Новини

Найстійкіший із 22-х «запорожців»

Архів
8 переглядів

Олександр Онопріяк єдиний із тих двох десятків «запорожців», як їх тоді називали, приїжджає нині у Володимир на судові засідання. 

Як відомо, групу воїнів 51-ої бригади ще у 2014 році звинуватили у відмові від несення обов’язків військової служби у бойовій обстановці. Тоді хлопці, у липні 2014 року опинившись в оточенні, лишились без води, їжі, боєприпасів, а отже і без можливості відповідати на обстріли «градів» із російського боку. Рятуючись, вони на кілька днів потрапили у руки ворога. Повертали їх в Україну гучно, хтось поспішив бійців осудити за цю історію, але багато людей висловили їм і свою підтримку. Чого варті були оті кілька матерів із Запоріжжя, які на знак солідарності супроводжували тоді не своїх синів у автобусі, який прибув із ними на Волинь – судові слухання перенесли саме у Володимир-Волинський, адже і бригада наша, і переважна більшість хлопців були волинянами.

П’ять із половиною років триває судовий процес. За цей час, втомившись від постійних і, здається, безглуздих поїздок на судові засідання, багато хто з підозрюваних звернувся до суду із клопотанням звільнити від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обстановки (стаття 48 Кримінального кодексу України). Найбільше покинули процес за статтею 49 ККУ – через закінчення строків давності. Їздити було і далеко, і накладно, а комусь і з роботою не завжди вдавалося поєднати щомісячні поїздки у Володимир. Набридли і судові засідання у режимі відеозв’язку, на який згодом перейшли. Не приїжджають сюди уже адвокати і навіть прокурор із Запоріжжя.

Отже, ще минулого четверга у процесі лишалося тільки п’ятеро хлопців із 22-х. Але під час чергового судового засідання суддя Олександр Лященко розглянув і виніс рішення по ще одному клопотанню – від Ігоря Лавринюка з Рівненщини – його звільнено від кримінальної відповідальності також.

Він у Рівному, прокурор Зубков і адвокат Олена Яркіна у Запоріжжі, Юрій Шиць та Олег Мусієнко у Фастові, Володимир Дідух у Кам’янці-Подільському, Олександр Онопріяк із Олики тут, у Володимирі, зустрілись вкотре за допомогою відеозв’язку.
З’ясувалось, що лишилось допитати трьох свідків від сторони обвинувачення. Свідок Люлька, на якого чекали цього дня, на суд не з’явився, оскільки перебуває нині у зоні бойових дій, а там тепер загострення, повідомив прокурор. Тож засідання вкотре перенесли, воно відбудеться уже після відпустки головуючого судді Олександра Лященка – 27 квітня об 11.00.

«Так, – каже Олександр Онопріяк. – Поки що я готовий приїжджати. З усіх, що лишились у процесі, живу найближче. Я не ховався, коли мене призивали тоді воювати. Не вважаю себе винним. І хочу це довести».
Світлана КОШИРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up