть Анастасія Бабенко, Дарина Даниленко, Наталія Дуда, Анастасія Зіньчук, Аліна Назарчук, Владислав Панченко, Ілля Поліщук, Віктор Смичук, Марія-Вікторія Смолярчук та Артем Щербина.

Наприкінці засідання присутні заслухали звіт першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука з приводу проведеної у громаді за останні три роки роботи щодо доступності і безбар’єрності, зокрема, у медичній, соціальній, інфраструктурній, освітній сферах.

А після завершення сесії депутати, що з нагоди святкового дня прийшли на роботу у вишиванках, стали до спільного фото на сходах міської ради.

 Антоніна  МИХАЛЬЧУК

Коментарі
Теги: Володимирська міська рада, сесія
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up