Новини

Нові депутат і гімн та звернення з вимогою не продовжувати договір оренди собору  УПЦ

Володимирська, Головне, Самоврядування
430 переглядів
Нові депутат і гімн та звернення з вимогою не продовжувати договір оренди собору  УПЦ

Сесія районної ради, що відбулась минулого четверга, розпочалася з «кадрових»  змін у складі депутатського корпусу. На однім із минулих таких засідань задоволено заяву Валентина Вірковського про складання ним депутатських повноважень, отож тепер за рішенням районної виборчої комісії цей мандат передали  наступному за черговістю кандидату із списку політичної партії «За майбутнє» Олександру Коновалюку, з чим його і привітала голова РВК Валентина Лах. Згодом вже згідно з окремим рішенням ради новий депутат, а за посадою директор агротехнічного коледжу увійшов до складу комісії з питань сільського господарства і провольства,  екології та раціонального використання природних ресувів, а бюджетну комісію замість Валентина Вірковського очолила Оксана Юрчук, яка за пізніше прийнятим рішенням увійшла до складу колегії районної ради.

Першим питанням порядку денного став розгляд виконання програми  економічного та соціального розвитку району на 2021-2023 роки та її продовження до 2027 року, рішення щодо якої одностайно прийнято без обговорення у сесійній залі, оскільки раніше це зроблено за засіданнях постійних комісій. Внесення змін до прийнятого у березні цього року рішення райради  про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення меж села Тишковичі Нововолинської громади було зумовлено допущеною тоді технічною помилкою у зазначенні площі, що тепер і виправили.  «При передачі майна не передали земельні ділянки» – так обгрунтувати на сесії зміни до прийнятого ще у лютому 2012 року рішення про безплатну передачу майна спільної власності територіальних громад і сіл та  селища Іваничівського району у комунальну власність громади Іваничівської селищної ради.

Затвердили на сесії і план роботи районної ради на перше півріччя наступного року та продовжили термін дії  програми забезпечення її діяльності на 2024 рік. Щодо останньої, то голова ради  Віктор Хиць  назвав цей документ поки що формальним, адже, як відомо, районні ради позбавлені бюджетних асигнувань і не мають власних надходжень. Для забезпечення своєї діяльності вони звертаються до територіальних громад,  які  сприяють також і в оплаті комунальних послуг, у забезпечені супутникового зв’язку. Але бюджети  більшості громад ще не прийняті і на  наступний рік вони прогнозуються не вельми багатими, отож і про  конкретні цифри говорити ще зарано.

Восьмим у порядку денному сесії стало питання про встановлення дати створення і затвердження гімну Володимирського району. Віктор Хиць  зазначив, що  розглядали два варіанти для Дня району – липень і вересень, але зійшлися на останньому, обравши  2 число і приєднавши його до традиційного районного фестивалю «Український коровай-сузір’я, до проведення якого долучаються всі громади. Для створення гімну очільник ради звернувся до депутата і автора кількох поетичних збірок Ярослава Гиця, який написав текст, до якого згодом ще вносилися правки, а слова поклав на музику Олександр Каліщук, що вже став музичною легендою району.  Голова районої ради не без гордості зазначив, що Володимирський район таким чином матиме свій гімн першим в області, а робота над його «відточуванням» тривала до півроку. За оранжуванням звернулися до керівника оркестру 14-ї окремої механізованої бригади Ярослава Короля, з чим він успішно справився, а записали гімн у виконанні Олександра Дідича.

І хоч більшість депутатів проголосували за затвердження гімну, але одностайності, як у прийнятті попередніх рішень, уже не було. Юрій Динько, віддавши належне авторам, зазначив, що такі речі, як правило, робляться на конкурсній основі.  Віктор Фіщук нагадав, що проведення конкурсу потребує і відповідного фінансування, а коштів для цього рада не має. Ярослав Гиць  зреагував бурхливо, мовляв готовий відмовитися від авторства, але не в кожному районі є такий самобутній  композитор як Олександр Каліщук,

Прийняття гімну мало би стати завершальним у порядку денному сесії, але на пропозицію голови ради його доповнили звернення до голови обласної держадміністрації Юрія Погуляйка з вимогою не продовжувати договір оренди комплексу Свято Успенського собору з Українською православною церквою, строк дій якого завершується 1 липня 2024 року, через її антиукраїнськуспрямованість.

На завершення сесії виступив новопризначений начальник РТЦК та СП Валентин Корнієнко, який закликав до співпраці у виконанні мобілізаційних завдань, з чим у районі є проблеми. Його підтримав і голова районної військової адміністрації Юрій Лобач. Поспілкувався з депутатами, відповівши на їхні запитання, і тимчасово виконуючий обов’язки начальника райвідділу поліції Олександр Луцик,

З нагоди Дня місцевого самоврядування депутатам районної ради вручили грамоти: голови Волинської обласної ради – Ганні Міщук, а від районної влади  – Вірі Мазур, Світлані Адамчук, Ганні Міщук, Лесі Мартинюк, Сергію Луцюку та Івану Філіпову.

Антоніна МИХАЛЬЧУК

 

Гімн Володимирського району

Сповила історія віків

Тут князівство Галицько – Волинське

Це колиска Хрещення Русі і

Стравінського мелодії врочисті

Приспів:

Володимирський район- ковчег пісень

Де земля хлібами колоситься

І шахтарський труд міцних людей

Тут звитяга воїнів Волинських

 

Гартувалась криця перемог

Гідно з покоління в покоління

В нас у серці Україна й Бог

І прадавнє родове коріння

Приспів:

Володимирський район – ковчег пісень

Де земля хлібами колоситься

І шахтарський труд міцних людей

Тут звитяга воїнів Волинських

 

Ми у мирній хочем жить сім’ї

Україна йде до перемоги

Хай весну стрічають солов’ї

Ну а ми надіємось на Бога

Приспів.

Послухати гімн району можна за цим посиланням.

Коментарі
Теги: сесія районної ради
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up