На головну живи активно Недільна пробіжка довжиною в сто кілометрів: як володимирчанин пробіг ультрамарафон

Недільна пробіжка довжиною в сто кілометрів: як володимирчанин пробіг ультрамарафон

204

Сто кілометрів за менш ніж вісім годин – такий особистий рекорд встановив представник бігового клубу «Епікур» Віталій Олексюк. Сонячної «карантинної» неділі у супроводі друга на велосипеді, який фіксував процес, молодий чоловік подолав дистанцію ультрамарафону, вклавшись у 7 годин та 44 хвилини. Ми розпитали у нього, що надихнуло його на цей спортивний подвиг, як готувався до забігу і як усе було.

«Біг – це моє улюблене заняття і моя робота», – зізнається 26-річний юнак. Він власним прикладом пропагує здоровий спосіб життя і навчає цьому інших. У спорті Віталій ще з десяти років – займався боксом  у клубі «Любарт». Пробіжки були частиною регулярних тренувань. Тепер це спосіб життя, який дає можливість ставити все нові цілі і щоразу їх досягати. «Якщо вже щось задумав, а тим більше – заявив, що зроблю, то докладатиму усіх зусиль, аби не обманути ні себе, ні інших», – каже юнак.

- реклама -

Для того, аби підготуватися до стокілометрового забігу, не лише фізично, а й морально, Віталію Олексюку знадобилося три місяці. «Коли в середині грудня я пробіг 70 кілометрів, а загалом за місяць подолав п’ять своїх перших марафонських дистанцій (хоча раніше й не думав, що пробігатиму таку відстань), то зрозумів, що це мені під силу», – пригадує він. Упродовж січневих щоденних тренувань він «набігав» 650 кілометрів за місяць, за лютий збільшив цю цифру на 100 кілометрів. А в березні подолав позначку у 1000 кілометрів, і 100 із них пробіг за один день.

– Ми стартували біля залізничного вокзалу і фінішували біля бригади птахофабрики, між Поничевом та Когильним. Маршрут був дуже широким, побували за Когильним, біля Володимирівки, на Лісному, до Красностава добігав, до Сусваля. Тобто намотав трохи кіл, але намагався складати маршрут так, щоб пейзаж перед очима змінювався, тоді бігти цікавіше, а отже, і психологічно легше. З собою взяв три літри води з лимоном і цукром, три спортивні гелі та шоколад.

Під час бігу прислухався до себе, до свого організму. «Оскільки я давно у спорті і знаю, як тіло реагує на навантаження, то орієнтуюся не на показники приладів, а на самопочуття», – розповідає Віталій. – «Щодо психологічного налаштування, то з цим доволі просто. Для деяких людей моє заняття видається дивним. Але бігати я дійсно люблю, давно цим займаюся, і тривалі фізично виснажливі забіги насправді мені цікаві, приносять задоволення і радість. Я й на тренування щодня йду не тому, що потрібно, а тому, що подобається».

– Давно знаю, чого хочу, – зізнається Віталій. – Тож наступний мій крок – участь у змаганні, який планується у червні в Києві. Знайомі ультрамарафонці кажуть, що я показав достойний результат рівня чемпіонату України. Тож сподіваюся покращити його на цих змаганнях і стати учасником збірної на міжнародних забігах.

А початківцям, які тільки роблять перші кроки у спорті, він нагадує, що головне тут – дисципліна: тільки регулярні заняття приведуть до бажаного результату. Своїм прикладом він надихає новачків, а за потреби завжди готовий дати пораду,

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

10 − 7 =