На головну Новини «Наші акції як холодний душ для влади»

«Наші акції як холодний душ для влади»

56

   Минулого понеділка аграрії району долучились до всеукраїнської акції «Ні продажу землі!», яка проходила у різних областях України одночасно. Перекривали дороги, щоб привернути увагу до законопроекту про продаж землі, адже влада закликає народних депутатів його терміново прийняти. Страйкарі хотіли наголосити на неприпустимості прийняття таких важливих рішень у надшвидкому темпі, без належних обговорень і врахування думки малої та середньої ланки фермерства.

Фермери Володимирщини обрали місцем свого страйку дорогу у селі Верба – перекрили її на півгодини, до 10-ої ранку. А на ранок вівторка чимало хто з них уже був у Києві під Верховною Радою. Мета – та сама.

- реклама -

Ми звернулись до депутата районної ради Павла Карпюка, учасника обох цих акцій. Він щойно повернувся зі столиці.

«Виглядає так, що влада не дослухається до думки аграріїв, дрібних і середніх, селян-одноосібників, тому як один із варіантів, щоб нас почули, і був обраний подібний формат акцій. Тих два законопроекти, які пропонує монобільшість від «Слуги народу», й надалі не враховують інтереси місцевих аграріїв, які десятки років працюють на цій землі, вклали в неї свої сили і фінансовий ресурс. Багато де вона роками не оброблялась, облогувала, а тепер, коли її привели до належного вигляду, і малий та середній фермери хоч якось уже більш-менш стали на ноги, центральна влада хоче прийняти закон, де відстоюються в першу чергу або виключно інтереси великого капіталу, в тому числі іноземного», – пояснив депутат.

Щоправда, одразу в понеділок, ближче до вечора, з’явилося відеозвернення президента, в якому він наголосив, що іноземцям на цьому етапі землю не продаватимуть, а тільки після проведення всеукраїнського референдуму.

Вимоги аграріїв такі. Спочатку на референдумі поцікавитись, чи люди погоджуються на створення ринку землі в Україні, якщо так, то у якому форматі. Тоді розробити чіткий механізм роботи ринку. І тільки після того говорити про прийняття відповідного законопроекту, а не так, що вчора мали проголосувати за законопроект у першому читанні, а вже потім радитися з народом, говорить Карп’юк. Поки що великий капітал і далі матиме домінуюче право при купівлі землі, а інтереси менших сільгоспвиробників не враховані. Обмежень для перепродажу землі теж ніяких немає.

А що ж уже врахували? Що іноземці не мають прямого права купувати землю. Але ніхто не заборонив їм купити українську юридичну структуру, яка, за вимогою законопроекту, мінімум три роки має пропрацювати на території України і тільки тоді матиме доступ до ринку. Такі структури іноземцям буде нескладно знайти.

Отже, у вівторок аграрії поїхали і на Київ, бо саме на цей день було заздалегідь заплановано голосування за законопроект.

Павло Карп’юк каже, що з часів Майдану, а на різних акціях він час від часу там буває, ще ніколи не було стільки правоохоронців, як у вівторок. «На мою думку, акції з перекриття доріг – своєрідний холодний душ для них, тому і законопроекти, які мали розглядатися, ще у понеділок ввечері дивним чином поділися з сайту парламенту. Все-таки вони чують тільки такі методи простого народу, а на відкритий діалог із ним не ідуть».

Обурило, що поруч із мітингом аграріїв у Маріїнському парку, на відстані до 60 метрів, через відгороджувальні шеренги правоохоронців, було поставлено сцену для мітингу іншого, щоб показати, що є і прихильники ринку землі. Та видно було, як учасники першого сходились по одному чи по кілька з самого ранку – відчувалось: люди збираються за своїми переконаннями. А на протилежний мітинг усі централізовано появились в один момент, хвилин за 15 до початку. Причому деякі з них потім навіть не могли пояснити, вони за чи проти мораторію. Усе це наштовхнуло на думку, що влада продовжує працювати за методами часів Януковича, бо все разом нагадало Антимайдан.

«На нашій сцені постійно були охочі виступити, а у них переважно говорив ведучий, який постійно провокував і загравав із публікою Напевно, і ціль другого мітингу була не так у відстоюванні ринку землі. Думаю, що просто хотіли усе це перетворити на балаган, щоб ніхто нікого не почув, бо на такій короткій відстані один від одного, ще й з підсилюючою апаратурою годі було щось зрозуміти. Потім розпочались перекрикування, якісь образи. Певною мірою створити ауру метушні і балагану владі вдалося, – розповідає пан Павло.

Частина фермерів повернулась додому, частина лишилась у Києві з тим, щоб таки запобігти голосуванню за законопроект. Навіть пробували виставляти намети, та поліція не дозволила.

«Ми постійно надаємо свої пропозиції, є напрацьовані альтернативні законопроекти, як би це бачив український аграрій. Та влада того чути не хоче. На минулому тижні представник президента і заступник аграрного міністра зустрічались із волинськими фермерами в обласній раді, агітували за ринок землі. Та найгірше, що говорили вони про це як про доконаний факт».

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Фото зі сторінки Павла Карп’юка у фейсбуку. На ньому – аграрії Володимирщини Олександр Ващук, Ігор Антощак та Павло Карп’юк на мітингу в Києві.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девятнадцять + 16 =