Новини

Наші митці побували на пленері у Польщі

Архів
15 переглядів

Володимирські художники Тетяна Салуха і Віталій Федоренко взяли участь у міжнародному пленері у Кентшинському повіті в Польщі. Там, на мальовничих Польських Мазурах, вони надихалися атмосферою маленьких містечок зі старовинними вулицями, спілкувалися з колегами, писали пейзажі мальовничих околиць  і навіть виступили у прямому ефірі місцевого радіо у будинку культури «Червоний тюльпан»

– До Кентшина ми з колегою і подругою із Луцька Зоряною Рубан поїхали через Ґданськ і Сопот, – розповідає Тетяна. – У другому з них побачили знаменитий «Кривий будиночок», який виглядає так, немов будівлю хтось «зіжмакав». А в рамках пленеру відвідали розкішний бароковий храм у Свєнтій Ліпці, де послухали концерт органної музики, величний єпископський замок у Решелі і чимало мальовничих місцин.

Темою цьогорічного пленеру, який Тетяна відвідала уже втретє, були околиці Кентшина. У перший день для митців провели екскурсію, в ході якої вони змогли роздивитися і обрати найцікавіші місцини. А тоді досить було сказати організаторам з місцевого старостату і будинку культури, куди і на скільки часу хочуть вирушити попрацювати, і художників одразу доставляли на місце. «Дуже зручно, коли не доводиться тягнути мольберт та етюдник пішки в руках», – підкреслює Тетяна. Тож, користуючись такими комфортними умовами, волинські художниці щодня виїжджали на природу і малювали з рання до смеркання. За п’ять днів пленеру Таня написала аж шість картин.

Окрім цього, художники з Волині побували у гостях на місцевому радіо, яке діє у повітовому Будинку культури Кентшина «Червоний тюльпан». Тут Тетяна, Зоряна і Віталій у прямому ефірі відповідали на запитання про свою творчість, а організатору цієї зустрічі подарували футболку з написом «Голос України».

У наших митців лишилися дуже світлі і теплі враження від цієї поїздки. Тамтешні художники теж були задоволені спілкуванням з українськими гостями. «Чудово попрацювали дівчата і Віталій! Мені було дуже приємно з вами мати справи», – написав на сторінці Тетяни у Фейсбуці один із організаторів пленеру, пан МірославКшишкув.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up