Новини

«Народознавчий компас» у дитячій бібліотеці

Архів
5 переглядів

Напередодні свята Івана Купала  працівники  міської дитячої бібліотеки провели  для юних відвідувачів народознавчий компас: «Символи квітів у дівочому українському віночку» .

Бібліотекар Тетяна Шуба розповіла, що віночок  завжди був і є особливим оберегом в Україні. Це не просто прикраса, а «знахар душі». Бо в ньому є чарівна сила, що біль знімає, силу береже. Плетіння віночка — то своєрідна наука. Потрібно знати, з яких квітів і коли плести, яке зілля з яким вплітати поруч. В українському віночку дванадцять квіток, і кожна з них є оберегом.  У нього вплітаються мальва, калина, безсмертник, деревій, незабудка, чорнобривці, барвінок, любисток, волошка, ромашка, червоний мак, хміль, і разом створюють неповторний квітковий розмай.

Юні читачі могли ознайомилися з оригінальною виставкою «Квіти українського віночка» і дізнатися, що символізує кожна квітка.  Діти вчилися плести вінки і разом з квітами вплітали легенди, перекази, пісні, прислів’я, квіткову аптеку та квіткові загадки. Кожна дитина додавала ті рослини та кольори, що їй були до вподоби.

Свято дітям сподобалось, їхні очі світилися радістю, а голови заквітчалися красивими віночками.

Тетяна ОСТРОВСЬКА,

провідний бібліотекар міської бібліотеки для дітей.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up