На головну Господарюємо Найкраща квочка – індичка

Найкраща квочка – індичка

1642

Щоразу навесні саджу квочку на яйця. А цього року хочу купити інкубаторських курчат і підсадити до неї. Як це зробити, щоб вона їх добре прийняла? І більше розкажіть про розведення птиці

– з таким питанням зателефонувала у редакцію Олена Варченко, котра мешкає у місті.

Лариса КРИВЕНЧУК, жителька с. Зимне:

- реклама -

– Найкращою «мамою» для курчат є індичка, тому і у моїм господарстві, окрім іншої птиці, є індики, а розводжу їх уже багато літ. Можу своїми секретами поділитись.

Найсприятливіші місяці для висиджування домашньої птиці – березень-квітень. Хтось закладає яйця у інкубатори, а я – під квочку-індичку. Вона і яйця добре вигріє, і пташенят після обігріє, та ще вбереже їх від хижаків й завжди навчить знайти поживу, словом – справжня пташина «мама».

Хто ж не має індичок, кладіть яйця під квочок, а кращими з них є звичайні безпородні. Інстинкт насиджування з’являється у них навесні. Тоді кури довго затримуються у гніздах, починають квоктати, стають дратівливими, не несуть яєць й гублять пір’я на животі. Але перш, ніж покласти яйця під квочку, переконайтеся, що птаха сумлінно сидітиме на гнізді. Для цього посадіть її на нього, а опісля зніміть. Якщо не втікатиме – таку квоктуху можна садити на яйця. Ще огляньте, чи немає на ній кліщів, які турбуватимуть птицю і вона вовтузитиметься й потовче яйця. Якщо є паразити, обробіть пір’я порошком від комах, – він продається у ветаптеці, а у гніздо покладіть яру сорому та під неї насипте попелу.

Саджати квочку на яйця – їх повинно бути непарна кількість – 15-17, – треба ввечері, в цей час птиця спокійніша. І обов’язково у так звані «жіночі» дні тижня – середу, п’ятницю, суботу. Час висиджування курчат – 21 день, каченят – 28, індичат – 35, гусей – 30-32. Для насиджування беруть яйця, термін зберігання яких не перевищує тижня. Зберігають їх у темному місці при температурі 10 градусів, але не у холодильнику.

Раз у день квочка злазить з гнізда, щоб поїсти. Але буває, що не хоче вставати з яєць, то її треба силоміць зганяти. Годуйте сухими кормами, зерном, яке, як і вода, має стояти поряд. Квочка також повинна «купатися» у сухім попелі, піску або землі.

Люблю спостерігати за птицею, як вона обережно сідає у гніздо і дбайливо накриває яйця, поправляючи їх дзьобом – то так перевертає, щоб краще дихали. А, буває, викидає їх з гнізда – у такий спосіб сортує незапліднені, які не розвиваються. У день, коли повинні з’явитися курчата, квочка стає неспокійною і не залишає гнізда. Після вилуплення пташата обсихають під «мамою», а потім сімейство треба перемістити у тепліше місце.

Курчат з інкубатора краще підкласти під квочку, коли у неї уже є виводок, але різниця між пташенятами має бути не велика. Роблю це увечері – у сутінках, тихо й обережно. Уранці перевіряю, чи квочка прийняла нових курчат. Якщо б’є їх, то забираю, і тоді годуються вони самостійно.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

5 − один =