«Posauenchor», «Позауен хор», «Хор тромбонів» – саме так німецькою зветься оркестр, який завітає на День міста із міста-побратима Цвіккау. Такий «музичний подарунок» зініціював Карл-Ернст Мюллер, нащадок саксонської династії музикантів-«духовиків».

– Історія духової музики у Саксонії, яка зараз налічує близько 460 хорів та 5500 музичних інструментів, тісно пов’язана з історією моєї родини, – розповідає чоловік. – Мій дідусь Адольф вважається засновником династії «духовиків» на цих землях. Це було справою його життя. Я й сам багато вчився грі на духових інструментах. У 1991-2003 роках  двічі був керівником «духовиків» у Саксонії. У 2000-2003 – почесним керівником. Це були неймовірні роки, але сповнені переживань і хвилювань. Тож у віці 56 років полишив цю діяльність.

- реклама -

Що ж до «Posauenchor» («Хору тромбонів»), то це традиція, якій більше 150 років, а коріння її тягнеться до християнських місіонерів, які залучили до своїх місій такі хори з простої причини – їх далеко чути і вони приваблюють слухачів. Карл-Ернст Мюллер згадує, як у 1964 році виступали перед стінами в’язниці, а ув’язнені слухали  їх зсередини. Такі «хори»-оркестри зазвичай грають, демонструючи поєднання від  двох до восьми, а то й до десяти музичних партій.  А в 2016 році у Дрездені одночасно заграло 22 000 музикантів, і це, за словами очевидців, було щось неймовірне!

«Позауен хор» у складі двох десятків музикантів зіграє  30 липня на сцені «Володимирського узвозу» у сквері біля історичного музею.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

13 − 11 =