Новини

Не розкритий злочин породжує скоєння нових

Архів
8 переглядів

Поки більшість володимирчан відзначали новорічно-різдвяні свята у колі рідних та близьких, місцева поліція була однією із тих служб, котра цілодобово перебувала на сторожі. Перед останнім «третім празником у гості» ми поспілкувались із начальником  Володимир-Волинського відділу поліції Михайлом Бобиком про те, як розпочався рік для місцевих  правоохоронців, про резонансні справи, квартирні крадіжки та гральний бізнес у місті.

    – Михайле Петровичу, яким був минулий рік за кількістю скоєних злочинів у місті та районі?

   – Всього за 2019 рік у нас зареєстровано 806 кримінальних правопорушень, а оголошених підозр 504. У попередньому році їх було майже удвічі менше, проте на таку статистику вплинула лише одна особа, котра скоїла одразу 220 правопорушень при підробленні документів для розмитнення автомобілів.   Минулого року нам вдалось розкрити більше злочинів, ніж у 2018-му і нині ми у п’ятірці по області за цим показником. Рівень розкриття злочинів становить 62,5 відсотка. Щодо особливо тяжких злочинів  – 38,4 відсотка при середньообласному показнику 37 відсотків.  В останній місяць року вдалось розкрити одразу 39 кримінальних правопорушень, а у середньому щомісяця наші співробітники розкривають 20-25 злочинів.

Торік було скоєно 292 крадіжки, з яких нерозкритими залишаються 172. Щодо квартирних крадіжок, то їх зафіксовано 41, більше половину з яких вдалось розкрити. До речі,  у області у нас найбільший відсоток розкриття таких правопорушень.

Минулого року на території району скоєно одне вбивство у селі Суходоли, яке оперативно розкрите по «гарячих слідах» за одну добу. Випадків нанесення тілесних ушкоджень зареєстровано 46, хуліганств – 9,  грабежів – 13, фактів заволодіння транспортними засобами – 2.

Негативним є те, що поки нерозкритими лишаються два із трьох розбійних нападів, які скоєно торік – це напад на магазин «Дар», де людина в масці погрожувала продавчині застосуванням зброї,  та розбійний напад на приватну оселю у місті. Також  торік нарешті встановили особу, котра фігурує у кількох десятках випадках крадіжок кабелів «Укртелекому». Уже найближчим часом ця справа піде до суду.

Дуже великою проблемою лишається скоєння різноманітних шахрайств, жертвами яких стають наші громадяни. Із 70-ти таких зареєстрованих правопорушень лише у 15-ти випадках встановлені особи. Найчастіше люди потрапляють на гачок телефонних шахраїв, котрі представляють себе співробітниками банку або ж повідомляють, що хтось із їхніх рідних затриманий поліцією, або ж залишаються без грошей, які перераховують при покупці певного товару на OLX.

   – Чи допомагають у розкритті злочинів камери відеоспостереження, що зараз встановлені на вулицях міста та багатьох об’єктах?

– Відеоспостереження значно полегшує нам роботу, адже чимало злочинів нині розкриваються  з допомогою записів, отриманих з таких камер. Приміром, грабежі, яких за листопад і грудень 2019 року відбулось більше, аніж протягом усього року, вдалось розкрити саме таким чином. Стають камери у нагоді і при скоєнні дорожньо-транспортних пригод, і у випадках хуліганства. Одним з останніх була крадіжка гномика з новорічної інсталяції на площі, якого потім знайшли в іншому районі міста. За фактом скоєння крадіжки цих людей, яких правоохоронці упізнали на відео з камер, неможливо було притягнути до відповідальності, а от за хуліганство вони таки понесуть покарання. Протоколи про дрібне хуліганство уже скеровані до суду.

Приємно, що і об’єднані громади пішли нам назустріч і задля власної безпеки почали встановлювати камери відеонагляду. Зарічанська громада навіть встановила «розумну камеру», яка визначає державні номерні знаки на автомобілях. Невдовзі зображення з камер в ОТГ буде виведено на пульт нашої чергової частини. Вважаємо, що це великий крок уперед. Тим паче, що міська влада обіцяє подальше впровадження програми «Безпечне місто».

   – Як відбувається реалізація програми «Поліцейський громади» в ОТГ нашого району?

–  Троє правоохоронців, котрі працюватимуть у Зарічанській, Зимнівській та Устилузькій громадах, уже закінчили відповідні курси навчання та проходять наразі практику. В Овадному реалізація цього проекту поки що у процесі. До своїх обов’язків поліцейські громади мають приступити з 21 січня.  Для них уже готові комфортні робочі кабінети та будуть видані нові службові автомобілі. Як керівник підрозділу, з нетерпінням чекаю, коли вони почнуть працювати, адже дільничних у нас не вистачає, тому коли є виклики у села, наряд їде туди, залишаючи без нагляду ціле місто.

