Новини

Не співатимемо і не слухатимемо російські пісні

Архів
9 переглядів

Верховна Рада України прийняла рішення про заборону публічного виконання російських пісень та їхнього використання на радіо і ТБ, а також підтримала заборону імпорту видавничої продукції з росії та білорусі, видання і продаж книг авторства громадян рф в Україні та стимулювання розвитку українського книговидання та книгорозповсюдження.

Законопроект №7273-д забороняє на території України, зокрема, публічне виконання, показ та демонстрацію фонограм, відеограм та музичних кліпів артистів, які є або були у будь-який період після 1991 року громадянами держави-агресора. Заборона не застосовуватиметься на російських співаків, які засуджують агресію росії проти України. Відповідний перелік виконавців вестиме й оновлюватиме апарат Ради національної безпеки та оборони. Заборона також розповсюджуватиметься на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці, які є громадянами держави-агресора, крім тих, які внесені до «білого списку».

Проект закону також передбачає збільшення до 40 відсотків  частки пісень державною мовою при здійсненні радіомовлення, а також збільшення до 75 відсотків  добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних, розважальних (дикторами, ведучими) державною мовою.

Законопроектом №7459 передбачається заборона імпорту видавничої продукції з росії, тимчасово окупованих нею територій України та з республіки білорусь, видання і продаж книг авторства громадян рф. Ця заборона не поширюватиметься на книги, видані в Україні до 1 січня 2023 року.

Парламент ухвалив законопроект №6287 щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає виплату компенсацій на оренду приміщень українським книгарням та видачу сертифікатів для придбання книг.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up