На головну Господарюємо Настав час сіяти розсаду. Поради фахівців фітосанітарної інспекції

Настав час сіяти розсаду. Поради фахівців фітосанітарної інспекції

427
Фото grabelki.com.ua

У другій половині лютого час братися за вирощування розсади. Аби насіння добре зійшло, а розсада не хворіла, бо від цього залежить майбутній врожай, скористайтеся порадами фахівців.

Галина Андрощук:

Посів помідорів

- реклама -

Перед посівом насіння томатів, баклажанів, перцю обробіть однопроцентним розчином марганцівки – десять грамів на літр води. У цім розчині витримайте його до півгодини, опісля промийте водою і висушіть. Якщо не знайдете марганцівки, протруїть насінини «фундазолом», або продезінфікуйте його 20 хвилин у воді, температура якої 48-50 градусів, опісля охолодіть.

Перед висадкою розсади у теплицю, коріння замочіть у суспензії «актари» – півтора грама на літр води, а проти хвороб обробіть «триходерміном» з розрахунку два-три грами під рослину.

Посів капусти

Насіння капусти перед посадкою також продезінфікуйте у гарячій воді. За три дні до пікірування розсади грунт знезаразьте препаратами сірки – три-п’ять грамів на метр квадратний. Під час вирощування розсади не допускайте різких коливань температур повітря і грунту, не перезволожуйте його і поливайте водою з температурою не менше 20-и градусів. Якщо розсада захворіла на переноспороз, обробіть її однопроцентною бордоською рідиною та прискорте висадку в грунт.

Добре обробити насіння капусти мікофунгіцидом – «триходерміном», «псевдобактерином», мікро- і макроелементами. На літр води беруть по пів грама борної кислоти і марганцівки, п’ять – бікарбонату натрію (харчова сода), 0,1 грам мідного купоросу або 20 грамів попелу і у цім розчині намочують насіння.

Від кили капустяної врятує восьмипроцентне вапняне молоко, або 0,15-процентна суспензія «фундазолу» – ними поливайте розсаду. Від кореневих гнилей вбереже розчин «превікуру» з розрахунку два-чотири літри на метр квадратний, поливаючи з інтервалом у три тижні.

Перед висаджуванням розсади, опустіть корінь на годину-дві у розчин глини і коров’яку – 2:1 та «децису», або у «бі-58» чи «карате» – 20 грамів на десять літрів води, вистачить на 250 рослин.

Посів цибулі

Насіння цибулі-ріпки знезаражують вісім годин, прогріваючи його до температури 42 градуси. А чорнушку знезаражують у розчині марганцівки – грам на літр води, яка має температуру 40 градусів. Опісля насіння промивають і на добу замочують у розчині мікроелементів – беруть по 0, 2 грами борної кислити і мідного купоросу, 0,3 – метиленової синьки на літр теплої води, просушують.

Також профілактикою хвороб є сівозміна, внесення збалансованих добрив і за допомогою органіки регулювання вмісту грунту з кислотністю 6-7.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × пять =