Поліцейські в громадах дещо розвантажать наш відділ, адже працюватимуть самі у тих випадках, де нема ознак кримінального правопорушення. У подальшому у великих громадах буде по двоє  правоохоронців.

   –  Наприкінці  минулого року в Україні нарешті заборонили гральний бізнес, що був замаскований під лотереї. Чи припинили у нашому місті свою роботу подібні заклади? 

– Довгий час це питання для нас було дуже болючим, адже досі згідно із законодавством  такі заклади мали право вести діяльність, оскільки працювали під вивісками «Національної лотереї». Насправді ж це були  замасковані «однорукі бандити». В таких закладах стояв Ibox, де клієнти поповняли свої мобільні рахунки, після чого на їхні телефони приходив певний код для гри. Встановити,  де знаходиться сервер, ми так і не змогли, адже це відстежувати дуже важко. Проте рейди по місцевих закладах проводили регулярно і  наразі маємо одне кримінальне провадження, згідно з яким проводиться експертиза вилучених комп’ютерів на вулиці Ковельській.

Після прийняття постанови Кабміну про припинення функціонування всіх гральних закладів практично за пів дня усі 14 таких закладів у нашому місті зачинено та вивезено з них техніку. Вивіски знято або ж заклеєно чорною плівкою. Подібні заходи зараз вживаємо і щодо нелегальних АЗС. Нині такі заправки вже  не працюють ні в місті, ні на території району.

   – Чи варто хвилюватись жителям приватних будинків та квартир на перших поверхах, адже нині у місті орудують грабіжники, котрі навчились проникати у помешкання через віджим пластикових вікон?  

– Квартирні крадіжки, які трапляються на території міста та району, найчастіше відбуваються шляхом підбору ключа. У 2018 році низку таких крадіжок провів у Володимирі громадянин іншої держави, який разом зі спільниками «гастролював»  усіма містами Волині та сусідніх областей. За один день у нашому місті вони здійснили одразу 9 крадіжок у помешканнях. Затримали крадіїв колеги у Вінницькій області, але вирахувати їх вдалось завдяки оперативним діям саме нашого відділу. Річ у тім, що в одній з пограбованих володимирських квартир, грабіжники загубили товарний чек на придбання мобільного телефону в одному із місцевих магазинів. Завдяки цьому і встановили особу, що скоїла злочин.

Проте останнім часом справді почастішали випадки квартирних крадіжок, коли злодії проникають у приватні будинки або ж квартири на першому поверсі через вікно шляхом віджиму. Такі випадки зареєстровані минулого місяця і навіть вже цього року на вулицях  Шевченка та Ковельській. Господарі пограбованих квартир  виявили зникнення коштів та побутової техніки.

Наші співробітники нині плідно працюють над цим питанням, адже добре розуміємо, що нерозкриття злочину породжує скоєння нових. Тож поки не затримаємо цих людей, вони будуть чинити нові крадіжки. Усього з листопада по січень у місті скоєно п’ять  квартирних крадіжок із одним і тим же «почерком».

Варто зазначити, що особливо проблематично розкривати злочини квартирних крадіжок у тих випадках, коли проникають у помешкання, де тривалий час ніхто не проживає. Як правило,  це виявляють через декілька тижнів, а то і місяців після скоєного злочину, тож через згаяний час, знайти зловмисників значно важче.

– Минуло два святкових тижні року, якими вони були у місті та районі?

– Новорічно-різдвяні свята у місті та районі минули спокійно. Виклики правоохоронців у святкові дні стосувались лише побутових сімейних чвар.  Щоправда, 11 січня скоєно один резонансний випадок – вранці надійшло повідомлення про те, що на одній із вулиць у районі танкового полку невідомі особи заволоділи транспортним засобом «Тойота Лендкузер», який чоловік залишив на хвилину заведеним на дорозі, поки зачиняв ворота гаража. Одразу було введено у дію оперативний план перехоплення, в ході якого встановили, що автомобіль поїхав у напрямку Ковеля. Уже за годину автомобіль виявлено у селі Верба. Він стояв зачинений, тож коли привезли власника, який його відчинив, то виявили, що з салону зникли ювелірні вироби на суму три мільйони гривень, реалізацією яких займався постраждалий. Наразі проводяться оперативно-розшукові заходи щодо встановлення даних осіб.

Ізотова ТЕТЯНА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up