На головну Новини Наталія Смолярчук: «Людина не повинна залишатись наодинці зі своїми проблемами!»

Наталія Смолярчук: «Людина не повинна залишатись наодинці зі своїми проблемами!»

198

Вона «прикрашає» своє життя яскравими цілями, креативними ідеями та благими намірами, «горить» улюбленою справою та переймається щоденними проблемами та потребами громадян. Знайомтеся – наша співрозмовниця Наталія Смолярчук – юристка, адвокатка за фахом та покликанням, для якої небайдужа доля кожної людини.

– Пані Наталю, вітаю вас! Ви – відома людина в області. Тривалий час працювали в органах влади, обіймали керівні посади в Іваничівському районі. Згодом – у Володимирі-Волинському. Сьогодні очолюєте Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області. Розкажіть детальніше нашим читачам про свою повсякденну роботу. З чим приходять до вас волиняни?

- реклама -

– П’ять років тому, переступивши поріг Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, я вже мала за плечима попередньо здобуті професійні знання, уміння та навички в галузі юриспруденції, які намагалася застосувати на новому робочому місці. А у Регіональному центрі працюю вже понад два роки. Щодня усвідомлюю колосальну відповідальність перед людьми, які звертаються за допомогою, наче до останньої інстанції, та з надією на відновлення справедливості. У кожного клієнта – свої проблеми, питання, потреби. Кожного потрібно вислухати, зрозуміти та допомогти. Адже першоосновою діяльності системи безоплатної правової допомоги є повага до гідності людини та прагнення створити умови, за яких люди мають рівний доступ до права та правосуддя – не залежно від рівня їх матеріальних статків чи ступеня соціальної вразливості.

– Ваша діяльність всебічно пов`язана з людьми, з їхніми проблемами, чимало з яких доводиться  розв’язувати у судовому порядку. Які найпоширеніші справи вдалося позитивно вирішити?

– Їдучи вранці на роботу,  неодноразово замислююся над тим, що таки не даремно здобула професію юриста. Хоча, правду кажучи, це – не лише професія, а й внутрішнє покликання та нестримне бажання допомогти людям. З власного досвіду роботи знаю, що не завжди наболілим питанням громадян можна зарадити правовою консультацією чи інформацією. Часто трапляються випадки, коли  без представництва інтересів особи у суді  не обійтися. Оскільки люди, відчувши на собі часто байдуже і бюрократичне ставлення органів державної чи місцевої влади, мало вірять у те, що їм допоможуть. І для мене дуже важливо переконати їх у тому, що справедливість є, що їхні порушені права можна відновити, в тому числі й у судовому порядку. Так, у практиці є безліч успішних справ, в яких рішення були прийняті на користь клієнтів. І за кожною з них – реальний захист законних прав громадян та їхні життєві історії.

Ми відповідаємо за тих, хто звернувся до нас за правовою допомогою!  (впевнено, – Авт.).

 – Впровадження в Україні ринку землі «розворушило» власників земельних ділянок, фермерів, аграріїв. За цей короткий проміжок часу вже спостерігається ряд резонансних справ із порушенням земельного законодавства. Як оцінюєте цей закон? І яким, на ваш розсуд, має бути ринок землі в Україні?

– У зв`язку з прийняттям у березні 2020 року закону про ринок землі в Україні й досі тривають палкі дискусії. Одні називають його компромісним, інші дотримуються протилежної думки. Я ж особисто мрію про те, аби українська земля давала віддачу своєму народу. Вона має приносити прибуток. А для цього необхідно розвивати фермерство, а також випускати готову продукцію, а не продавати лише сировину. Ми маємо бути господарями на своїй землі!

– Працюючи в системі безоплатної правової допомоги,  постійно перебуваєте у круговерті болючих, злободенних тем. Які  основні проблеми на Волині спостерігаєте нині?

– Селище Іваничі – моя маленька батьківщина. Нововолинськ, Володимир-Волинський, Локачі – це населені пункти, з якими тісно пов’язана моя щодення робота.  Волинь – мій рідний край. Тут я зростала, тут народились мої діти, живуть мої батьки, родичі, друзі та однодумці.  Мене непокоїть той факт, що часто у пошуках кращої долі волиняни їдуть за кордон. Хтось мігрує, а хтось емігрує, залишаючись там назавжди. Ми втрачаємо кваліфіковані кадри  – IT-спеціалістів, лікарів, агрономів, будівельників, водіїв, інженерів. На Волині нині не вистачає трудових ресурсів. А від цього страждає економічний мікроклімат області. Це, по-перше. А по-друге, добре, якщо все добре (даруйте за тавтологію). А якщо людина потрапляє у трудове рабство. Їй несвоєчасно виплачують зарплату або не виплачують узагалі. І такі звернення у практиці системи безоплатної правової допомоги є непоодинокими.  І це – далеко не єдина проблема на сьогодні.

– Що підштовхнуло вас балотуватися в депутати обласної ради? Чому саме Аграрна партія?

– Бажання представляти інтереси територіальних громад та виборців  мого виборчого округу № 5 не є спонтанним. Я тут жила і працювала впродовж останніх років. З вуст людей знаю про їхні проблеми і потреби цих громад, і не тільки правові, а й економічні, соціальні, інші. Тому маю намір реалізувати безліч важливих проектів та необхідних ініціатив, спираючись на суспільні запити та потреби громади. А з Аграрною тому, що це реальні люди, чиї політичні амбіції  спрямовані на поліпшення добробуту свого краю не політичними лозунгами, а щоденною працею. У нас що не вибори, то все нові політсили, з тими самими обличчями. Тому я з тими, кому не треба «змінювати маски”.

– У разі обрання депутатом обласної ради, на яких питаннях будете акцентувати увагу?

– Йду в депутати, щоб захищати законні права та інтереси своїх виборців, у тому числі права власників земельних ділянок, фермерів, аграріїв; працювати над посиленням правової спроможності громад. Владу – громадам, землю – громадам,кошти – громадам! Сприятиму збереженню, розвитку та підтримці закладів освіти, охорони здоров’я, спорту та дозвілля.

Розмовляла  Оксана МАРЧУК.

Фото з архіву співрозмовниці

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

5 × один =