На головну Новини Навчання перед телевізором: як працює Всеукраїнська школа онлайн

Навчання перед телевізором: як працює Всеукраїнська школа онлайн

87

Із початком карантину перед педагогами постало непросте завдання – не збавляючи темпів, навчати дистанційно. Однак багато шкіл не мають технічних можливостей, щоб організувати онлайн-навчання. А значна частина учнів – доступу до Інтернету. Щоб жодна дитина не випала з навчального процесу, президент Володимир Зеленський ініціював проект «Всеукраїнська школа онлайн». Як  працює проект і які перші результати? -дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Доступно кожному

- реклама -

У Міністерстві освіти наголошують, що головне завдання Всеукраїнської школи онлайн – донести знання до учнів у кожному куточку країни. Задля цієї мети свої зусилля об’єднали профільні міністерство та комітет Верховної Ради, а також Офіс Президента України і громадська організація «Освіторія».

Проект розрахований на учнів 5-11 класів й охоплює 11 предметів: українська мова та література, історія України, всесвітня історія, англійська мова, фізика, алгебра, геометрія, географія, хімія та біологія. Уроки транслюють 12 телеканалів, для кожного класу – свій ресурс: «Плюс-Плюс» та «112 Україна» (5 клас),«ZOOM» та «NewsOne» (6 клас),«5 канал» та «ZIK» (7 клас),«Індиго» та «УНІАН» (8 клас), «Рада» та «UA:Культура» (9 клас), «UA:Перший» (10 клас), «М1» (11 клас), «Дом» (для школярів на окупованих територіях). Крім того, тривають переговори з «Київстар ТБ» і регіональними каналами, які також можуть долучитися до проекту.

Відеоуроки тривають від 20 до 30 хвилин. Заняття коротші, оскільки не потрібно відволікатись на інші активності, як це буває зазвичай у класі. Трансляції починаються щодня, з понеділка по п’ятницю, о 10-ій ранку. Між уроками є 5-хвилинна перерва з руханкою для дітей. Детальній розклад уроків розміщений на сайті МОН, а також на сторінці міністерства у Facebook.

Якщо хтось не встиг на ефір, всі відео можна переглянути на міністерському YouTube-каналі. Більше того, під кожним відео є рекомендоване домашнє завдання для закріплення пройденої теми.

Із учителів – у телезірки

У проекті беруть участь 40 найкращих педагогів країни, а записують відео у Новопечерській школі у Києві. Теми уроків затверджує Міністерство освіти, але кожен учитель викладає матеріал на власний розсуд. За словами операційної директорки «Освіторії» Анни Сидорук, для багатьох із педагогів це перший досвід роботи у кадрі. Тож учителів спершу ознайомили з основами риторики і розповіли правила поведінки перед камерою.

Звичайно, не обійшлось без обмовок і «ляпів» у перших ефірах. Користувачі соцмереж одразу накинулись на вчителів, тиражуючи епізоди із помилками. На свій захист педагоги кажуть, що виною всьому швидкий темп зйомок і стрес перед камерою.

«Коли вперше стала перед камерою, знадобився час, щоб опанувати себе, налаштуватись. Часом заговорювалась, і ми наново перезаписували уривок. Щоб дітей не хилило в сон під час телеуроку, намагалася наситити урок динамічною захопливою інформацією та подати її просто», – поділилась враженнями від зйомок Олена Оперчук, учителька української мови та літератури НВК № 240 у Києві.

Щоб зацікавити більшу кількість школярів та пожвавити уроки, роль учнів на деяких заняттях виконують українські зірки: ведучі, музиканти, актори та спортсмени. Зокрема, Артем Пивоваров, Злата Огнєвич, Аліна Паш, Сергій Танчинець, Катерина Кухар, Жан Беленюк та інші. А на уроці з української мови для 5-класників побувала перша леді Олена Зеленська.

Цікаво навіть дорослим

Уже після першого дня роботи Всеукраїнської школи онлайн організатори заявили про успіх проекту. За даними компанії Nielsen, ця школа у перший день зібрала понад 3,3 мільйона телеглядачів. А це кожен третій глядач ранкового ефіру. Крім того, десятки тисяч користувачів долучились до офіційного каналу МОН у YouTube.

Сьогодні там майже 160 тисяч підписників, їхня кількість постійно зростає. Найпопулярніші відео – з руханкою (фізкультурою). Ролик, у якому взяв участь переможець шоу «Танці з зірками» Женя Кот, зібрав понад 261 тисячу переглядів.

Як розповідають користувачі соцмереж, дивляться онлайн-уроки не лише школярі, а й ті, хто давно не сидить за партами. За словами дорослих, їм цікаво пригадувати шкільну програму і дізнаватись щось нове.

За словами організаторів, проект триватиме до закінчення карантину у школах.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девять + 20 =