Новини

НМТ-2024: що змінилося у тестуванні цього року

Освіта
73 переглядів

Зовнішнє оцінювання навчальних досягнень учнів на основі повної загальної середньої освіти в Україні буде проводитися втретє у форматі національного мультипредметного тесту. Однак цьогоріч НМТ має суттєві зміни. Про це під час брифінгу ОДА повідомила завідувачка відділу ЗНО та моніторингових досліджень інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Корнейко.

Цього року НМТ учасники складатимуть з чотирьох предметів, тоді як у минулому році були три. Розширюється обов’язкова складова тесту: українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет – вибірковий із запропонованого переліку. Це призвело до збільшення часових рамок проходження тестування. Якщо раніше НМТ відводилося  120-180 хвилин, то  тепер – 240.

У зв’язку з цим тестування  відбуватиметься у два етапи по 120 хвилин з 20-хвилинною перервою, упродовж якої  учасники не можуть залишати пункт тестування. Однак їм дозволено покидати аудиторію і, до прикладу, перекусити. Впродовж перших 120-ти хвилин виконуватимуть українську мову і математику, а впродовж другого – історію України та вибірковий предмет.  Для перевірки дотримання процедур і правил тестування планують повернути використання металодетекторів. Також НМТ проводитиметься в одну зміну (раніше можна було обрати).

Реєстрація на НМТ-2024 розпочалася і триватиме до 11 квітня. До 15 квітня можна ще вносити зміни у реєстраційні дані. «Ми вже бачимо, що волинські учасники активно розпочали реєструватися. Розраховуємо на таку ж кількість дітей, як і минулого року – понад десять тисяч», – сказала Алла Корнейко.

Під час реєстрації на НМТ учасники: зазначають вибірковий предмет, вказують місто, де вони перебуватимуть під час проходження тесту (система буде логістично розподіляти волинян по тимчасових екзаменаційних центрах), завантажують сканкопії документів.

На Волині створено єдиний пункт реєстрації, де надають допомогу учасникам НМТ з вирішенням будь-яких питань. Він на базі відділу ЗНО та моніторингових досліджень Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка, 31.

Коментарі
Теги: НМТ-2024, тестування
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up