Новини

Навчальні атаки волинської «сотки»

Головне, Новини, Разом до перемоги
214 переглядів

На одному з військових полігонів України, де після 15 місяців боїв на передовій відновлюються бійці 100-ї окремої механізованої бригади, влаштували тактичні військові ігри. Як розповів «Суспільному”,  речник 100-ї ОМБр Сергій Хомінський, нині в бригаді створюють нові підрозділи, напрацьовують майбутню тактику і отримують нову техніку.

Перед тактичними іграми відбулося жеребкування між командами військових. Після чого піхотинці розпочали відпрацювання штурмів та утримання окопів.

“Дуже цікава гра: наступи, штурми. Воно максимально наближене до реального бою. Є люди, які не брали участі в штурмах чи щільних оборонах, тому такі навчання – це великий плюс “, – каже сержант взводу “Таксист”, команда якого перемогла.

Поряд із досвідченими бійцями на іграх і злагодженні – новобранець Максим. Виданню він розповів: у 2022-му йому було 18 років. У ТЦК тоді брати хлопця на службу не захотіли. Тепер, як і хотів, він служить в ЗСУ.

“Ті люди, які йшли із самого початку – вони виснажені, втомлені, поранені, — каже новобранець. – Мусить відбутися ротація, щоб їх хтось підмінив, щоб вони відпочили”.

Два тижні тому 100-а бригада отримала німецьку бойову машину піхоти “Marder”. Техніка у використанні ще не була, розповів водій-механік Ігор. З його слів, попереду в цій машині розміщуються навідник, командир і водій. Позаду – місця для десанту.

Паралельно з військовими іграми на полігоні триває злагодження – за легендою навчань, танкісти волинської сотки ідуть в атаку.

“Бригада вийшла на відновлення. І зараз усі ці етапи проходимо: від індивідуальних навичок кожного солдата, до злагодження батальйону в цілому. Є хлопці, які приймали участь у бойових діях, є і молоде поповнення”, -зазначив командир танкового батальйону Олександр Шульга.

Танкістам допомагає саперний підрозділ, бійці якого розчищають дорогу для атаки через мінні загородження.

“Я хотів побачити, як командир штурмової групи буде керувати кожним солдатом і навмисно запланував цю тактичну гру, щоб у змагальному характері виконували ці завдання”, – сказав після військових ігор командир бригади Руслан Ткачук.

Після аналізу тактичної гри військовослужбовці, які показали найкращі результати, матимуть по п’ять днів відпустки. Команда, яка зайняла перше місце, у подарунок отримала тактичні годинники від командира бригади

Батальйон Луцького району та Луцький батальйон 100-ї ОМБр – переможець і фіналіст масштабної військової тактичної гри, яка є складовою підготовки та злагодження підрозділів бригади.

Загартована у запеклих боях «Сталева Сотка» нині ретельно відшліфовує набутий бойовий досвід і навчає бійців, які нещодавно доєдналися до бригади.

Коментарі
Теги: 100-а ОМБр, навчальні змагання
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up