На головну Новини Найбільший прапор у громаді від союзянок

Найбільший прапор у громаді від союзянок

125

Велетенське знамено і під подихом віту, і під поривами дощу  здіймалося жовто-синіми хвилями, вселяючи у душе якесь особливе  піднесення, загострювало відчуття урочистості  головного свята нашої держави.   Патріотичною ходою з найбільшим прапором у територіальній громаді відзначили 30-річчя Незалежності України місцева філія Союзу українок, котра не вперше є ініціаторкою різноманітних заходів у місті. І цьогорічне свято є тому підтвердженням: разом із посестрами гордо і величаво несли тридцятиметрове полотнище центральними вулицями міста військовослужбовці, громадськість, представники влади і національних осередків, котрі щиро вболівають за долю України та у всі часи відстоювали її волю і свободу.

Звісно, пошиття великого полотнища вимагало коштів, отож за справу взялась вся наша велика союзянська родина. Заступник голови ВГО Союз українок Віра Чайковська-Тарликова знайшла  тканину і майстерню у Луцьку, де здешевили пошиття та частково оплатила затрати. До доброї справи долучились депутат міської ради, керівник фермерського господарства «Західний Буг» Микола Юнак і депутат міської ради сьомого скликання, підприємець Максим Клим’юк, котрі допомогли коштами, – за це їм дякуємо. Як і заступнику міського голови Андрію Гудиму та членам оргкомітету, які підтримали нашу ідею. Посестри – Тетяна Борис підготувала  корзини з живими квітами для вшанування пам’яті борців за волю України і  Героїв Небесної сотні, також разом із Антоніною Солодухою, котра принесла гілочки калини, пов’язали букетики, які поклали біля портретів воїнів, котрі загинули  на сході, захищаючи нашу територію від ворога. Знаково, що першого і другого дня до нас долучились гості з німецького міста-побратима Цвікау – заступник бургомістра Свен Дітріх і Карл Ернст Мюллер.

- реклама -

У День державного прапора союзянки з велетенським стягом, що розвіювався на вітрі, разом з військовослужбовцями 14-ОМБр ім. Князя Романа і зенітно-ракетного полку, з патріотичними мелодіями військового оркестру йшли від флагштоку в парку «Слов’янський» до символічної могили борцям УПА, а опісля – до площі  Героїв.

Урочисто і патріотично, з піснями «Ой, у лузі червона калина», «Повіяв вітер степовий» продовжили святкування і у День незалежності. І хоча цього дня небо плакало і дихало прохолодою, до нас долучились  багато патріотів, котрі вбрались у вишиванки і прийшли з прапорами. Ми поклали квіти до пам’ятника борцям за волю України, а науковий співробітник історичного музею і місцевий поет Богдан Янович прочитав власні вірші.

Опісля хвилиною мовчання, яка розпочалась о 10.15 у всій Україні , вшанували пам’ять тих, хто віддав за неї своє життя. І лягли до портретів з Героями гілочки калини з  чорнобривцями, а у небо знялись жовто-блакитні кульки, як символ вісточки їм від нас.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

14 + двадцять =