Новини

Народила восьму дитину і… пішла з життя

Архів
15 переглядів

Страшна біда постукала у двері родини Мельничуків з села Березовичі – замість того, аби радіти народженню немовляти, тут жалоба, адже без мами залишилось п’ятеро малолітніх дітей.  44-річна Наталія померла після народження  восьмої дитини. За її життя протягом тижня боролись медики Володимира-Волинського ТМО та обласної лікарні, де вона і пішла з життя.

Микола і Наталія жили по обидва боки однієї вулиці, відтоді як жінка переїхала з Криму до своєї тітки у Березовичі. Доля поєднала їх, коли перший чоловік Наталії помер і  вона залишилась з двома маленькими дітьми на руках. З Миколою вони жили в злагоді 20 років і на Покрову мали відсвяткувати порцелянове весілля.

За два десятки років спільного життя родина Мельничуків значно зросла. Старшому сину Наталії Сергію уже 24 роки, він одружився два місяці тому і зараз разом з молодою дружиною чекають  поповнення, а на рік молодший Тарас теж планував восени справити весілля. 18-річний Андрій працює у Польщі, а 14-річний Роман, 10-річна Віка та 7-річна Каріна навчаються у школі. Наймолодший Сашко нині чи не найбільше сумує за мамою. Він з’явився на світ 5 років тому в їхньому будинку в Березовичах. Швидка, яку викликали, коли в Наталії почались перейми, не встигла вчасно приїхати, тож немовля довелось прийняти самому Миколі.

Восьма вагітність хоч і не була запланованою, утім 44-річна Наталія твердо вирішила народжувати. Про її вагітність чоловік дізнався, коли та вже була на четвертому місяці.За місяць до пологів жінка деякий час лежала «на збереженні» у пологовому відділенні у Володимирі. 15 вересня о 19:05 Наталія народила здорового хлопчика вагою три з половиною кілограми, якого назвали Ілюшиком.

– В неділю приїхав  до неї, а дружина вже ледь пересувалась палатою, в якій відчувався сильний запах крові, – розповідає згорьований Микола. – Я навіть причинив вікно, аби провітрити приміщення. Проте ніщо тоді ще не віщувало біди – Наталія навіть думала, що в понеділок її вже можуть виписати.

Хоч чоловіка і насторожило, що дружина так важко відходить від пологів, утім думав, що це нормально. Каже, що за той час, поки провідував Наталію, до палати заходила лише санітарка, яка заспокоїла подружжя, мовляв, матка скорочується, тому такий біль і кровотеча. Та наступного дня після ранкового обходу, коли врешті виявили, що з жінкою щось негаразд, їй зробили чистку, після якої почалась кровотеча, яку можна було зупинити лише оперативним втручанням, видаливши матку. Після операції, котра тривала аж цілих сім годин, Наталії ставало все гірше, тож наступного дня медики, проконсультувавшись з обласними спеціалістами, вирішили негайно транспортувати породіллю до Луцька, хоча і був ризик, що вона може померти в дорозі.

– В обласній реанімації їй нормалізували серцебиття та тиск, майже зійшла синюшність із кінцівок, котра з’явилась після операції та нарешті знизилась температура, – долучається до розмови брат Миколи Юрій, який впродовж усіх цих днів був поруч із родиною Мельничуків. – За декілька днів Наталії уже стало легше, тож з’явилась надія на те, що все буде добре. Та невдовзі виникла нова проблема – нирки не витримували величезної кількості препаратів, а відтак потрібно було провести процедуру гемодіалізу.

Хоча знесилену жінку небажано було рухати, утім її змушені були перевезти до Луцької міської лікарні №2, де є спеціалізоване  відділення штучної нирки. Як розповідали сусіди по палаті, коли Наталія повернулась з діалізу, вона почувалась нормально, дихала без трубки і розмовляла. Та близько 15-ї години жінці раптово стало зле – на жаль, реанімаційні заходи не дали результату і серце матері восьми дітей зупинилось.

Під час розтину виявили, що судини майже усіх органів померлої були забиті тромбами, тому головною причиною смерті породіллі стала поліорганна недостатність, яку могла викликати значна крововтрата або сепсис. Ще один діагноз, який поставили спеціалісти,  – HELLP-синдром, що є рідкісним і важким ускладненням в акушерстві.

44-річна Наталія Мельничук була у групі ризику, адже у коли у жінки більше п’яти пологів, то є загроза маткових кровотеч, тому вона мала б бути під особливим наглядом лікарів. Та, як запевняє згорьований чоловік, у перший день після пологів, а це був вихідний, до його дружини ніхто не навідувався. Пізніше медики сказали, що в жінки, мовляв, було хронічне запалення матки, але чому цього не помітили раніше, адже Наталія лежала «на збереженні» незадовго до пологів?

У Володимир-Волинському ТМО смерть своєї породіллі відмовляються коментувати, адже померла вона вже у Луцьку. Заступник головного лікаря Віталій Баюн запевняє, що володимирські лікарі зробили все можливе, щоб врятувати її життя.

– Допомогу надавали згідно протоколів. Окрім цього, медиків постійно консультував головний акушер-гінеколог області Роман Савка, який приїхав з Луцька на наше запрошення разом із реаніматологом. Карета екстреної медичної допомоги відвезла жінку до обласної лікарні, тож більше інформації ми не маємо, – зазначив Віталій Баюн.

Не вбачає помилок у діях володимир-волинських медиків і головний акушер-гінеколог Роман Савка, який надавав їм консультації. У тому, що ситуацію детально вивчить спеціальна комісія, яку створять найближчим часом, запевняє начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігор Ващенюк. За його словами, наразі звернення від родини померлої про халатність чи вину медиків до управління не надходило, а усі документи цієї справи уже надіслали на розгляд у Київ, де мають зробити остаточний висновок.

Попри те, що Микола залишився без дружини з п’ятьма малолітніми дітьми на руках і таки вбачає у цьому вину медиків, подавати заяву до прокуратури  не планує, адже не вірить, що простий чоловік з села зможе щось довести. Тому звернувся до місцевих та обласних журналістів, аби розповісти про своє горе.

– Хочу лише, щоб ця біда, яка сталась у нашій сім’ї стала застереженням для інших. Бо сьогодні не вберегли мою дружину, а завтра ще чиюсь. Картаю себе за тебе, що якби  одразу завіз її до Луцька, то зараз вона, о чевидь, була б ще жива. Та судитись не хочу…Зараз для мене головне, щоб діти були здорові і щоб Ілюшик підріс, – каже чоловік.

Новонародженого Іллю, який так і не встиг пізнати ласки рідної мами, доглядає нині старша сестра Миколи, котра мешкає в Підгайцях. Чоловік каже, що коли приїхав у Володимир, аби забирати дитину з пологового відділення, ніхто з медичного персоналу навіть не висловив свого співчуття…

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up