Новини

Наш ліцейний тато

Архів
1 переглядів

   «Я ніколи в житті не належав собі» – ці слова видатного українського педагога Василя Сухомлинського якнайкраще характеризують особистість Валентина Вірковського – директора Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти» обласної ради, який 28 червня святкуватиме особливий ювілей. Ось уже майже 40 років підтверджує наш директор цю тезу самовідданою працею на педагогічній ниві, живе у світі дитячих мрій і бажань, учительських турбот і проблем.

Доля подарувала ювіляру насичене різноманітними подіями, цікавими особистостями життя. Його знають і поважають не лише в освітянських колах, адже він депутат чотирьох скликань обласної ради, а нині – міської. Педагогічна діяльність Валентина Вірковського відзначена численними нагородами та почесними званнями: він «Заслужений працівник освіти України», нагороджений нагрудними знаками «Відмінник освіти України», «А.С. Макаренко», «Василь Сухомлинський», орденом «За заслуги» ІІ ступеня. Валентин Петрович – людина високого почуття обов’язку, зразок невтомності й працелюбності, горить неспокоєм сам і запалює вогник творчості в колективі, який очолює.
А почалась дорога у широкий світ від батьківської хати. З дитинства мріяв Валентин про вчительську роботу. Взірцем для нього були батьки, завжди привітні, доброзичливі, справедливі. Після закінчення історичного факультету Луцького педінституту прийшов працювати вихователем у Володимир-Волинську тоді ще школу-інтернат для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Після двох років служби в армії повернувся на посаду старшого вихователя. А з вересня 1987-го очолив заклад і вже як директор пройшов нелегкий шлях становлення спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», а нині – ліцею «Центр освіти» Волинської обласної ради.
Валентину Вірковському вдалося не лише зберегти навчальний заклад, колектив, а й створити нову модель установи, що забезпечує інноваційний підхід до організації навчально-виховного процесу та формування розвивального соціально-педагогічного простору. Тут вихованці не лише отримують знання, а й розвивають здібності, набувають необхідних соціальних навичок, закладають основи поступового переходу до самостійного навчання й регулювання освітньої діяльності в сучасному суспільстві.
Валентин Вірковський не лише мудрий керівник з високим рівнем управлінської культури, менеджер освіти, що мислить масштабно й далекоглядно, вміє прогнозувати зміни й завчасу реагувати на них, не боїться нового й експериментує. Зараз у ліцеї навчається близько 700 дітей, працює 245 дорослих. Це величезна родина, яку очолює наставник, керманич, не лише талановитий директор, а й гарний господарник, який уміє дати лад величезній установі, що зберегла майже всі структурні підрозділи, хоч скільки перешкод не довелося подолати для цього в останні роки. І все це завдяки керівнику та колективу його однодумців. Тому, напевно, уже й не секрет і для самого ювіляра, що в стінах рідної школи його давно вже нагородили ще одним почесним званням – «тато». Так з повагою і любов’ю Валентина Петровича почали називати ще діти-сироти, а з їх легкої руки підхопили й колеги-педагоги. І якщо скористатися мовними штампами педагогічної характеристики, то Валентин Вірковський цілком «відповідає займаній посаді» – батька великої шкільної родини ліцею «Центр освіти».
Зараз, крім виконання основної функції – надання доброякісної повної загальної середньої освіти, навчальний заклад у своєму арсеналі має додатково позашкільну та інклюзивну освіту, окремі соціальні послуги: частковий або ж повний пансіон для дітей із сільської місцевості, інших територій, з проблемних сімей та тих, хто потребує корекції фізичного та розумового розвитку, соціально-психологічний супровід та медичне обслуговування. Здорові амбіції керівника установи спонукають діяти й досягати вершин учнів та педагогів. У ліцеї сьогодні, за словами учнів-старшокласників, модно й престижно бути розумним, займатися спортом, досягати успіху в науці, мистецтві. Щороку збільшується кількість призерів обласних та всеукраїнських конкурсів олімпіад, а спортивні досягнення вихованців школи відомі вже за межами України.
Колектив ліцею «Центр освіти» Волинської обласної ради з повагою висловлює слова подяки Валентину Петровичу за його щоденну самовіддану працю, за щире серце й повсякчасну турботу про майбутнє ліцею і кожного з нас та вітає ювіляра з Днем народження. Щиро бажаємо міцного здоров’я, невичерпної енергії, натхнення, оптимізму. Нехай поряд з вами постійно буде працелюбна, віддана і випробувана в життєвих «штормах» команда, яка завжди підтримуватиме вогонь ваших ідей і задумів.
Від колективу ліцею «Центр освіти» обласної ради Марія КАРПУК.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up